Loňské piliny a listí



host - 164.41 (?) 
8.3.2012 12:05, zobrazeno: 7952x

Dobrý den, mám otázku.Co letost s loňským listím a pilinama, které jsou jen tak na hromadě? Jak je letos a kdy využít? Dík B

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.3.2012 12:09

Já bych je přidal do kompostu. Tam se neztratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.7 (?), 8.3.2012 12:15
...alebo skor stratia...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 8.3.2012 18:44

Dobrý večer. Záleží kolik toho je. První řešení je kompost. Pokud uvedeného "materiálu" je hodně, nadělejte řádky tak 60 cm vysoké a zasázejte do toho brabory. V květnu se kosí tráva a tu přidávejte na úpatí těchto řádků. Po sklizní brambor rozhrabaný substrát upravtee do záhonů a zasaďte česnek. Na jaře další zeleninu. Já do toho přidávám ještě písek a krtince. Ve velice krátké době vám vznikne  kvalitní zemina aniž vezmete do ruky motyku a rýč.  Zdeněk  





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 8.3.2012 20:48

Děkuji, ale tolik prostoru nemám.Myslela jsem, jestli bych mohla použít tuto směs k zkvalitnění půdy ke keřům i při sázení nových i ovocných např.rabíz.Nebo při sázení balkonovek..Dneska jsem se byla dívat na ty hromádky, ale nevím v jakém stavu rozkladu to je, je to zmrzlé..Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 9.3.2012 9:08

Minulý rok jsem piliny ze zimní hromady promíchala se sušeným koňským kobylincem (v ohradě vysušený sluncem) a obsypala borůvky...(kyselé pH půdy, stejně jako rododendrony,...) úspěšně cheeky.

Pokud nechcete využít přirozenou přeměnu v kompostu, ani na základ vyvýšených či bramborových záhonů, klidně je využijte v pařeništi nebo skleníku jako podvrstvu pod hlínu nebo jako mulč kolem "kyselých" keřů.

Nebo jak sama píšete... při sázení ovocných keřů s kompostem; ani jako spodní vrstvu u balkónovek bych neviděla problém... Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika