Výběr motorové pily



Stránky: 1,  2   
host - 3.23 (?) 
29.12.2015 10:36, zobrazeno: 8838x

Dobrý den, chtěl bych poradit při výběru motorové pily. Moc se v tom nevyznám, ale napíši pár základních věcí, které tak nějak vím a požaduji. Dřevo si nechávám vozit z lesa a jsou to průměry okolo 30 - 40 cm dub. Chtěl bych pilu cca kolem 10 000. Toho dřeva za rok bude max 10m a určitě to nebudu dělat najednou a jediné co od pily chci, aby vydržela několik let, vím, že to by chtěl každý, aby si koupil pilu za 2000 a vydržela mu celý život a pořezala dub o průměru 2m, ale takhle to nejde. Nicméně doufám, že mě chápate. Co tady čtu na foru, tak je těžké si vybrat, jeden píše to, druhý zase to a třetí úplně něco jiného. Každopádně to musí byt stihl nebo husqvarna, protože na Mělníku je relativně zastoupení. Jiné značky moc ne. Líbila se mi moc dolmar, ale bohužel tady k nesehnání. K těm pilách, samozřejmě každý by chtěl hodně muziky za málo peněz a nevím jestli se za tuto cenu dá sehnat pila, aby měla co nejvíce prvků uvnitř z kovu. Né že by mi plasty vadily, ale myslím, že na tak silné stroje jako jsou motorové pily by plasty moc neměly být, samozřejmě bavím se o uložení motoru, atd.. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 140.6 (?), 29.12.2015 13:53

10ccm o průměru 40 cm Vám pořeže jákákoliv silnější farma ať stihl, hq nebo dolmar.Akorát s tou cenou by to chtělo trochu přitlačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.23 (?), 29.12.2015 14:17

Zkuste něco nadhodit, co jsem hledal, tak jsem našel např. husqvarnu H55, ale prý je technologicky zastaralá, že se nechá koupit dnes lepší. Ale jak říkám, nechystám se s tím nikam do lesa, prostě u baráku nastartuju, pořežu např. 4 metry dřeva, rozsekam, poskládám, a za měsíc to samé a mám na celý rok vystaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.10 (?), 29.12.2015 16:03

kdyz chcete rezat jen okolo baraku tak by byla mozna vhodnejsi elektricka pila kvalitni je do 5 000 a jeste nedelate kraval napr.Husqvarna 317 el

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.17 (?), 29.12.2015 16:09
Na občasné spalkovani bych Vám doporučil od Stihlu MS 251 nebo od HQ 450 obě dvě mají sice uložení motoru v plastu ale na to Vaše řezání to bude bohate stačit. Slitinove kariéry a prvky z nich jako je kryt spojky a startování mají pouze profi pily které jsou na Vaše požadavky zbytečne. Kupte si hranatý řetěz ten je na spalkovani ideální. Zkuste pocihat na nakou prodejní akcí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.207 (?), 29.12.2015 17:03

Na vašem místě bych koupil opravdu toho Dolmara přes internet. O případné seřízení se postará jakýkoli servis na zahr. stroje a spotřební díly jako např. řetězka, svíčka, filtry, lišta a řetěz lze bez problému koupit přes internet. Obecně to jsou stroje stejně spolehlivé a někdy i spolehlivější než Stihl. O dnešní poruchové Husqvarně ani nemluvě. Tu bych rozhodně vyloučil jako první.

V ceně do 10t je např. Dolmar 500-téměř profi, důležité díly z kovu... nebo lehčí a oblíbenější farma Dolmar 420-taktéž kov.  Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.73 (?), 29.12.2015 17:31
Pokud nákup přes internet tak raději autorizované prodejce. Na makita, cz je seznam. Nákup v klasické prodejně však má své výhody a právě u Stihl nebo HQ by to chtělo pohlídat nějakou slevu. F A
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.241 (?), 29.12.2015 18:04

Jj, pohlídat si slevusmiley

Já tak koupil v HQ takovou hračku (lišta 30cm) za 4.500,- a ještě jsem je ukecal na řetěz zdarma. Jeden to udrži v jedné ruce při zlmazování a klády tím taky krátím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.23 (?), 29.12.2015 18:44

Mockrát děkuji za odpovědi a rady. Jak říka pan Jan, ty dolmar se mi libí, ať už ta 420 nebo 500. Důležité díly jsou z kovu. Jěště jednou děkuji za rady

Jěště se podívám po te stihl ms 251.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.23 (?), 29.12.2015 19:16

Teď otázka, zda vzít tu 500 nebo 420 :D Někdo praktické zkušenosti? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika