seřízení Oleo mac 942



dedamraz - (1) - 178.4 (?) 
11.5.2008 19:17, zobrazeno: 50830x

Vlastním pilu oleo mac 942 a potřeboval bych jak seřídit karburátor, nebo servisní návod. Předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.5.2008 20:45

Nastavení - pokud je to nutné, lze provést i bez znalosti počtu otáček základního nastavení - t.j. nastavení ze kterého se vychází při nastavení karburátoru. Je to většinou L 1 a H 1, ale není to pravidlo, zejména u posledních modelů pil, kde je to navíc blokováno většinou tzv. omezovačem. Je to opatření proti chybnému nastavení z pohledu velké bohatosti směsi - přílišné zatížení životního prostředí - dle nařízení a směrnic. Nevím jestli máte tyto omezovače na seřizovacích šroubech H/L.Pokud tam jsou, tak je vhodné je vytočit max. proti směru hod. ruček po doraz, potom seřizovat. Toto je jednodušší, protože se můžete pohybovat pouze v omezeném rozsahu a v tomto rozsahu by mělo být nastavení správné, pokud někdo omezovače již nesundal a nerozhodil jejich výrobní nastavení. Když tam nejsou, v teplém stavu a čistém vzduchovém filtru po až 10 min zahřátí motoru L otáčet pomalu na obě strany z polohy 1 otáčka od opatrného zavření a otevření - zjištění polohy základního nastavení. Motor bude zvyšovat a zase snižovat otáčky - ponechat v poloze nejvyšší, ale pravidelné otáčky a přidat 1/4 otáčky ve směru hod. ruček. Nastavit volnoběh - řetěz nesmí vykazovat ani trhavý náznak pohybu - to již mírně začíná zabírat spojka. Vyzkoušet max. otáčky a seřídit dle potřeby H šroub - motor musí při plném plynu bez zátěže mírně jakoby 4 taktovat. Vyzkoušet akceleraci - případně L šroubem nepatrně korigovat, doladit volnoběh, vyzkoušet a případně ještě mírně seřídit H. U H pozor - nesmí se podkročit pod max. uzavření cca 3/4 otáček při cca 1 1/4 až 1 1/2 nastavení L. Obecně je třeba dodržet zásadu, že H není nastaven příliš chudě - motor se přetáčí a málo se maže motor, navíc má stejně nižší výkon, ale hlavně sílu v řezu. Pro nastavení je třeba mít ostrý řetěz a jeho správné napnutí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 12.5.2008 22:21

myslim že nejlepší je skočit do servisu, tam vám to udělají a správně nabrousí. Seřizovat pilu bez znalostí a otáčkoměru nepřináší vždy efektivní výsledek. Jinak 942 zaslepovací plomby nemá a základní nastavení L a H je 1 + 1/8 otáčky, a max jsou 14000 (doporučuji ale raději tak do 13500)a volnoběh cca2600. jinak postup už byl správně popsán, ned dávejde pozor aby L i H nebylo dotažený více jak pod 1 otáčku, pak by se pile alespoň snad nemělo nic stát a pokud by bylo trysky podřeba přiškrtit víc jak pod tu 1 otáčku, nejspíš bude někde chyba, zanešený karbec, filtry, nebo gufera, volný válec, přidřený píst, zapalování a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.188 (?), 23.8.2017 19:42

přidám se k tomuto tématu jelikož mám též Oleo mac 942. Vaše návody jsem pochopil v celku dobře.Chápu která tryska co ovládá i v jakém pořadí je štelovat.Jen mi není jasná jedna podstatná věc.Co znamená, že seřizovat se začíná v poloze trysek 1 otáčka? Je to tak, že se tryska úplně zašroubuje a poté se o 1 otáčku vytočí (směrem doleva)? Nebo je to jinak? Budu moc rád pokud mě to někdo vysvětlíte. Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.8.2017 19:53

tak yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.188 (?), 27.8.2017 15:07

Nenašel jsem zde téma k pile Oleo mac 962,tak se optám zde.Zajímaly by mě tři věci. Zda má tento model zaslepovací plomby, zda je základní nastavení L a H 1+1/8 a zda je stejný postup seřízení, jak ho zde popsal výše uživatel Š. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.90 (?), 11.10.2017 11:47

Hezký den... u pily 962 je nastavení trysek takovéto L tryska 1+1/4 +- 1/8 a H tryska 1+3/8 +-1/8 a trysky nemají zaslepky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika