Zuby na pile



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 95.250 (?) 
22.11.2006 17:22

Jak poznám u řetězu na jaký vertikální a horizontální úhel se má brousit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 10.192 (?), 22.11.2006 17:29
zjistíš co je to za druh řetězu, pokud je origoš v krabce tak na ní to je napsáno( teda Stihl to tak má) , když ne tak v servise to určitě budou vědět. obyčejně to je 25-30 / 0 až 5 stupňů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.250 (?), 22.11.2006 18:28

Co dělat když nemám krabičku a řetěz si chci nabrousit sám a bruska mi umožnuje nastavit oba úhly nejni na to nějaká tabulka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.29 (?), 24.11.2006 16:05
Tabuka na to samozřejmě je. Jaký je to řetěz? Hranatý, kulatý.... rozt??,.... šířka a ještě pro doplnění do jaké pily? MSK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.71 (?), 16.2.2009 17:45

Dobrý den, chcy se zeptat při broušení omezovacích zubů na pile je udávaná výška mezi omezovacím zubem a řezným zubem např 0,65mm.Jedná se o výšku, kterou je třeba při broušení dodržovat, nebo je to spodní hranice těch 0,65mm po kterou se to dá brousit.Jedná se o sílu odebírané třízky, nebo po dosažení dané vzdálenosti 0,65 se dál zbrušovat nedá.Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 16.2.2009 17:48

Je to výška, kterou je třeba dodržovat (jen u měkkého dřeva může být větší, 0,7 mm). Měří se měrkou na omezováky.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.71 (?), 16.2.2009 18:07

Díky za odpověď, nový nebroušený omezovák má zakulacený tvar po směru otáčení.je nutné tento tvar dodržovat, nebo se brousí normálně do roviny- běžné pilování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Gl. - (10) - 90.168 (?), 16.2.2009 19:53

Brousí se vodorovně, nakonec se náběh omezováku zaoblí (stejně jako je to na novém).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.2.2009 21:10

Omezovák není nutné mít zaoblený, musí být ale alespoň šikmý. Nižší v předu,  vyšší, na správnou výšku, u čela hoblovacího zubu.

Ty nečistoty napečené na zubech nejsou kousky dřeva a nevznikají z tupého řetězu, ale je to míza (šťáva), ovocné stromy, dub, douglaska, vejmutovka, borovice. Chcete-li se jich zbavit před broušením na brusce (statečně znečisťují kotouče), ponechte řetěž nějakou dobu v teplém např. rostlinném oleji, používám k tomu vyřazený hrnec na mléko (dvě stěny, mezi nimi voda a olej se nepálí!). Po vytažení nechám okapat, vytřu do hadru a brousím. Zároveň se řetěz i promaže v čepech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 16.2.2009 22:02

Na těch ovocných stromech něco bude!!!

Sekal jsem dřevo a zbylo mi asi pět silně sukatých špalků třešně.Sekerou jsem neměl šanci byly už pěkně vyschly

Vzal jsem je tedy motorovkou na půlky a následně na čtvrtky, řetěz jsem měl ostrý jako vždy, ale stejně sem měl na povrchu znát jakoby,,napečené dřevoˇˇ   Myslel jsem že je to tím že byl řetěz tupý, ale druhý den jsem řezal smrk, řetěz jsem neostřil a po jedné nádrží už nebyl řetěz tak špinavý a řezal skvěle...

Podle mého k tomu dochází hlavně když je dřevo suché.sukaté a ještě ovocný strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika