Výběr stihl MS271 nebo HQ 455



Stránky: 1,  2   
host - 117.65 (?) 
31.12.2015 15:19, zobrazeno: 11822x

Zdravím vás, pročítám fora už tři dny a mám hlavu jak balon. Sháním pilu na samovýrobu + špalkování pro výrobu topiva pro jeden dům, tak 30, 35kubíků ročně + našpalkovat, cena kolem 15000. Použití nárazové, třeba celý víkend, druh a velikost stromů co hajný pustí.  Servis mám stejně daleko, Dolmar nechci, servis pro mě nedostupný. Koukal jsem na MS 271, z HQ na 455(e). Nebo jestli případně trochu připlatit a jít do MS 261, HQ 460 Rancher, příp. HQ 555. Trochu se bojím u některých elektronického nastavování karburátoru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 36.92 (?), 31.12.2015 18:02

Je tady toho plný fórum.Na to množství bohatě stačí MS 271.U 261 už skončila akce, teď je o dost dražší.HQ by to určitě také lehce zvládly, ale nikdy jsem se žádnou HQ neřezal, tak neradím.Pokud by někdo zpochybňoval farmu od Stihlu, tak jen chci napsat, že mám a ještě s ní i někdy řežu(ale už spíše jen syn) MS 029 a to od roku 96 a bez servisního zásahu(ťuk, ťuk,...).A to řezala ročně cca 40 m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.6 (?), 1.1.2016 8:35

Někdy se mi zdá že lidi kupují pilu né na řezání, ale na to aby s ní mohli jezdit do servisu. Hlavně aby byl co nejblíž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.65 (?), 1.1.2016 14:28

No jo, ale co vzít, aby se do toho servisu jezdilo co nejméně. Hodně by mě zajímalo, jak je to s poruchovostí HQ 555, jak funguje to automatické nastavování motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.50 (?), 16.1.2016 16:23

Tak na jednu pilu sice akce skončila ale jak to tak bývá na další zase začala. Stihl má akci na 291 a také HQ má zimní akci. Já už mám několik řetězových pil a k přípravě dřeva na vytápení RD je to už dost. Nějak ze setrvačnosti stránky Stihl a HQ pořád prohlížím. Není však třeba hanět ani Dolmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.68 (?), 16.1.2016 12:35

co znamena nedostupný servis? DOLMAR je cenově dostupný, sčím furt kazdy chce do servisu na pile se nemení žarovky jak v autě, ostření řetězu by mel zvladnout kazdy uzivatel pily a po 3 rucních ostrení mne nevykladejte že v okolí 10-20km není nejaký servis se zahradní technikou byt treba husa nebo stihl to je jedno oni vam ten retez mile radi taky nabrousí za 50-100kc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.103 (?), 16.1.2016 14:57

Ne každý chce Čínu, navíc dost předraženou. To už radši GÜDE nebo HECHT. Taky z Číny, ale aspoň je to za pětinu ceny. Kvalita stejná, jen je to mnohem levnější. A do servisu nejčastěji s tímto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.252 (?), 16.1.2016 15:23
Plivej si po šmejdu, co máš. Dolmar je němec a vyrábí kvalitně. Husu ani štilku nemužeš mit, jsou čínský.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.207 (?), 16.1.2016 17:19

Tak tohle může napsat jen člověk, kterej viděl pilu Dolmar tak leda z rychlíku a napsat takovou kravinu. Mám perfektní zkušenosti jak s pilou Dolmar PS5105 tak i menší PS420 a nikdy nic jinýho už bych ani nechtěl. I místní makáči v lese přicházejí Dolmaru na chuť! Dolmar je rozhodně lepší jak dnešní Husqvarna. Se Stihlem bych D. viděl v kvalitě na stejné úrovni akorát, že Stihl je o dost dražší... Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.117 (?), 16.1.2016 18:13

Tak rozhodně lepší ??? Tak proč kopíruje Husqvarnu ??? Stačí se podívat na poslední skvosty, co splácali. Husqvarna jak přes kopírák. Akorát ty kopie jsou těžké jak prase a žerou jak tank. Výkon samozřejmě žádný. Typická ČÍNA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika