Stihl 044C



Stránky: 1,  2   
host - 216.111 (?) 
26.11.2010 18:25, zobrazeno: 24831x

Dobrý večer.Kdo máte tuto pilu.Jak jste sní spokojený.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.183 (?), 26.11.2010 18:54

Osobní zkušenost ne ale jedná se o předchůdkyni MS 440 což je mezi profi těžaři pila - legenda s nejlepší pověstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.123 (?), 26.11.2010 18:58
Tou legendou je - byla právě 044. Starší pilu s neověřenou minulostí a v nic moc stavu(za chodu zvonivé zvuky) bych nekupoval. Je to cesta k velkým a nákladným opravám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 26.11.2010 21:16

 Pily 044 a MS 440 jsem jako bývalý těžař měl. 044 jsem si koupil jako kluk po absolvování lesnické školy. Řezal jsem s ní slabší dřevo a občas silnější smrky v mýtní těžbě. První poruchu jsem měl v záruce se zapalovaním a dodávkou paliva. Druhá porucha se mi stala měsíc po záruce. Prasklo mi jehlové ložisko na klice a odštěpek mi vylágroval válec a píst. Oprava vyšla na polovinu ceny pily. Servisní technik mi řekl, že Stihl zapouzdřoval ložiska se simerinky plíškem a nemohly se mazat od palivové směsi s olejem. Pila mi bez závady běhala vcelku spolehlivě, samozřejmě s drobnými závadami. Po té době jsem pilu prodal a koupil jsem si MS 440. Rok řezala bez jediné závady, až na to, že týden po záruce se mi stala ta samá závada, jako u 044,opět mi prasklo ložisko na klice. Byl jsem rád, že jsem ji prodal na náhradní díly. Tím jsem se Stihlkama skončil! Dnes má dvě Husqvarny 353 a 359 a jsem s nimi maximálně spokojený, co se spolehlivosti a nenáročnosti na údržbu týče. Abych stihlky nehanil, mám od Stihlu křovinořez FS 450 a motorový rosič SR 420. Mám stroje třetí sezonu a ještě zatím bez oprav. Je pravda, že rosič používám dva měsíce v roce a to denně. Co se týče 044,nekupoval bych jí už kvůli hmotnosti.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.111 (?), 27.11.2010 14:23

Dobrý den.Díky za odpověd.To ložisko, které prasklo, bylo na jaké straně(řetězka, větrák)Jestli tomu rozumím, tak jak ruplo ložisko, prorazilo ten plíšek směrem do prostoru kliky a následně vylágrovalo válec s pístem.Má tato pila nikasilovou vložku ve válci?Má cenu kupovat opravenou(píst, válec a zminovaný ložiska) za cca.7000,-.

Díky za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.53 (?), 27.11.2010 15:46
Kdyby to byla doložená oprava a pila byla v solidním stavu, tak i ano. Ale může být načatá vložka ložiska v karteru na straně spojky a je po solidní koupi. Válec má nikasil a nový válec a así replika i píst na starou klikovku, to bych nedoporučoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.111 (?), 27.11.2010 15:54

Ta vložka ložiska, to je ten plíšek(viy.příspěvek výše)?Je pravda, že to je nemoc 044.(protáčení ložiska v karteru)?

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 27.11.2010 17:03

Vložka ložiska je na pravé straně karteru - u spojky a jak se uvolní v karteru, tak tudy začne proudit do motoru falešný vzduch a z pilou se v podstatě nedá dělat. Samozřejmě i kdyby se dalo, rázy tvrdé vložky na karter by vůle rychle zvětšily a v podstatě by se jen zhoršily následky závady. Několik fotek pro představu. Neřekl bych, že je to nemoc MS 044/440, je to boj o každý gram hmotnosti a takové pily, kolem 70ccm si to u nás v těžbě nejvíce odmakaly, samozřejmě včetně obsluh. Potom už stačí překročit hranice zatížení ( velmi snížené omezováky, způsob práce s pilou, dojíždění spojky na doraz, nekvalitní pohonná směs). Jsou to příklady, které se někdy sešly, jindy to byl jen jeden z nich. V každém případě je to u takových konstrukcí výkon/hmotnost už o malé konstrukční rezervě, která je v našich podmínkách požadována větší, neboť pily se tak často nemění, jako jinde.

vložka ložiska
vložka ložiska
z opravy MS 440
z opravy MS 440
MS 440
MS 440
z opravy MS 440
z opravy MS 440
karter bez vložky
karter bez vložky
jiný karter - složená skříň s klikovkou
jiný karter - složená skříň s klikovkou
levý karter
levý karter
kartery v sobě nové těsnění
kartery v sobě nové těsnění
pohled shora na oba díly (kartery) klikové skříně
pohled shora na oba díly (kartery) klikové skříně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 27.11.2010 15:51

Prasklo mi jehlové ložisko na obouch pilách na ojnici. Je plastové a váleček, který vylítl nadělal paseku v motoru. U 044 bylo poškozené ložisko se simerinky na straně řezné soupravy, tedy na straně řetězky. MS 440 jsem nezkoumal. Po rozebrání v servisu jsem opět viděl prasklé jehlové ložisko na ojnici, tak jsem pilu nenechával opravovat. Vzal jsem si ji domů a doufal, že ji někomu prodám na náhradní díly. Naštěstí jsem ji prodal. Odpoledne jsem si jel koupit pilu ke konkurenční Husqvarně. Ze zkušenosti mého spolužáka z lesnické školy, který 044 s katalyzátorem měl, tak litoval, že si nekoupil pilu bez katalyzátoru, z důvodu vyšší hmotnosti a poruše katalyzátoru. Tehdy co jsem s ním mluvil to bylo v r. 1995. Vývoj určitě za léta pokročil vpřed, tak snad by 044-MS 440, neměli být tak poruchové. Bohužel nemilé zkušenosti v těchto modelech pil nemám jenom já, ale i pár mých známých a bývalých těžařů. Souhlasím s tím, jak píše uživatel přede mnou o oném zvuku motoru, který se opravdu podobal drnčení několika plechů.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.230 (?), 18.12.2010 6:32

Crrr budíček!!! Nádherná pohádka pro děti před spaním, jen co je pravda!! Vážený, až příště budete psát k pilám, aspoň si zjistěte které jehlové ložisko je u nich plastové!!! A jestli vám nějaký dobře placený neumětel namontoval ložisko řetězky do ojničního oka, pak raději nechte pilu opravovat pekařům!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika