Naložené třešně - třešňovice



host - 130.105 (?) 
7.8.2018 19:56, zobrazeno: 5955x

Dobrý večer, doufám, že jsem zvolil správné téma. Potřeboval bych poradit. Letos jsem naložil třešně tak, že jsem do zavařovačky na okurky kromě třešní, cukru a vodky přihodil podle receptu na netu ještě i hřebíčky, badyán, pomeranč a podobně. Flašku jsem zakryl plátnem a přetáhl rexovku. Asi po měsíci a půl až dvou měsících, kdy flaška stála na okně na slunci, jsem se rozhodl obsah slít do láhví. Vůně byla dobrá, naložené třešně taky nebyly špatné, ale... Místo krásně sladké chuti třešní jsem měl pocit, že piju ocet s příchutí třešní. Netušíte někdo, kde se stala chyba? Měl jsem proces naložení ukončit třeba po dvou až třech týdnech? Mám všechno raději vylít, nebo můžu tento "poloocet" nějak zužitkovat (dotáhnout proces až do octa...)? Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 76.211 (?), 8.8.2018 17:28

Kolik bylo třešní a kolik vodky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 8.8.2018 19:15

Tuším a myslím, že to slabá 35% vodka neustàla v soutěži s množstvím uvolněného třešňového moštu.Nakládám do 4l sklenice višně se 400g cukru a zalévám je 1l slivovicí 52%. Po 6 týdnech je griotka výborná, zbylé víšně nevyhazují, dodám na sklenici lžíci cukru, zaleji vodou a zavařím v mikrotroubě.Mají zajímavou chuť..Višně nechávám pěkně dozrát a žádná zchutňovadla nepřidávám. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.8.2018 10:18

To je asi nejčastější recept. Já dávám 2 kg višní (do 4l sklenice skoro plná), 1 litr alkoholu (dořeďuju ho na 40%, přeci jen je to pro ženy), cukru 20-35Dg podle sladkosti višní.
   Třešně jsem zkoušel jen jednou - ve stejných poměrech. Pít se dala ale moc dobré to nebylo. S chutí višňovky se to nedalo srovnat.
   Existuje receptura tzv. "pro chudé", kdy se višně prosypou cukrem, nechají zkvasit, stočí se zkvašená šťáva a ta se teprv smíchá s alkoholem. Ani kapka lihu nepřijde nazmar, naopak nový vznikne. Když se to umí, je to moc dobré, mně se to nepovedlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika