Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
"Ked slopat, tak do rána - ked pílka, tak poránná" - viď foto 1 😉. Takto by to znelo v 'šuránskom' nárečí. Teraz na jeseň som v priebehu pár dní vykopával 9 stromov, niektoré boli už mohutnejšie. Väčšina z Vás to pozná - postupné oholenie kmeňa odrezávaním kostrových konárov, s ponechaním čo najvyšieho kmeňového pahýľa kvôli 'páke'. Potom nasleduje vykopanie s koreňmi, vysoký kmeň pomáha pri 'páčení'. Fáza orezania koruny bola zakaždým tá príjemnejšia časť práce, v pohode som to zvládol s 'inštrumentáriom' na foto 2 a 3. Vykopávanie, to už bolo iné kafe. Aj rozporcovanie hrubých kmeňov som zvládol (takmer) sám, s použitím tej 'dvojchlapovej' drevorubačskej píly, ktorá je na foto 1. Takže záver: pílenie je 'brnkačka', asi málokto (česť výnimkám) je tu profesionál, ktorý strávi s pílkou v ruke desiatky či stovky hodín. Ak chce mať niekto kvalitnú pílku, je to čiste jeho vec. Ale dá sa aj s tými 'menej špičkovými'. To zasa vykopávanie stromov je mnohonásobne väčšia námaha. Rozhodujúca je kondička, ale netreba sa zasa trápiť s nekvalitnými nástrojmi (to platí nielen pre pílku, ale aj pre rýľ, lopatu, krompáč a najmä "pantok"). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika