Výběr motorové pily



host - 7.146 (?)
4.8.2008 21:23

Nerad se zapojuji, ale dělám to dřevo taky i na kšeft a stačí malá lehká pilka a když na to člověk nerve jak nemoudraj tak s tím dělám i dub cca 80 cm. Mám HQ 345 - rozumná kvalita za slušnou senu. Mám ji již šest let a bez poruchy.Zdraví Venca

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.38 (?), 30.7.2008 21:12

to ste urobili uz viackrat (aj mne napr.), je jasne polozena otazka, poziadavka: stihl vs. hq, resp. porovnanie dvoch znaciek a vy tam stale hodite dolmar...  ina situacia je ked zakladatel temy nema ani sajn co chce, co potrebuje, ale tento sa uz rozhoduje medzi 2 konretmymi modelmi, z kt, je Stihl podstatne lepsia volba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.7.2008 21:25

V tomto problém nevidím a nedělám to jen já. Myslím si, že je to stejně na tazateli co chce - to si vybere a já mohu pouze doporučovat. Vám to může být šuma fuk - tedy pokud nechcete bezpodmínečně, aby si koupil co chcete Vy. Já jsem vícekrát něco doporučoval a otočilo se to jinam, co má být. Doporučovat to, co jsem si vyzkoušel a navíc používám je to, co zde tazatelé obecně chtějí a ptají se na zkušenosti. Podívejte se na jiná témata, dotaz je třeba na vrtačku - jeden, 2 typy a nakonec je tam typů víc. Elektrická strunovka - a končí to možná benzínový Partner Colibri. Ale když je tazatel spokojen, tak OK, nebo čekáte něco víc? Uvádíte, že Vám jsem také doporučil Dolmar, ano je to tak - ovšem Vy první jste dotazem oslovil mě a to v době, kdy Vám muselo být jasné, že používám Dolmar přístroje. Ale co se stalo - koupil jste si HQ, tedy nijak jsem Vás neovlivnil, pouze jsem Vám o technice řekl pravdu. Nebo se zlobíte, že jsem nebyl přesvědčivější - o to mě nejde. Vy jste si ověřil servis u Vás a Dolmar Vás nepřesvědčil, tak jste se rozhodl pro HQ. Tedy máte to, co jste si sám vybral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.38 (?), 30.7.2008 21:45

nemam chut sa natahovat zase, ja na otazku mam si vybrat A alebo B sa snazim najst odpovedat a vybrat bud A alebo B a zdvodnit preco som tak vybral, vy tam mate chut stale dat C...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rnk - (18) - 11.83 (?), 31.7.2008 15:14
Vy jste asi odborník, ale když já jako začátečník uvažuji mezi A a B a s oběma jsem mimo, budu velmi vděčný, když mě někdo upozorní na C, která se hodí lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 31.7.2008 16:06
2 rnk: Víte, to máte tak. Jsou jednici, kteří informaci vezmou v úvahu a nějak s ní naloží. Buď se podle ní zařídí, nebo se vrátí k A a B. Zráceně - použijí vlastní hlavu, jako většina z nás. A pak jsou jiní lidé, kteří hlavu používají pouze jako dešťový poklop a ti nedovedou nic jiného, než do nekonečna kopírovat cizí příspěvky a řešit, že někdo navrhuje C, aniž by sám byl schopen něčeho konkrétnějšího než hospodských řečí, že jedna firma je apriori špatná a druhá dobrá, aniž by chudák přesně věděl proč. Nedejbože, kdyby někdo navrhl také D a E, tak by z toho asi dostal vnitřní krvácení. Klikněte si na otazník v titulku přispěvatele nad vámi a podívejte se, jak odpovídá v jiných threadech, a bude vám jasné, s kým máte "tu čest."
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 4.8.2008 21:23

Nerad se zapojuji, ale dělám to dřevo taky i na kšeft a stačí malá lehká pilka a když na to člověk nerve jak nemoudraj tak s tím dělám i dub cca 80 cm. Mám HQ 345 - rozumná kvalita za slušnou senu. Mám ji již šest let a bez poruchy.Zdraví Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.220 (?), 9.8.2008 11:14

Ja Dolmar používam už 4tý rok.  Ročne cca.25prm dreva a dooosť objemová metrovica a žiaden problém a pritom to je len elektricka.Jasne, že nerežem všetko naraz len po víkendoch. Zaleží aj od toho, ako človek s tým zaobchádza. Tiež uvažujem ako to tu čítam o nejakej už ben.píle lebo okolo domu  je práce až-až a čo je na dvore tak to sa ráta.Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 9.8.2008 19:21

Neuvádíte žádné podrobnosti k výběru benzínové pily. Když máte el. pilu Dolmar a jste spokojen, tak asi nemusím vysvětlovat, že to je výrobce velmi kvalitních výrobků. Co mám vyzkoušené, tak bych Vám doporučil PS420, případně dle upřesnění objemu a průměrů řezaného dřeva buď PS 350, nebo PS460, která je již robustnější, těžší, ale také výkonnější a má všechny přednosti profi řady PS4600/5000. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.220 (?), 9.8.2008 21:19

Dnes som si na nete pozrel tie Dolmarky a sú veľmi zaujímavé, rozhodovanie je veľmi ťažké. Kedže s ben.pílami nemám skúsenosti o to je to ťažšie. Na tejto stránke som 1x. a len zhraba som ju prelistovál.  Každého koho  poznám v mojom okolí má bud´ Stihl alebo HQ. Asi najlepšie urobím, ked zajdem do pedajne. Inák ta 460 ma celkom dobré parametre a teraz je naň aj zľava. No, neviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.76 (?), 9.8.2008 21:51

host - xxx.xxx.110.220 (?), 9.8.2008 21:19

tak mozte byt prvy co bude mat Dolmar :) ja tiez v okoli 60km nepoznam nikoho s Dolmar (ale urcite jeden Dolmar ma, lebo ju doniesol do servisu kvoli udajne vyssim vibraciam), ale to neznamena, ze Dolmar sa nepredava... dokonca jeden slovak pisal na diskusii, ze ma dolmar benzinovu... v SR pokial viem, tak zastupenie Dolmar, servis a pod. je na tom horsie ako v CR, tiez ceny pil su o odst vyssie ako v CR, teda sa Dolmar nepredava, ale nie je nic lepsie ako byt priekopnikom znacky a o 20r sa smiat stihlakom a husqvarnakom, ze ste, mali vtedy pravdu... na 20 prm prevazne vacsieho priemeru by som volil asi Dolmar 500... samozrejme zvladne to aj 420, 460... a v pripade, ze byvate pri ceskych hraniciach, tak by som to kupoval asi v CR (v kamennom obchode, nie v internetovom), lebo u nich je to o dost lacnejsie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika