Vyber pily na 15-20 m3 rocne, max 12tis



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 86.81 (?) 
19.9.2013 15:04, zobrazeno: 47602x

Dobry den vsem,

prosim o radu jakou vybrat pilu na rezani dreva do krbu (prepokladam tak 15-20m3 rocne) + obcas pokaceni stromu v ovocnem sade. Do lesa ji brat nebudu vubec nebo hodne vyjimecne na nejakou tu sousku. Musi ale neco vydrzet protoze jako uvodni zatezkavaci zkouska bude rozrezani cca 20-25 metru vysoke lipy s kmenem o prumeru cca 80cm (na zem ji budou pokladat arbostiste protoze je hned vedle domu, elektrickeho vedeni a silnice).

Cenove tak 11-12 tis. Urcite nechci nic z mountfieldu ani jemu podobnych a rad bych se drzel osvedcenych znacek jako HQ a Stihl, mozna Dolmar nebo Solo... Prioritou je kvalita a spolehlivost takze mirne navyseni rozpoctu neni v opodstatnenem pripade problem.

Zatim mam vyhlidnutou HQ 450. Cena ok, vykon 2.4kW asi staci, jen bych chtel 16"listu misto seriovych 13".

Diky za navrhy / pripominky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.106 (?), 19.9.2013 15:29

Lípa je papír, takže v tomto případě výkon není zas tak podstatný na to vám stačí v pohodě pila v kategorii kterou jste zvolil. Mimochodem Solo je z mountfildu, takže buď budete do tohoto obchodu zavítat a nebo zvolit jinou značku. Osobně bych volil Shindaiwu 452s nebo Dolmara 420sc. Husqvarna 450 má v základu stejně jako všechny ostatní husqvarny a většina ostatních značek 15" lištu - 38cm a tak bych to nechal, protože je to ideální délka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.102 (?), 19.9.2013 19:10

Osobně bych Vám radil Stihl, nebo Husqvarnu. Podle toho kam to budete mít blíž do servisu (u těchto značek pouze pro řetězy a pilníky, nebo něco na sebe wink). Vždy na podzim jsou slevy, takže každý slušný prodejce rád poradí. Jako profík kterej už něco v rukách držel, bych Vám doporučil Stihl MS 261. Teď je v akci za 15000 kč. Je to lehká profi pila s kterou pořežete úplně všechno a vydrží Vám na celý život. A až jednou, za nějaký čas budete stát před problémem jak rozřezat větší strom, tak se jen zasmějete... Délku lišty neřešte, čím kratší tím líp se Vám bude s pilou manipulovat a když něco nepřeříznete najednou, tak to doříznete z druhé strany na dvakrát smiley.  Přeji dobrý kup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.190 (?), 19.9.2013 19:13

Než plasťáka HQ 450,to si radši udělat radost a vzít Stihl MS271 (teď v akci za11600). Jinak ta Shindaiwa (nebo Echo) vypadají taky velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 19.9.2013 19:44

Pro pořádek Shindaiwa má 5x menší poruchovost než Husqvarna a 2x-3x než Stihl, jsou to pily postavené tak, aby zahanbily evropské konkurenty ve spolehlivosti. Je to třetí nejprodávanější výrobce na světě. 452s profi konstrukce motoru, kovové kartry, nastavitelný průtok oleje, minimální váha 4,5Kg, spojka dovnitř, moderní AV, předčištění vzduchu a to celé za 9200Kč. Servis této značky je dnes na každém rohu ale na japonci nějaký servis neřešíte, nepotřebujete ho.

271 na těch 15m bude také stačit, ale váha 5,6Kg je rozdíl protože je to pouze farma se stálým průtokem a o dost vysší cenou, podle mého na 15m zbytečně těžká.

Dolmarka podobná Shindaiwě o trochu horší, větší váha, menší výkon, ale zas o litřík levnější.

Husqvarna 450 dobrá pilka, ale nesmí se přetěžovat, na občasné řezání taky poslouží, pokud mám ale výběr koupit lepší za stejnou cenu, pak na nějaký nápis z vysoka kašlu, od Husky bych bral 543XP to je mazel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.102 (?), 19.9.2013 21:38

Jen jedna otázka, pokud je Shindaiwa tak suprová a bezporuchová pilka, proč ji nepoužívají v lese dřevorubci? Nemyslím to ve zlém, jen se ptám. V lese dělám už nějaký rok a když se podívám kolem sebe tak vidím nejvíc Stihl, pak Husqvarna, hned za ní Jonsered. To jsou pily které jedou denně za každého počasí ať je plus 40, nebo mínus 20. Proto bych volil buď Stihl, nebo Husqvarna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 20.9.2013 0:00

To se pletete, profíci tuto značku u nás i v zahraničí znají, jinak by nebyla 3 za Stihl a Husqvarnou v prodeji.

Když se podíváte na video, uvidíte, že ji používají profíci tam, kde je potřeba spolehlivost, dokonce i na skládkách. V tomto videu Shindaiwa 600 + Stihl 361. Shindaiwa nemá ve své nabídce nějakou modernu většina nabídky jsou naprosto spolehlivé, ale starší stroje motoricky mírně ztrácející, táké pro absolutní minimum servisů ji profík používat donedávna nemohl. To se ale spojením s Echo změnilo, vydali nové pily, (Shindaiwu 452s + Shindaiwu 598 - Echo 600 + další modely) a rázem jsou s těmito novinkama naprosto konkurenceschopní i po motorické stránce, zatím jen s těmito novými, ale nabídku postupem času rozšíří. Běžte se na Japonce mrknout a budete koukat, vynikající preciznost. Potom vyzkoušejte pilu za 9k od Shindaiwy a za 9k od Stihl nebo Husqvarny a povězte mi názor, budete stejně jako já příjemně překvapený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.39 (?), 19.9.2013 21:47

laugh no, radost asi jak pro koho, v čem by ta radost měla spočívat, v tom že MS 271 je dražší o cca 1500,- a těžší o půl kila?   A hlavně, na Bazoši jsem našel 543 novou za 10. Není moje, jen aby někdo nemyslel... Koukal jsem po ní, ale sehnal jsem za rozum novou 560, to je masakr, škoda že momentálně mám všecko pořezaný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.39 (?), 19.9.2013 22:55

wink jinak teda, 20 kubíků do krbu... to je docela šupa, co tím krbem vytápíte??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.66 (?), 1.11.2014 13:21

Dobrý den.Koupil jsem si stihl ms 271.Dal jsem na ní lištu 45 cm a nedám na ní dopustit.Znám 4 lidi co jí mají už cca 5 let a akorát čistí filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika