Solo 651, Dolmar PS5000 nebo neco jiného?



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?)
21.8.2008 8:54
V těchto diskuzích se nikdy, až na výjimky(odstředivé čištění) neřešilo, kdo jakým způsobem z daných výrobců přispěl nějakým technickým řešením v minulosti. Vždy to bylo o tom, jaký je správný výběr v aktuální nabídce pil. Nikdy jsem se nezajímal, kdo vymyslel brzdy na autě, ale vždy mě zajímalo, jestli na autě jsou. Klidně můžete radit tímto způsobem. Popište, kdo co použil na pilách první, třeba je to zrovna něco, co zdejší tazatelé chtěli hlavně slyšet, a to co jsem uváděl já, je nezajímá. Potom ale také uvedete, že Solo má od Dolmaru vlastně celé pily, na kterých Dolmar použil aktuální technická řešení, ale tato řešení správně poskládali inženýři Dolmaru. Obecně je známé, že na pilách různých výrobců se tato řešení prolínají, a pouze ta patentovaná jsou vlastně chráněna proti použití konkurencí. Rozhodně se za výraz kutil - po Vašem bastler nestydím, neboť náš bastler opraví za chvilku to, co jiný postaví před dům, protože neumí povolit ani šroubek. Ale to jsem také x krát uváděl, že v poslední době je to záliba, a nesrovnávám se s opravnami. Rozhodně mí nechybí zkušenosti jak v obsluze pily, opravách, tak od spousty dřevorubců, se kterými jsem se stýkal a stýkám někdy i nyní. Vy mi předhazujete teorii, ale teorie musí být skloubena s praxí, neboť některé technické parametry nemáte šanci zjistit, bez údajů, které jsou uvedeny v technických publikacích a renomovaných testech. Pokud je neuznáváte, dobře, já je beru, jako jeden ze zjistitelných faktů. Ale rozhodně nepovažuji za argument, že se někomu zadřela pila, když neznám podrobnosti. To bych mohl uvést hodně jiných příkladů, ale ty pokažené pily obsluhoval vždy jiný člověk, a proto se to nedá obecně použít.Ještě maličkost - já jsem z těch problematických diskuzí neutekl, naopak nebyl jsem to já, kdo nabízel v závěru setkání a vyjadřoval se úplně jinak, než na začátku.To byly ty lepší případy, jindy se dotyčný už neozval, nebo vystupoval i pod 5 adresami. viz olej do benzínu - jak správně mísit, Marunaka a další.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.8.2008 8:54
V těchto diskuzích se nikdy, až na výjimky(odstředivé čištění) neřešilo, kdo jakým způsobem z daných výrobců přispěl nějakým technickým řešením v minulosti. Vždy to bylo o tom, jaký je správný výběr v aktuální nabídce pil. Nikdy jsem se nezajímal, kdo vymyslel brzdy na autě, ale vždy mě zajímalo, jestli na autě jsou. Klidně můžete radit tímto způsobem. Popište, kdo co použil na pilách první, třeba je to zrovna něco, co zdejší tazatelé chtěli hlavně slyšet, a to co jsem uváděl já, je nezajímá. Potom ale také uvedete, že Solo má od Dolmaru vlastně celé pily, na kterých Dolmar použil aktuální technická řešení, ale tato řešení správně poskládali inženýři Dolmaru. Obecně je známé, že na pilách různých výrobců se tato řešení prolínají, a pouze ta patentovaná jsou vlastně chráněna proti použití konkurencí. Rozhodně se za výraz kutil - po Vašem bastler nestydím, neboť náš bastler opraví za chvilku to, co jiný postaví před dům, protože neumí povolit ani šroubek. Ale to jsem také x krát uváděl, že v poslední době je to záliba, a nesrovnávám se s opravnami. Rozhodně mí nechybí zkušenosti jak v obsluze pily, opravách, tak od spousty dřevorubců, se kterými jsem se stýkal a stýkám někdy i nyní. Vy mi předhazujete teorii, ale teorie musí být skloubena s praxí, neboť některé technické parametry nemáte šanci zjistit, bez údajů, které jsou uvedeny v technických publikacích a renomovaných testech. Pokud je neuznáváte, dobře, já je beru, jako jeden ze zjistitelných faktů. Ale rozhodně nepovažuji za argument, že se někomu zadřela pila, když neznám podrobnosti. To bych mohl uvést hodně jiných příkladů, ale ty pokažené pily obsluhoval vždy jiný člověk, a proto se to nedá obecně použít.Ještě maličkost - já jsem z těch problematických diskuzí neutekl, naopak nebyl jsem to já, kdo nabízel v závěru setkání a vyjadřoval se úplně jinak, než na začátku.To byly ty lepší případy, jindy se dotyčný už neozval, nebo vystupoval i pod 5 adresami. viz olej do benzínu - jak správně mísit, Marunaka a další.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 21.8.2008 12:40

Dobrá beru, zapomeňme, necpěme tazatele do žádné značky a pomožme jim praxí! Osobně Dolmar také nabízím, považuji ho za stejně slušný výrobek, jako všechny opravdu etablované značky. Bohužel jste pravdivě řekl, že někteří výrobci v současnosti ustupují od kvality k množství prodeje. Pozadí Dolmar x SOLO znám trochu blíže. Osobně mne mrzí, že tato spolupráce skončila, mohla to být opravdu přínosná věc pro spotřebitele. Jistě, výkon, řezná rychlost, výkonový poměr, jsou data která těžko někdo zpochybní a zjistí jinak než pohledem do tabulek výrobců. V praxi je však vždy tolik faktorů, které i tyto údaje dokáží zpochybnit. Hlavně v ruce obsluhy. Několikrát mne třeba udivilo, když výrobce pil uvádí hmotnost pily netopené, stejnou jako u pily topené, i to vytápění výfukem obnášelo nárůst hmotnosti. Ještě jednu trochu štiplavou, co by jste postavil vedle PS 500 ze SOLO pil nové řady? Nebrat prosím ve zlém!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 25.8.2008 7:14

pro Radka,

co by jste si vybral za pilu vy kolem 13000,-. Ps5000. něco ze Stihlu nebo HQ.

DÍK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 25.8.2008 8:57

Protože netuším na jakou práci má být pila použita, předpokládám, že občas a na práce kolem domu. Výběr bych zvážil v kategorii farmář. Tedy Dolmar PS 460, 500, profi PS 5000 je překvapivě lehčí a vyšší výkon jí dává větší jistotu při práci. Momentálně neznám přesné ceny. Z dalších značek Solo 652, Stihl MS 270, obě pily jsou důstojným zástupcem své řady a určitě nesklamou. Husqvarna, jak už zde bylo řečeno, je v poslední době v této kategorii na ústupu. Má však také slušné stroje této třídy, bohužel konstrukčně ne moc povedené. Kupovat pilu za takové peníze a po záruce investovat dalších 4-5000,- Kč do nové nádrže se nikomu nechce. Stihl i Solo jsou dostatečně silné pro kácení běžných stromů, zvládnou i práci v profi zátěži. Hmotnost kolem 5 kg je příznivá i pro lehčí vyvětvování stojících ovocných stromů. Stihl a Solo 651SP se výkonem spíše přibližují profi Dolmaru (2,6 x 2,8 kW). Neposledním kriteriem je použitý druh řetězu, 0,325" je pro menší zub a jejich větší počet, příjemnější pro klidnější a "jemnější" řez. Technická data si může zjistit každý, proto je uvádět nebudu. Dolmar už tu byl rozebrán téměř do šroubku! Práce s každou z nich, mimo PS460, tu jsem neměl možnost vyzkoušet, je příjemná a myslím, že žádná netrpí výrazným nedostatkem. Bohužel jeden mají všechny pily, musí se s nimi dělat :-)! Solo 651SP/ 651 jsou pily dražší a 651 je verze profi! 652 je vlastně nová 650. Větší obsah, menší výkon, příznivější cena.

Rozhodující pro výběr by měla být dostupnost servisu a ND, solidnost a kvalita prodejce. Je nepříjemné po několika letech, kdy můžete mít potřebu dílů, objíždět celý kraj a hledat prodejce, protože ten váš mezi tím zavřel provozovnu.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 25.8.2008 21:37

Chlapi tak díky za forum, sice jsem si tu někdy připadal jak na tenisu ale o tom to taky je.  Jste dobří no. Tak nakonec jsem dnes sedl do auta a zajel do Ostravy koupit Dolmar PS5000, ještě jsem měl v ruce 4600 ale těch 1800,- mě už kapsu neutrhlo tak jsem vzal 2,8 Kw při 5,1 kg. Už jsem to vybalil nakopl a ke smůle jabloni padla ta která byla nejblíže. Nelze soudit podle prvního dojmu to tak až po 15 ti letech užívání, ale zpracování slušné. Přijemná do ruky, dobrá ergonometrie. Plynová páčka velice přesna a citliva funkční v celé délce sepnutí. Líbí se mi. Těžko soudit při prvních řezech. Čas ukáže. Porovnávám z Hq 36, a Hq 55 z první jsme řezali 17 let. Z 55  jsem řezal posledních 14 dnů příležitostně, byl jsem rozhodnut že si ji koupím, ale nakonec, když mi kamarád řekl, že si koupili před půl rokem Hq55 a řadřeli ji na třetím stromu  (a to nejsou příležitostni řezači) tak jsem se rozhodl pro Dolmar PS5000. díkchlapi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 25.8.2008 23:47

Také gratuluji, jen k těm nepříležitostným řezačům, chodí do kostela? Měli by jít ke zpovědi, u takto nové pily musí nejdřív spytovat svědomí!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.94 (?), 21.2.2015 20:50

No mňa by zaujímalo prečo padla tá najbižšia jabloň. Mala jednoducho iba smolu že nerástla na opačnom konci záhrady a to že napr. dávala dobrú a chutnú úrodu každý rok nie je až tak podstatné? Hmm no zaujímavý postup pri novej píle. Typujem že hq 36 dala dolu hrušku a hq 55 slivku. Chce to ale veľkú záhradu potom alebo malý sad aby bolo dosť "testovacieho" materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.241 (?), 26.8.2008 0:00

aky je svetovy rekord v rychlosti zadretia pily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.142 (?), 21.2.2015 8:04

23 minut. Dolmar ps 5105 C, povolil se válec, přisála si falešný vzduch a bylo hotovo.  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.87 (?), 21.2.2015 8:19

Není náhodou v manuálu napsaný že se ty šrouby mají občas skontrolovat a utáhnout nebo něco v tom smyslu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika