Netkaná textilie - škodlivost?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 22.90 (?) 
17.6.2018 0:32, zobrazeno: 16459x

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na (ne) škodlivost používání netkané textilie, ve smyslu uvolňování škodlivých látek do půdy. Děkuji Marcela 41

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.130 (?), 17.6.2018 6:39

Ta bílá, co hned oschne a vlaje ve větru je v pohodě, ale začne být problém, až se začne rozpadat na malé kousíčky, a to je hodně brzy zejména díky UV záření, tu černou mám už pár let na jahodách a taky půjde pryč, půda pod ní je tvrdá jako kámen, jahody stejně hnijí, slimáci si pod ní hoví a jahody odnožují o 106, našim jsem kupoval tu kvalitní od Agra a ta se třepí jak blbec, četl jsem o její závadnost a vůbec se tomu nedivím a jahody jsou na to nejcitlivěší (tu kupované v marketech mají mimochodem nejvíce pestitidů, takže pěstovat určitě ano).

Jinak škodlivé jsou i všechny PVC hadice, jedině brát nějaké bez změkčovadel, bezftalátové, IBC kontejnery budou v pohodě.

Mnohem horší budou podle mě ale zateplené bytové nevětrané prostory s výskytem levného nábytku z Polska či PVC podlah, splnění nějakých norem ani za mák nevěřím-za pár let na slunku úplně jiné hodnoty, vejdu a hned to cítím, jedině úpravy povrchu v kychuních jsou gut, jinak masiv nebo jedině lněná fermež, jinak raději ani nelakovat.

Roman z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.60 (?), 16.7.2018 19:56
Pane Romane, oslovil jsem vás v tématu Ořechovka, prosim odpověď, Petr z Vysočiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.162 (?), 17.6.2018 7:26

Textilie je naprosto bezpečná a žádné škodlivé látky do půdy neuvolňuje.  Nicméně nemá vůbec žádný význam zjišťovat "naše názory", protože vždy se tu najde nějaký pomatenec, který bude agresivně a lživě bojovat proti "nepřírodninám". Navíc naše názory jsou irelevantní, protože nikdo z nás rozbory a výzkumy v tomto ohledu nedělal. Názory budou vycházet pouze z logiky věci a zkušeností. Raději si hledejte na netu nějaké odborné materiály, pokud vás to skutečně zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.153 (?), 29.8.2018 13:26

Dobrý den,

já mám s netkanou textilií jinou zkušenost. Letos se ke mně dostala informace od ekologického pěstitele, že tato hojně používaná látka obsahuje ftaláty. Provedl jsem testování a vyšlo pozitivně. Máme ji o doma.

- potahy na matrace z vnitřní strany

- polštáře na pohovce

- sáčky do vysavače

- porcované čaje (tady si to rovnou všichni luhujeme do pití)

atd.

 Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 29.8.2018 13:37

Už zase? To snad neé... laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 17.6.2018 7:48
Marcela: Odborné a reálne poznatky na túto tému Vám tu asi ťažko niekto poskytne. Iba ak sprostredkované. Dva úplne kontroverzné pripájam na fotkách. Či sú údaje na foto 2-6 pravdivé, alebo ide len o ekoteroristickú propagandu, to netuším. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.162 (?), 17.6.2018 8:35

Vhodno ještě poznamenat, že pro vodovodní rozvody a nádrže se používá vesměs PE a PP, tedy stejný materiál, ze kterého je vyrobena geotextilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.6.2018 11:05

Texty varují před ftaláty, které se snad dávají jen do PVC. Takže je to sice pravda, ale je to o něčem jiném. Navíc nejškodlivější ftaláty už byly zakázány. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 17.6.2018 12:02
Letos jsem ji použil porvé, a to pod melouny. Při rozbalování sladký, chemický smrad. Nejdřív byla nesmáčivá, musel jsem zalévat do otvorů. Teď už smáčivá je, sluníčko s deštěm ji "vylepšily". No, třeba jahody na folii ani náhodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika