Jak sázet do mlčovací fólie



Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?) 
13.5.2014 21:53, zobrazeno: 15125x

Jak už jsem tu psal, koupil jsem hlavně do fóliáku mulčovací netkanou textilii. Chtěl bych se zeptat jak zasadit nějaké sazenice na záhon, kde chci použít tuto fólii. Nějaké záhony mám už zamulčované, ale docela byl problém přizpůsobit, kde bude díra na kterou rostlinu, často se mi stává, že ve výsledku fólie není napnutá, ale někde je narolovaná, protože díra byla trochu bokem apod. Nejdřív jsem zkoušel prvně natáhnout fólii na prázdný záhon a až pak do otvorů sázet, ale špatně se pak manipuluje s hlínou během sázení apod. Teď naposled jsem všechno normálně zasadil bez fólie a až pak přetáhl fóii přes rostliny, ale zase se těžce hledaly místa, kde udělat díru a ještě jsem pak musel dělat díry moc velké abych prostrčil listy a nezlomil je(nejčastěji se snažím udělat jen řez křížem). Je na to nějaká finta, jak to udělat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 13.5.2014 22:32

Já sázím do fólie jen jahody, ale díry dělám kruhové, protože při řezu křížem se pak později fólie dál trhá. no a abych měl stejné vzdálenosti rostlin, složil jsem fólil stejně, jako se dělají dětské vystřihovánky z papíru, připíchl k trávníku a pak už jsem jen řezal ostrým nožem skrz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.5.2014 5:39

Položím na záhon folii nebo textilii, udělám kulaté otvory (většinou) nebo říznu křížky a za pomoci sázedla cibule ďůlky jamky na rostliny nebo přísady. Je to velmi jednoduché, jen v případě že je půda suchá a sypká, je to trochu složitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 14.5.2014 21:42
Díky, no ale jak to potom přihrnete když už tam je folie? A co když sázím např. už vzrostlejší rajčata, kterým nebude stačit otvor jen tím sazečem cibule?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.5.2014 22:31

Pod pojmem vzrostlejší rajčata si představujete co? Tím sazečem se dostanu hluboko i 30 cm což je dostačující, a hlínu kterou vyklopím ze sazeče jen přihrnu nazpět a zaliji, zemina sedne a pak ji jen doplním a dorovnám. Připomínám že mám standartně přísadu ve 2-3 dcl. kelímcích, které přesně padnou do díry od sazeče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 16.5.2014 16:42

No koupil jsem rajčata cca necelého půl metru, už mají květní pupeny. Navíc rajčata je prý dobré sadit šikmo aby část stonku byla pod zemí, to se tím sadbovačem nebude dělat dobře si myslím a jak pak teda zasypete rostliny? V tom sadbovači zůstane ta hlína kterou vyhloubí, nebo jen vytlačí díru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.5.2014 18:26

Rukojeť sadbovače zmáčknete, lopatky se roztáhnou, píchnete do země, zavrtíte, povolíte rukojeť a vytáhnete zeminu. Proto nesmí být zemina moc suchá a sypká. Lopatky ji dokáží sice zmáčknout, ale není to to pravé ořechové. Pokud je díra malá tak pokus zopakujte, sázeč klidně vrazíte do země až po rukojeť. Můžete píchat do země kolmo nebo i šikmo, díra je celkem hluboká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 18.5.2014 21:49

Tak díky moc, asi si ten sadbovač koupím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika