Samovolne napinani retezu pily



romaning - (2) - 93.6 (?) 
30.3.2019 19:43, zobrazeno: 2649x
Dobry den Rad bych poprosil o radu. Mam pilu hecht 945. Koupil jsem si novy retez husquarna h25 ktery je vhodny pro tuto pilu. Ma stejne rozmery jako stary retez (premereno). Retez jsem vymenil, bez problemu rezal cele dopoledne. Odpoledne se vsak retez samovolne napina. Napinam ho pri prizvednute liste. Lista je cista (drazky). Mazaci kanaly na liste jsou vycistene a pruchozi. Vse smontuji. Spravne napnu. Staci nechat jet chvili v otackach a retez se nasponuje. Stary retez to nedela. Vubec nevim cim by to mohlo byt. Dekuji za pripadne prinosne rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 20.247 (?), 31.3.2019 10:53
Včera mi tohle začala dělat i moje starší pila Oleo mac se starším, zajetým řetězem. Předtím to nedělala. Já navíc jen nastavím vůli řetězu a jak vyzkouším rukou, jestli se řetěz volně pohybuje, tak se silně dopne. Mazáním a ničím jiným to tedy nebude, zřejmě by ale mohl být problém v řetězce, která je už jetá a blbě na ní dosedá nový řetěz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.196 (?), 3.5.2019 13:41

a je retaz po celej dlžke rovnomerne natiahnutá-opotrebená? Treba vyskušat napnutie pootáčaním retaze-retaz nemusí byt po celom obvode rovnako opotrebená-natiahnutá. Motorkári to poznaju-retaz je na jednom mieste privelmy napnutá, po pootočení zase volná. Možno by to mohol byt i Váš prípad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.36 (?), 30.6.2019 18:38

Je opotřebená řetězka nutná kontrola případná výměna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika