Zaslání zboží (pily) z USA, zkušenosti?



host - 36.4 (?) 
17.8.2008 19:43, zobrazeno: 9534x

Všechny zdravím,

rád bych se zeptal, zda máte někdo zkušenosti s nákupem zboží z USA? Dotaz směřuji především na dobu dodání, cenu poštovného a přibližnou výši cla? DPH se pravděpodobně hradí vždy, jen by mě zajímalo z čeho se počítá, když by nebyla uvedena cena balíku, to stejné se týká i cla... Ceny v USA jsou opravdu zajímavé, ovšem po započtení dopravy, cla a DPH se dostaneme asi blízko těm baším..

Děkuji Honza K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 17.8.2008 20:49
https://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/sachs-dolmar-ps-5000-prvni-dojmy-34576/ https://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/dovoz-motorove-pily-z-usa-50824/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.86 (?), 27.8.2008 11:00
Dobrý den, rozhodl jsem se koupit pilu přes internet v USA. Podělím se o průběh dodání pily. Vybral jsem si Husqvarnu 346 xp - 40cm lišta na www.ebay.com, kde byla v aukci kup teď a od prodejce husqvarny na Floridě. Přes kamaráda, který má účet na ebay, jsem pilu zakoupil a těšil se. Koupil jsem jí 8. den a 25. den téhož měsíce a roku jsem pilu dostal v pořádku. Po vybalení, sestavení a nalití chytla na druhý pokus a běží. Jěště jsem jí řádně nevyzkoušel (cca hodina chodu) ale dnes určitě nějaký kubík říznu. Dokonce mi prodejce vystavil fakturu na částku mnohem nižší aniž bych ho o to žádal. Ušetřil mi dobrých 1500, Kč. Pokud budu bilancovat tak pila samotná 7900+dopravné 1600. Clo a dph doplatek při převzetí v ČR 920 Kč. Celá pila mne tedy vyšla na 10 420 Kč. Cena u nás 18 500,- Záruka žádná, ale rozdíl dá jistě na případně hrazené opravy. V USA pístní kroužek cca 150Kč, sada píst čep kroužek cca 500. Clo počítejte 7% DPH 19%. Za tuto cenu zde, jak jistě víte, koupíte nějakou hobby. Doporučuji všem. Sám za sebe jsem maximálně spokojen. Přeji mnoho úspěchů P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 27.8.2008 12:30

Vaše kladná zkušenost mně nepřekvapuje, na ebay nakupuji často a funguje to spolehlivě - je tam dost ochranných mechanizmů na to, aby vás někdo podvedl...
Jsem však trochu jelen z toho výpočtu cla a DPH - vychází mi, že vás celníci zkásli o nějakých 12% z hodnoty zboží.
Většinou se vejdu do bezcelního limitu, ale minulý týden jsem platil za ruční nářadí z USA, clo bylo sice 0, celkový celní dluh (tj. DPH) dosáhlo asi 20% hodnoty zboží... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.86 (?), 27.8.2008 13:21
Patrně celníci zahrnují do jedné položky dph i clo. Já měl od prodávajícího napsanou hodnotu 212 dolarů na místo 600. Pokud mají na celnici originál doklad, počítá se clo a dph z něj. V mém případě mi to ušetřilo dost peněz, jak jsem psal minule. Proto Vám to vychází na těch 12% z ceny. Byl to prostě můj případ, jinak dle regulí by mělo být 600 dolarů x 1,26 = celková cena. Clo se neplatí jen u balíku s hodnotou do cca 60 dolaru, mají to i zveřejněno na internetových stránkách. Zdravím P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika