Zkazene zeli?



host - 157.29 (?) 
20.4.2017 11:56, zobrazeno: 13679x

Dobry den,

prosim o radu. Delala jsem letos kysane zeli. V zelaku mi krasne vykvasilo a bylo moc dobre. Bohuzel nemam sklep ani jine chladne misto nez lednicku. Takze jsem zeli prendala do sklenic, ale nezavarovala a dala do lednicky. Uz jednou jsem to takhle delala a zeli v lednicce vydrzelo hodne dlouho. Dneska jsem zeli chtela pouzit (mam ho v lednici neco malo pres mesic) a koukam, ze ve vsech sklenicich je bily povlak na povrchu, stava se trochu vsakla, takze horni vrstva nebyla uplne ponorena. Bohuzel ale zeli trosku zasmradlo a uz nechutna dobre ani po odebrani horni vrstvy. Hadam, ze je to plisen a budu muset vsechno vyhodit??? :-(
Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 245.57 (?), 20.4.2017 13:00

Bílý povlak se udělá i na zelí, které je v sudu. Nevadí. Ale bude problém v tom, že se vsákla voda, což se běžně děje, a musí se dolít, převařená, mírně osolená a vychladlá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 20.4.2017 13:02

Ona to nebude plíseň ale bakterie nějakého divného kvašení. K zelí se dostal vzduch. Když vám napíšu, že to vyhodit nemusíte, tak to pak zblajznete i když je to humáč? Opravit to nejde. Jestli máte slepice, sezobnou to, jestli ne, kompost, nádoba na bioodpad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 20.4.2017 13:13

Já mám zelí v koutě kuchyně paneláku v zeláku. Velmi často kontroluji, aby v járku byla vždy taky slaná voda. Často dolévám! Zelí stále chutné! Při strouhání jsem poprvé přidal křen. Je lepší než v minulé roky bez křenu!    Je potřeba rozeznat,,křísy" od plísně!!! Když se,,hrabu" v zeláku, vždy naberu do 0,7l sklenic a ani po měsíci nepoznám rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.126 (?), 1.8.2019 19:29

Mám zelák ve sklepě.V poslední době mi začalo zeli černát.Nevim co se děje.Múže mi někdo poradit, proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 1.8.2019 21:57

Od kdy je zeli nalozeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika