Stihl MS 251



host - 24.169 (?) 
24.11.2019 18:31, zobrazeno: 3451x
Jaký máte názor na tuto pilu? Dělal jsem na ni čištění a udrzbu známýmu a přišlo mi to dost osizeny. Samé plasty úplně všude. A ten výkon taky nic moc. Stala 12500 a za tu samou cenu jsem koupil dolmar 5105 a to je úplně jiný kafe. Mg karty, stavitelné čerpadlo a pod. Prostě jiná třída i co se týče výkonu. Máte někdo zkušenosti s touto pilou? Jak je na tom s celkovou životnosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.17 (?), 25.11.2019 4:20

S MS251ne ale ze stejné kategorie MS181 co ta už holka vydržela Plasty mají stihl dobrý toho bych se nebál a srovnáváte skoro profipilu s hobby

 a porovnejte si parametry výkon řezná rychlost a váha Dolmar už je čistokrevný číňan a prodá se všude i v hypermárketech Neříkám že je to špatná pilka ale dostupnost servisu je mizerná náhradních dílu taky

Co potřebuji na stihl najdu v každým servisu stihl a za přijatelnou cenu originál ne repliku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.111 (?), 25.11.2019 13:43
Děkuji za odpověď. Co se týče dolmaru tak ano je to v podstatě profi, nicméně za tu samu cenu co MS 251. A Čína to není. Je vyroben v Německu. To že se prodává v hornbachu ještě nic neznamená. Tam prodáva i husqvarna, Hitachi a pod. Mně šlo jen o to že za cenu profi dolmaru dostanu kopu plastu, proto mbe to zarazilo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.17 (?), 25.11.2019 18:08

Bohužel Dolmar patří pod makitu a 99 % produkce je vyrobeno v číně

rozhodně někde na krabici to bude Myslíte že by byla tak lacná vyrobená v německu? Stihl taky vyrábí v číně ale šerdně si hlídá kvalitu všechny hobby stihl jsou čína (od2017) a Virginie v německu vyrábí pouze profi pily a ty jsou patřičně drahé Dolmar se taky řídí touto strategii co spadnul pod makitu Pila Makita a Dolmar jsou z jedný fabriky liší se jen barvou plastů a mírně cenou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.169 (?), 25.11.2019 19:27
Ano máte pravdu, že makita a dolmar je to samé ale minimálně od řady PS4605 jsou dolmary dělané v Německu. A je to myslím znát i na kvalitě provedení. Mám ji čtvrtým rokem, ma najeto min 200 kubíků paliva na špalky, převážně tvrdé dřevo plus těžba a nikdy žádný problém, je broušení řetězu a pravidelná údržba. V servisu pouze jednou po zabehu na sestelovani karburátoru po zabehu. Nedám na ni dopustit. V porovnání s MS 251 úplně jiná liga i když za stejnou cenu. A profi řada od dolmaru 64 a 79 jsou stopro dělaný v Německu a jsou o tisíce korun levnější než stihl nebo huska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika