Sviečka nedava iskru



host - 132.112 (?) 
13.1.2016 10:28, zobrazeno: 16653x

Dobry den, vlastnim motorovu pilu zn. Stihl 341 a uz dlhsiu dobu zistujem, ze aj napriek vymene troch novych sviecok su tieto "vlhke" a pila nedava na sviečku iskru, aj ked pila funguje, viac pri tom dymi. Navstivil som tri original servisy a podla mechanikov je vsetko v poriadku. Ma niekto podobne skusenosti, prip. mal takyto problem? Za odpoved vam vopred dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.115 (?), 13.1.2016 14:28

Pila funguje, co si představujete pod pojmem funguje? Pracuje normálně - volnoběh akcelerace, max otáčky, nebo ne? Pokud by svíčka nedávala jiskru, tak ji ani nenastartujete, dým z výfuku ukazuje spíše na problém s palivem než zapalováním (příliš bohatá směs, nevhodný olej, množství oleje ve směsi, kvalita benzínu, správná funkce karburátoru, případně přisávání oleje z nádržky na řetěz apod.).

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 15:15

Asi tak jak píše pán xxx.xxx.94.115. A jen pokud se Vám nezdá vzhled svíčky, tak je potřeba uvést, jestli měly všechny tři stejnou "teplotu" a byly od stejného výrobce. Pokud byly všechny stejné, zkuste dát zimní (o jedno číslo teplejší) svíčku, nebo svíčku od jiného výrobce (např. Bosch).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.112 (?), 13.1.2016 19:59

Pila pracuje normalne tak ako ma, volnobeh ide, startuje bez problemov, atd... sviecky boli 2x zn. NKG, original ako predpisuje Stihl a teraz mam zn. Champion, stav neznemeny, benzin Slovnaft/ Shell/ OMV, 95okt., olej zn. Stihl zeleny, plnosyntetika, karburator nastavili v servise Stihl, pomer oleja a benzinu podla predpisov 1:50, pila je to zanovna, ma spaleych cca 10 nadrziek paliva... tak dakujem za odpovede, ktore ste zatial poslali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 14.1.2016 9:57

Zdravím, odpovím na primární otázku takto, když něco funguje, tak do toho nešťourám. Svíčka Vám "nehází" jiskru na vyšroubované svíčce protože jí neukostřujete. Pokud se Vám zdá, že je svíčka mastná a černá, tak buď pilou jen "vrkáte" nebo by chtěla trošku ochudit. Jestli že Vám v servisu sdělili, že je pila v pořádku, tak řežte a svíčku neřešte. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.150 (?), 15.6.2016 6:51

Mám také problém, že mi u HQ 55 svíčka nedává jiskru. Při kontrole jsem našel zalepené kontakty /prach s olejem/ na indukční cívce.Civku jsem vyjmul očistil a vrátil, jaká je mezera mezi kontakty na cívce a setrvačníku, nastavil jsem 0,2 mm a i větší a nejde to ani na nové svíčce.Vypadá to na vadnou indukční cívku, je to možné, jak to dá zjistit?Indukční cívka je připevněna 2 šroubky s určitou vůlí s možností nastavení.

Děkuji za radu. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.18 (?), 16.6.2016 9:53

Zdravím Karle, odpojte slabý vodič a pokud ani potom nebude házet jiskru, tak je modul 100% vadný. Za předpokladu, že je VN kabel a botka v pořádku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika