Může být mulč z thují?



pesavovaandrejka - (10) - 98.226 (?) 
25.9.2010 1:46, zobrazeno: 19467x

Dobrý den,

prosím Vás, nevíte někdo, zda se mohou použít na mulčování větve z thují? Dala jsem je na kus záhonu pod borovici, mám tam i rododendrony, hortenzii, nízký jalovec, trávy.. docela se mi to líbí, ale nevím, jestli to něčemu nevadí, nikde jsem to neviděla  .. tak se radši ptám, než to dám ještě někam. 

 S pozdravem Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 25.9.2010 13:54

U pěstování thují se píše, že se pod nimi ostříhané větvičky mohou nechat jako mulč, tak asi ano.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pesavovaandrejka - (10) - 98.226 (?), 25.9.2010 14:23

Děkuji Lído,

ještěže Vás tady mám , Andrea.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 25.9.2010 15:49

Paní Lído, už jsme tady probíraly větve tůjí jako ochranu hortentií. Psala jste, že by to mělo být OK. Mně se to pořád nezdá, mám dvě obrovské několik desítek let staré stromy- tůje a každoročně najaře z nich opadané rezavé větvičky shrabávám a likviduji. Nejsem odborník, ale nějak mi přijde, že to záhonům, trávníku ani třeba kompostu neprospívá. Je to u mně jen "pocitové",ale fakt nevím . K otázce: jako mulč bych tůje určitě nepoužila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.239 (?), 25.9.2010 18:28

Spadané větvičky neprospívají trávníku, ale rostlinám jako jsou borůvky rododendrony ano. Kompostovat? Ano, ale bude to trvat déle než se takový zahradní odpad rozloží. Jinak je to přírodní materiál, takže bez obav. Pokud bychom se měli spadaného jehličí nebo větviček z tújí bát jako listí ořešáku, nemsěli bychom kompostovat a jako mulč používat pomalu nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pesavovaandrejka - (10) - 98.226 (?), 25.9.2010 22:06

Tak.. a teď babo raď! Ale jsem rozhodnutá tam větvičky nechat a uvidím.. podle mě jsou kyselé  a na kyselé to dávám, tak co.. kdyžtak dám časem vědět, jak to vypadá.

Děkuji za všechny názory.. , Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 30.9.2010 0:37

Měli bychom se ale vyvarovat např. kompostování větviček thújí, ty se rozkládají jen velmi pomalu a látky v nich obsažené nejen poškozují okolní mikroorganismy, ale jsou jedovaté i pro rostliny. Podobný jed thujon je obsažen i v pelyňku a vratiči. Můžeme toho využít k přípravě výluhu nebo mulčování rybízu, kde pelyněk významně působí proti rzi, větvičky thúje nám mohou posloužit na cestičkách k mírnění růstu plevele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika