Netkaná textilie nepropouští vodu



honyk - (15) - 227.171 (?) 
8.7.2012 22:31, zobrazeno: 15745x

Zdravím, až po položení a osázení, vlastně po prvním zajití, jsem zjistil, že voda po této netkané textilii stéká (jde o svah), místo aby se vsakovala (jak jsem byl dosud u podobných textilií zvyklý). Na obalu se píše, že fólie je propustná pro vodu, vzduch a světlo. Našel jsem k ní ale ještě mírně modifikovaný popis na stránkách, kde se uvádí jako hydrofobní (vodu odpuzující) - což můžu potvrdit - kapky vody fólii nesmáčí a ty se jako malé kuličky skutálí dolů (jako po listu kedlubny). V kapsách voda vydrží celé odpoledne a spíše se vypaří než vsákne. Zespod je v takových místech fólie lehce navlhlá, ale nelze říci, že by vodu nejak extra propouštěla. S něčím podobných jsem se setkal poprvé a jsem trošku rozladěný. I po vydatném dešti bych musel stejně zalévat, protože všechna voda by stekla po textilii dolů. Asi mě čeká celý záhon 'rozebrat' a znovu osázet. Jak ale poznat tu správnou netkanou textilii?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.10 (?), 9.7.2012 7:44

Dobrý den. Napíšu jen svoji zkušenost. Můj pozemek je ale na naprosté rovině. V letošním roce jsem se rozhodl pěstovat nakladačky na černé netkané textilii a tento Vámi popisovaný jev jsem při prvních zálivkách po výsadbě rostlin také pozoroval. V současné době je ale vše v pořádku, při zálivce se voda pěkně vsakuje přes celou položenou textilii. Možná to u té Vaší chce jen trpělivost a čas při zalévání. Ještě malou poznámku. Píšete, že ta Vaše je propustná i pro světlo. To by ovšem nemělo logiku ji pokládat, protože by Vám pod ní normálně rostlo vše, což asi není žádoucí. Ale možná to je jen nějaký běžný leták, který se k výrobkům přikládá.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 14.199 (?), 9.7.2012 8:00

Pokud je to běžná netkaná textilie, je to tím, že je nová a má na sobě apreturu (olej). Ta se časem smyje a textilie bude smáčivá.  Pokud je to něco opravdu speciálního a je skutečně hydrofobní, sáhl jste vedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 12.5.2014 20:45

Mám taky novou netkanou černou textílii. Z balení jsem odstřihl část, kterou mám na jahodách venku v záhoně a voda se vsakuje, ze začátku taky trošku hůř. Dal jsem teď ze stejného balení část do fóliáku a voda jen stéká, když jsem se podíval pod fólii tak sucho. Buď si ještě taky musí "zvyknout", nebo jsem možná přišel na to, že záleží z jaké strany se fólie na záhon položí, přišlo mi totiž, že když jsem fólii otočil, že se to trochu vsakovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.66 (?), 29.6.2014 22:33

Na netkanou textilii je nutné ze začátku vodu lehce kropit, po čase lze přidat na intenzitě ale ne príliš. Zalévat raději déle a pomalu. Na fólích bývají piktogramy tj. obrázky znázorňujicí intenzitu zálivky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika