Mulč - tráva kolem stromů



Stránky: 1,  2   
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?) 
14.5.2008 22:52, zobrazeno: 33838x

Při sekání trávy mě napadlo, nechat kolem každého stromu neposekané kolo trávy. Mohlo by to fungovat jako přírozený mulč, chránící před zbytečným vypařováním vody. Na druhou stranu ponechaná tráva taky vodu spotřebovává, včetně živin.

Otázka tedy zní: ponechat, nebo posekat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 14.5.2008 23:19

Já to sekám a pak tam tu posekanou trávu nakladu. Jen nesmí být těsně okolo kmene. Dělám to s mladými stromky, rybízy, borůvkami a taky s růžemi. Neroste tam plevel, udržuje se vlhko a taky tam ta tráva trochu tlí a tak to mírně hnojí. Na zimu to ale odstraním, aby se v tom nedželi škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 15.5.2008 7:52

Posekaniu trávu nechával nasypanou kolem mladých stromků a keřů i náš děda.Zabraňuje vysychání půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 15.5.2008 8:09

No jo   když já mám problém, že se mi ta tráva okolo stromků a růží nelíbí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 15.5.2008 10:37

Máte pravdu, největší paráda to není, kůra jako mulč je efektnější, ale tráva je lacinější a s mýma "plotýnkama" i méně náročná na údržbu, než to pořád plet. Co nadělám, musím volit co nejmenší zlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.5.2008 14:54

Rostoucí neposečená tráva jako přirozený mulč nejspíš příliš nefunguje, navíc odebírá půdě určité množství živin Pokud pěstujete stromky na slabě rostoucích a mělce kořenících podnožích (jabloně na M 9, J-TE-E), je konkurence drnu tak silná, že stromek ani dobře neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 15.5.2008 17:21

Posekaná tráva se musí nechat ale částečně uschnou jinak by zahnívala, já sázím pod stromky lichořeřišnici a svůj účel to taky splní, zastíní kořeny a přitahuje mšice a nejdou tak na stromek a ještě to pěkně vypadá.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.71 (?), 29.5.2008 15:39

taky všehcno mulčujem jen posekanou trávou. Bez problémů.-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.39 (?), 3.6.2008 11:55

Já myslím, že nejlepší je kombinovat.  Někam trávu. jinam kůru, na cestičku písek... Nechalupařím, tam je fylozofie jiná, uhlazenější vzhled okolí pevného zdiva. Chatařím a ctím tudíž každou přirozenou zeleň. Členění i malé zahrádky, třeba různorodým materiálem na boj s plevely. Já nevím, proč člověk do přírody neustále šťouchá, ona mu o to nestojí... a ty konce. Je pěkná sama o sobě - chodí se mi do ní pást srnec.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 3.6.2009 11:06

Také dáváme posekanou trávu kolem stromů a keřů. Máme velkou zatravněnou plochu kolem chalupy na samotě uprostřed nádherné přírody. Zdá se, že tráva keřům i stromkům nevadí - kromě angreštu, který nám zašel a bylo nám řečeno, že to mohlo být právě kyselou rozkládající se trávou. Nevím, ale k novému už dávám mulčovací kůru. Některým keřům posekaná tráva vyloženě prospívá a musíme je už začít v růstu krotit. A jsem také toho názoru jako F.T., když mi okouše srnec nebo zajdové ty nejhezčí kytky, tak mě to sice mrzí, ale řeknu si, byli tu dřív než my, to my se jim tam nastěhovali, tak je nechám žít a někdy si i pochutnat. J.Š. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika