Retezova pila ECHO 501sx



host - 33.36 (?)
11.5.2019 8:01

Dobré rozhodnutie! 20r starú vykopávku preferovať pred jednotkou v kategórii 50ccm píl. Nabudúce si s tým skús niečo aj popíliť.!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 161.93 (?), 21.4.2019 20:45, zobrazeno: 5671x
Zdravim vsechny, celkove jsem nasel na netu velmi malo informaci o pilach ECHO.Muze nekdo napsat sve zkusenosti?Diky a pekny den preju
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.38 (?), 22.4.2019 22:01

Osobní zkušenost zatím nemám, ale z různých recenzí, srovnání, prodejů v USA apod. je celkem jasné, že koupí pily Echo určitě neuděláte chybu. Jsou to jedny z nejlepších pil, minimálně srovnatelné se Stihl, HQ a Dolmarem, ne-li lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.196 (?), 3.5.2019 13:29

tak potom ste držal len čínky Stihl, Dolmar,HQ!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.155 (?), 10.5.2019 18:08

Neuveriteľné.Ten človek nikdy poriadnu pílu nemal v rukách.To mu však nebráni vyhlásiť že Echo je minimálne tak dobré ako u nás predávané profi značky.A to na základe internetových diskusií kde to hodnotia podobný odborníci ako je on.Čeče to je fakt nová doba.

 No a môj názor je taký že Echo neni zlá značka.Mne konštrukcia pripomína taliana a čiastočne dolmar.Neni to moja šálka kávy ale musím uznať že sú to kvalitné stroje.

  No a čo sa týka použitia- no tak podľa môjho skromného názoru ju dostupnosť náhradných dielov spotrebného charakteru diskvalifikuje z profi použitia.Ono pokiaľ potrebujete silentblok za 5e a máte ho možnosť mať za 3-4 dni je pre profíka neakcetovateľné.

 No a hobbík - ruku na srdce dá sa kúpiť lepší stroj za menšie peniaze.A argument že Sugihara.9 z 10 hobíkov používa originálnu lištu po celú životnosť píly. T.j.aj niekoľko desiatok rokov.

 Toto čo som napísal je len môj názor.Pokiaľ má niekto názor iný mne to nevadí.Vadí mi pokiaľ tu niekto tlachá na zaklade "jedna pani povedala"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
poge - (1) - 81.129 (?), 10.5.2019 14:42
501sx mám, bál som sa vybracii ale je to v pohode. V porovnaní so staršou ms 250 od stihlu menšie. Čo sa mi nepáči je že nemá bajonetove viečka ale srobovacie. Štartovanie je ok pokiaľ sa nepoužije dekompresny ventil. Ten je tam skôr na škodu. Lišta ktorá je k pile má veľmi potešila, Sugihara vypada super trochu ťažšia oproti sendvicu ale s pílou dobre vyvážená. Nevravím že nabudúce isto kúpim echo a nie Husku alebo Stihl, ale určite kúpu neľutujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.129 (?), 10.5.2019 16:21
Oprava myslel som ma260… pôvodne som chcel kúpiť ms261 ale tá šla vahovo hore čo sa mne nepáčilo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.36 (?), 11.5.2019 8:01

Dobré rozhodnutie! 20r starú vykopávku preferovať pred jednotkou v kategórii 50ccm píl. Nabudúce si s tým skús niečo aj popíliť.!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.155 (?), 11.5.2019 9:03

20rokov?  Už je to skoro 30. No a pokiaľ niekomu nevyhovuje nižšia váha nikomu sa nebráni ľudová tvorivosť.Dá sa napríklad na pílu prilepiť závažia ač do úplnéj extázy spokojnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.1 (?), 29.5.2019 15:28

Nejlehčí pila v kategorii 50 ccm. Stačí vzít do ruky farmářku Stihl MS271 nebo hobby Husqvarna 450 a je jasné, že CS-501SX patří do jiné (=profi) kategorie. Po cca 25 nádržích maximální spokojenost.

Nevýhody: řetězka je zajištěná matkou místo obyklého pojistného kroužku, vzduchový filtr propouští velmi jemný prach (namazání gumového těsnění vazelínou hodně pomůže, ale nezabrání tomu úplně).

Výhody: lehké startování (dekompresní ventil není vůbec třeba), matky na připevnění lišty drží u krytu spojky a nespadnou, průhledná nádrž na benzín, klasické uzávěry nádrží (nezničitelné a drží).

Porovnání reálného výkonu a vibrací s MS261 nebo 550xp by mě taky zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika