Mulčovací kůra bez folie



host - 8.182 (?) 
4.9.2011 8:37, zobrazeno: 21569x

Dobrý den, je možné položit na trávu mulčovací kůru jen tak bez ničeho (bez folie apod.) nebo to bude prorůstat? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.60 (?), 4.9.2011 9:38

Ano je to mozne. Kora dobre brzdi rast burin, ale sa aj rychlesie rozpada. Nepouzivajte beznu mulcovaciu... je draha, pretoze sa rychlo rozpada. Dajte borovicovu alebo dubovu. Vydrzia dlhsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 4.9.2011 10:32
Tak já budu oponovat jeto sice možné, ale počítejte s tím že Vám tráva bude prorůstat vím o tom své stačí jen malý kousek kde není folie a tráva roste jak dívá.Já mám zamulčovaný jak trvalkový záhon tak i jehličnany všude mám folii a přesto se tráva protlačí.
Jehličnany
Jehličnany
Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 73.172 (?), 4.9.2011 11:37
Jak při použití netkané textilie, tak i při rozprostření mulčovací kůry přímo na terén je vhodné trávu nejdřív zahubit. Tedy postříkat systemickým herbicidem typu roundup (a jeho generika - účinná látka glyfosat). Pak počkat alespoň několik dnů a teprve potom mulčovat jedním nebo druhým způsobem. Aby byla účinná samotná mulčovací kůra, musí jí být alespoň okolo 10 cm silná vrstva. S použitím netkané mulčovací textilie postačí i 5 cm (anebo i méně - tak, aby netkaná textilie byla zakrytá). Pokud chcete do výsadby sázet letničky, cibuloviny apod., je lepší na daná místa mulčovací textilii nedávat. A paní Marii můžete věřit, to je udatná pěstitelka, jak už mockrát předvedla na fotkách její pěkné barevné kvetoucí udržované zahrádky. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 4.9.2011 13:18
Pane Josefe, děkuji,ale tolik chvály si nezasloužím.Je to tak jak píšete Vy (jste zkrátka odborník)i my stříkali Roundupem kůry bylo asi těch 5cm, měli jsme z pily byla hrubší, ale i ta se rozpadá takže každým rokem se na jaře doplňuje.Teď už kůru nedáváme, ale pořídili jsme si štěpkovač tak teď už dáváme jen štěpky.Je pravda.že teď ji už tolik nepotřebuji neboť se kytičky rozrostly tak, že už je záhon zaplněný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 4.9.2011 14:30

Já jsem dal na jaře fólii (geotextilii) bez kůry a teď na mnoha místech na té geotextilii roste tráva nebo něco jiného. Vítr na to nafoukal semínka a ta vyklíčila na fólii a přes tu fólii prorostly kořínky do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.60 (?), 4.9.2011 20:10

Biela geotextilia je hnus. Trcala mi z jazierka prerastla pyrom ako by ho pritahovala. Neda sa vytrhnut. Musel som odrezat zapyrenu geotextiliu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika