K čemu je mulčovací kůra?



host - 105.81 (?) 
23.5.2014 17:02, zobrazeno: 9243x

Jsem naprostý nováček a chci se zeptat, k čemu je mulčovací kůra a proč se pod ní dává igelit? Jak to funguje a proč? Děkuji za rady a tipy. Radim

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 23.5.2014 18:02

Pod mulčovací kůru se NEDÁVÁ IGELIT! Dává se pod ni černá netkaná textilie, která propouští vodu a zabraňuje růstu plevelů. Stejný účinek má i samotná mulčovací kůra ve vyšší vrstvě (alespoň 10 cm). Pokud dáte kůry méně, dává se pod ni ta textilie. Mulčovací kůra se musí každý rok doplňovat. Třeba růže ale běžnou mulčovací kůru nemají rády, u nich je lépe kůru nedávat nebo použít specielní pro růže.

Sama jsem na záhony zpočátku textilii a kůru dala, za nějaký čas jsem ji ale (pokud to ještě šlo) odstranila, protože kořínky keřů byly těsně pod textilií a pokud jsem opomenula každoročně dosypávat kůru, trpěly suchem. Ony plelele se uchytí i v té kůře a stejně se musí občas odstranit, i když neprokoření až do zeminy. Navíc použití textilie není vhodné tam, kde chcete pěstovat rostliny, které ze šlahounů zakořeňují - skrz textilii nezakoření.                       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika