Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 41.203 (?)
7.8.2014 15:54

Ďakujem Vám za odpoveď. Tie ustrihnuté končeky mi na um nezišli :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 216.69 (?), 5.8.2014 18:35
Ruka v umaštěné rukavici nedrží oblouk tak jistě a nepoznáte únavové zvětšení mezery ruka oblouk. Bez funkční brzdy a s kdovíjakou pilou neumětel dopadl ještě dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 5.8.2014 18:26

Dobrý den. Pane doktore, dle fotky tipuji na to, že poškozený řezal s pilou, na které vůbec nebyla řetězová brzda, nebo byla zcela nefunkční. A pila fest kopla a protože je poškozená levá ruka, tak ta šla přímo do řetězu. S rukavicí to dle mého nemělo vůbec nic společného. Ale vzpomínám si, jak kdysi na školení o bezpečnosti nám skutečně říkali, že na cirkulárce jen s holýma rukama, protože tam jde kotouč směrem k nám a dokáže za rukavici vtáhnout ruku. Zdravím Vás. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.8.2014 18:44

Ruce mě živí, a tak každoročně vydám za rukavice určitě hodně přes tisíc. V rukavicích ryju, sázím brambory, trhám angrešt, sbírám švestky, stříhám stromy. Krom roubování a česání ovoce vlastně všechno. Když na cirkulárečce řežu obkladovky, tak samože bez rukavic, špalky na palivo v pile s kolíbkou v nich. Motorovou pilu držím v rukavicích hlavně kvůli poškrábání od větví, křoviňák kvůli vibracím a puchýřům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 41.203 (?), 6.8.2014 10:22

Dobrý deň.

Zaujímalo by ma, aké rukavice používate, napr. na ten egreš, aby ste mali cit v prstoch. 

Ja si zvyknem na jemnejšie práce zobrať textilné rukavice s tenkou PUR vrstvou na dlani a prstoch, odolnosť 4131. Nevýhoda je, že materiál je jemný, a napr. pri oberaní ostružín mám ruky na hornej strane dopichané rovnako, ako keby som oberal holými rukami.

Na horšie práce si beriem rukavice odolnejšie voči prerezaniu napr. ostrím noža, ručnej pílky (nie motorovej).

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2014 13:43

Na řadu prací se mi hodí černožluté máčené (v dlani nějaký latex, na hřbetu úplet. Pro sklizeň angreštu, šípků, ostružin, rakytníku mám jedny s ustříhanými konečky.  Nepopíchám si totiž obvykle bříška prstů nýbrž vše ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 6.8.2014 16:16
Na ruční práce si také vezmu rukavice, obsluhovat pilu v rukavicích nízké ochrany jen pro dobrý pocit mimo podrostu a ostružiní mi připadne zbytečné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 41.203 (?), 7.8.2014 15:54

Ďakujem Vám za odpoveď. Tie ustrihnuté končeky mi na um nezišli :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 6.8.2014 10:55

Je nesmysl dikutovat s argumenty, nikdy rukavice nepoužívám a vždy používám rukavice. Mlčící většina asi používá rukavice různé a dle příležitosti. Je asi nesmysl při seřizování karburátoru mít rukavice těžké, palcové antivibrační pro zimní těžbu a je také nesmysl, při zimní těžbě používat úpletové rukavice připomínající dámské plesové. Já osobně používám rukavice Nylonové úpletové s ochranou proti prořezu na stupni 2 (pro běžící řetěz je nutný stupeň 5), které stojí ve velkoobchodu pouhých 18 Kč. Mimo roubování se v nich dá dělat téměř cokoliv (tj. i sklízet ostružiny či rybíz). Pokud by jste se mne zeptali, jestli používám rukavice předepsané v návodu JMP, po pravdě bych musel odpovědět NE. Pokud by otázka zněla, jestli pracuji bez rukavic, pak bych opět po pravdě musel říci NE. Takže doteď jsem byl "mlčící většinou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 6.8.2014 15:55

Návod od návodu je jiný. Ten můj nechci dodržovat, protože odkazuje na konkrétní typ rukavic, které jsou "antivibrační pakčáky s kovovou neprořezovou vložkou na hřbetu ruky (stupeň ochrany 5) a klokaní kůží s kevlarovou podšívkou na dlaních (stupeň ochrany proti prořezu 4)". Při obtahování pily pilníkem či kontrole napnutí řetězu (stojící řetěz) je doporučováno na školeních mít rukavice s ochranou proti prořezu na stupni 2. Tak používám takové "furt".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika