Stihl kontra Husqvarna



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 204.49 (?) 
7.1.2014 15:53, zobrazeno: 83595x

Dobrý den,

asi se Vám ježí chlupy na ruce jen když čtete nadpis. Ale přesto se zeptám. Forum je plné diskusí, které se věnují těmto dvoum značkám. Teď sem v situaci, kdy se sám rozhoduji mezi těmito výrobky. Chci si koupit pilu kolem deseti tisíc, může být i lehce přes. Očekávám od ní, abych s ní připravil dřevo do krbových kamen na chalupě, abych s ní pokácel i vzrostlou jabloň, když příjde opět vichřice, abych s ní rozřezal i tlustčí strom. Lištu chci 40 cm. 

Co se servisů týče, oba jsou nadosah. Servis Stihl je u nás méně chválený pro arogantní přístup mechaniků, resp.opravují stylem, raději to vyhoďte a kupte si novou. Husqvarna má u nás více servisů a minimálně jeden vím, že bude skvělý. 

Takže, zatím nemám vybrány konkrétní typy, ale jde mi tak nějak o to, kterou značku upřednostnit. Chápu, že každý z Vás si hají to,,svoje". Ale jde mi to, jestli u Husqvarny se více neplatí za značku? A co kvalita? Více tady čtu, že Stihl je spolehlivější? je to pravda?  Díky za každý názor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.2 (?), 7.1.2014 16:14

Jůůů, to bude rvačka, už se těším :-) Na to, co píšete, vám bude stačit jakákoliv pila. Vůbec bych se nebál Dolmaru či Jonseredu. Při těchto požadavcích vám udělá stejnu radost a službu Stihl jako HQ. Servis pravděpodobně potřebovat nebudete vůbec-snad tu a tam srovnat řetěz a koupit nový pilník. Ty pily vám dříve zreznou než že by se poškodily. Hoďte si korunou nebo si vyberte podle barvy :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.251 (?), 7.1.2014 17:25

To já bych se jonseredu bál páč opouští český trh. No a jestli hq. nebo stihl tak v této cenové relaci bych bral stihl i když za deset litrů to taky nebude žádná hitparáda. Na chalupu je potřeba pila o výkonu minimálně 2,5kw. Jo a lišta 40cm, pochybuju že budete řezat 80cm kmeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.204 (?), 7.1.2014 17:55

No říkal jsem,  že by mohla být i přes 10 tisíc, takže jsem našel Stihl 311, která má výkon 3,1 kw myslím. To by mohlo být optimální. Stojí cca 14.500,-, což je do limitu 15 tisíc. 40 cm lišta se Vám zdá moc? no když nám vichřice shodila 8 stromů, tak to byly pěkně silné stromy. Potřebuju aby to zvládlo i vzrostlý smrk. Nechci ale profesionální, to nevyužiju. Jestli se mám rozhodnut podle,,barvy", pak volím Stihl :D, ta se mi designově líbí více. Jiné značky nějak nepřipadají v úvahu. Jonsered neznám, Dolmarky jsou prý dobré, ale široko daleko nevím o servisu. Jeden místní obchod je prodával a pak je pustil, protože prý v ČR se o jejich kvalitách moc neví a neprodávaly se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.10 (?), 7.1.2014 18:05

V tejto cenovej relácii nemá Husqvarna ani Stihl nič svetoborného, v triede profi je z čoho vyberať, ale pokiaľ chceme zostať v tejto cene, pozrel by som na Dolmar PS 420. Je to píla z celokovovými kartrami a cena v požadovanej výške. Husqvarna aj Stihl v tejto triede píl používa v konštrukcii kartrov plasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.163 (?), 7.1.2014 17:54
Nejvíce získáte u pro Vás méně známé značky Dolmar za nejméně peněz. Např 5105 je možnè koupit pod 12t, profi. Nebo Solo koupíte také s výborným poměrem cena/výkon. Kupovat známou hobby pilu kolem 10 t je škoda. Posloužil by Vám lépe i silnější Hecht.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.204 (?), 7.1.2014 17:59

Teď na Dolmar koukám, mají profi pily kolem 12 tisíc, to se mi zdá zase moc málo, není to kvalita alá Hecht a podobné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.29 (?), 7.1.2014 18:07

Preboha, aspoň trochu čítajte než napíšete takúto hovadinu.Tu je na fóre mega informácii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.247 (?), 7.1.2014 18:40

Zaměřil jsem se na Stihl a Husq., takže o ostatní jsem se nezajímal, ne každý je chodící encyklopedie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 7.1.2014 18:44

Nemějte strach-jen co si nějakou pilu koupíte, hned se budete zajímat, která z jiných značek je lepší, levnější, výhodnější, silnější. Pak ty informace naskakuí sami, kdyý to máte s čím srovnat.  Odborná encyklopedia z vás bude na to tata.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika