Zkušenosti s elektrickou ruční pilou Narex



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?) 
16.3.2009 7:24, zobrazeno: 73152x

Dobrý den, pročetla jsem zde mnoho vláken a nejsem z toho chytrá, na konec zvítězila el. pila a snad raději český výrobce kvůli servisu (a hlavně prý automatické mazání). Napište, prosím, zkušenosti s Narexem, servisem a pak- pro normální provoz u baráku s větší zahradou (ted budu zpracovávat 2 vzrostlejší švestky, pak ořešák (průměr kmene do 40 cm dole) a snad řezání ne velkého množství palivového dřeva, jakou vybrat z nabídky webu firmy, tedy pokud mi schválíte značku. Děkuji za rady. Daniela 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.31 (?), 16.3.2009 8:20

Narex je jistě dobrá značka, ale rozhodně bych se díval po tom aby byl motor v ose pily, a tam nemá podle mě makita a dolmar konkurenci. Se servisem bych si starosti nedělal, vetšinou tam kde prodávají narex vedou i makitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 16.3.2009 8:39

Spotřebuji asi dvě až tři elektrické pily za rok. Řezají s nimi pracovníci více či méně zodpovědní. Šel jsem cestou nejlevnějších. Byla to katastrofa.Některé řezaly opravdu řádově hodiny. Vrátil jsem se znovu k NAREXU. V současné době dělají pilu o výkonu 2400 W, lišta 40cm. Myslím, že pro domácí, zahrádkářské, či kutilské potřeby je tento tip elektrické pily nesmrtelný, navíc perfektně funguje servis, ovšem cena 5400Kč.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 16.3.2009 10:28

Porovnávali jsme obě el. pily od výkonu v řezu po obsluhu. Byli jsme u toho jak majitel Narexu, dále nezávislý budoucí majitel nějaké el. pily, kterou si na základě tohoto porovnání vybere, tak já majitel Dolmarky ES 2135. Největším plusem Narexky byl větší výkon(ale větší hlučnost soukolí), největším mínusem byl motor do strany. Potom se ještě mě osobně jevilo lépe napínání řetězu u ES a naopak plnění oleje je praktičtější u Narexky - shora, pila se nemusí otáčet na stranu. U každého nářadí je nejdůležitější jeho spolehlivost a příjemná v rámci možností nezatěžující obsluha a hlavně nevysilující manipulace při práci. Z tohoto pohledu, zejména při déle trvající práci je na tom lépe Dolmar/Makita řada ES21XX, díky nízké hlučnosti a hlavně motoru, který je umístěn tak, že je pila perfektně vyvážená. Tím není zatěžováno zápěstí ruky, která drží přední držadlo, ale trochu i zadní, kterou si podvědomě pomáháte pilu vyrovnávat. Toto se výrazně projeví při delší práci. Motor do strany navíc vadí při manipulaci s pilou v těžko přístupných místech. Vlastním vrtačku Narex a jsem s ní spokojen, nejsem proti Narexu vůbec vysazen, ale Makita, která dodává el. díly a Dolmar, který léta dělá pily vyrobily v tomto případě lepší výrobek. Součástky nejsou problém a hnané silonové kolo, které se poškodí až po selhání všech ochran stojí cca kolem 100,-Kč, uhlíky se dají zvenku vyměnit a jsou na velmi dlouhou dobu řezání. Při běžném řezání palivového dřeva a kolem domu na cca 5 let. Pokud máte větší důvěru v pilu Narex, určitě bude spokojenost i s touto pilou, ale chtěl jsem upozornit na podstatné okolnosti při výběru. Automatické mazání má v současnosti každá pila, pokud je nemá, tak se nejedná o současnou moderní el. pilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 151.238 (?), 16.3.2009 10:53

Pane J.S., děkuju moc za názor a srovnání, už to tady studuju a konzultuju. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 151.238 (?), 16.3.2009 10:30

Pane Boštičko, děkuji, myslíte asi pilu EPR 45-24 - nejsilnější elektrická řetězová pila na trhu (21400W), jak píše firma - podle ceny je to tato. Prosím, napište mi ještě radu, proč volit tu nejsilnější s nejdelší lištou a ne třeba kratší (35 cm), když zas tak silné kmeny nemáme a jestli by nestačil výkon 2000 W. Těžko totiž posoudím, jestli ne opravdu nevyplatí řekněme pro komfort práce dát o něco víc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 16.3.2009 11:07

Ani už přesně neodhadnu, jak dlouho mám malou elektrickou pilu Narex EPR 30 (12-15let??).  Moje matka ji dokonce půjčovala zedníkům, kteří se k ní chovali podle hesla "z cizího krev neteče"...

Na zahradu pro občasné řezání ji považuji za zcela ideální, nějaké stromy do průměru 15 cm hravě skácí. Udržuji ji v perfektní kondici (myslím ostrý řetěz, lišta s nevyběhanou drážkou), a nikdy jsem neuvažoval o silnější pile s delší lištou. Ani to ruční přimazávání u menších prací nepovažuji za nevýhodu - pila toho tolik nevyprská a nezamastí - (s pilou ale musí pracovat někdo, kdo u práce myslí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 151.238 (?), 16.3.2009 11:11

Děkuji, tak tu pilu teda radši nepůjčím manželovi ani synovi   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.83 (?), 26.10.2009 17:41

Zdravím všechny ... Vím,  že je to starší příspěvek, ale neodolal jsem... Souhlasím 100 % s výše uvedeným.Mám ji také: 

EPR 30-S
Vodící lišta 300 mm
Příkon 1020 W
Rychlost řetězu 19 m.s-1
Řetěz - rozteč zubu 3/8" (9,53 mm) / 1,3 mm
Mazání řezězu - obsah nádržky ruční / 90 ml
Hmotnost 3,2 kg 

Udržuji ji rovněž v kondoci - tj. ostřím řetěz a čistím lištu a prostor kolem řetězky ... Jo a vyrobil jsem si novou - lepší páčku na pumpování oleje... Ta origál se moc nepovedla... Nebyla ani dobře přístupná, ani nic moc kvalitní, praskla nějak hodně brzy po záruce.. Za těch 15 či 17 let NIKDY NIC jiného nepotřebovala... Co tahle 1020 Wattová pilka a ta už nadělala práce!!   Zvládl jsem s ní VŽDY kolem baráku co jsem potřeboval.. Ono také stačí mít pro ten stroj trochu toho citu... Tchán si ji jednou na chvíli půjčil, než jsem dojel do práce a zpátky a málem ji za dvacet minut oddělal na ořezávání větví suché jabloně... Takovým "budižkničemům" do rukou tyhle stroje nepatří!!   NEPŮJČOVAT!!! NIKDY A NIKOMU!!!  Jinak volám sláva NAREXkám!!! Bezvadně sedí v ruce (i když prostor pro zlepšení by se našel) lehounká jak pírko a "děkník"  Mám ještě CASTOR ELLETRIC 170 -1700W a ta v pohodě zvládne zbytek prací :-)))  Davy, 251868@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.119 (?), 17.3.2009 9:55

NAREXku mam uz druhym rokem, rezu s ni a kacim akáty prumer az 40 cm a bezi bezvadne, naprosta spokojenost! Chce si to jen hlídat olej, aby nedošel a hlavně ostry retez!!! Teď jsem poridil STIHL MS 230, na mista kam nedosahnu kabelem a to je zase trošku jiné kafícko, reze jako drak. Akorád to čisteni:(NAREXku ometu smetackem, utru hadrem a je jako nova... STIHLku cistim dve hodiny a stale z ni padaji piliny... Harwy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika