Nejtmavší mulčovací kůra



host - 215.98 (?) 
7.7.2010 9:58, zobrazeno: 14329x

Zdravím,
rád bych mezi okrasné jehličnany nasypal co nejtmavší mulčovací kůru. Bohužel nevím, kde ji sehnat a hlavně, co přesně požadovat. Od pohledu je to obtížné. Nejsem schopný rozeznat někde ve skladě jestli tam mají tmavší mulčovací kůru než mám doma nebo ne. Také záleží na tom, jak je kůra vlhká (pak se jeví jako tmavší)

Mám dojem, že vodítkem by mohlo být to, z čeho je kůra vyrobená (třeba smrk,...). Ale nevím z čeho je ta "nejtmavší". Můžete prosím pomoct? Napsat jak ji najít, případně mě odkázat ně nějaké další zdroje?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 7.7.2010 10:38
Zkuste kůru kupovat přímo na pile - volně loženou. Tak si ji můžete prohlédnout a trochu přebrat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.98 (?), 7.7.2010 10:53

Tohle bohužel nic neřeší.  Už jsem byl v prodejně, ve které mi nabídli vzorky čtyř druhů mulčovací kůry. Viděl jsem je uvnitř v miskách jako vzorky, ale měl jsem možnost se podívat i na celou hromadu kůry. Vzal jsem tenkrát tu nejtmavší ale doma jsem stejně zjistil, že už jsem měl mnohem tmavší kůrz (byla to tmavě hnědá až černá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.200 (?), 12.6.2015 0:14

Je to úplně jednoduché. Světlou kůru předtím namočte nebo přejeďte lihovým palisandrovým mořidlem. Bude tmavší, podle odstínu mořidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 7.7.2010 11:21
Přesně.A ještě nám poradili.Mě zase štvalo, že v mulči jsou za vlhka neviditelné dlouhé cáry kůry, které se posléze srolují a v záhonu vypadají neesteticky, často až imitují..ledacos.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.145 (?), 7.7.2010 21:37

Videl som niekde nejaku svedsku ciernu borovicu, ale cena hrozna. Predavali to ako koru, ktoru nerozfuka ziaden vietor. Drahe ako das.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 7.7.2010 21:58
já kupuji nejlevnější v Hornbachu, během 1-2 měsíců po pár deštích ztmavne. Když je dovezená nová, tak je světlejší než ten zbytek, ale velmi rychle se to srovná. My máme zahradu dost velkou, takže nějaké designovky by nás asi zrujnovaly. Navíc, časem jak se rozrostou keříky a trvalky tak kůra není ani vidět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morgan79 - (1) - 51.165 (?), 13.7.2010 10:06

Dobrý den, jsem trochu od fochu, nejtmavší kůry běžně k dostání jsou pod obchodním názvem Mulč pro růže, výrobce je AGRO CS, ta je černá jak bota, ale má nevýhodu, že je celkem jemná a díky tomu, že je částečně fermentovaná se rychleji rozkládá a musí se častěji dosypávat. Na druhou stranu je opravdu krásně tmavá a do výsadem menších věcí je velmi pěkná. V hobbymarketech je běžně k dostání. Tak hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.98 (?), 13.7.2010 12:24

Tak to je pro mě přínosná informace...

nicméně potřeboval bych tuto kůru na větší plochu, je zde nějaká jiná varianta?

A mimochodem, právě v Abexu jsem původně zmíněnou tmavou kůru nakupoval. Následně jsem ale obdržel informaci, že už není a nebude se dovážet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika