Problémy po delším odstavení stroje se spalovacím motorem



host - 77.220 (?)
26.4.2017 10:02

Nevěřím vám. Před třemi lety jsem si opatřil 5l směsi pro doutakt. Pro poruchu obou strojů se to odložilo. Loni jsem asi polovinu spotřeboval ve vyžínači. Letos tři roky stará směs použita ve vyžínači zatím nezpůsobuje žádné problémy. Celou zimu, jen tak pohozený vyžínač v garáži, po doplnění paliva, chytl na třetí potažení za šňůru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 102.230 (?), 25.4.2017 19:52

Debatíme o problémech po delším odstavení motoru. Tohle zřejmě nebude Váš problém Moon, jelikož řežete každý den. Pochopíte, jak na podzim položíte pilu do fochu a z jara ji vytáhnete. Starý mix dovede i jiná kouzla, třeba zadřít motor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.220 (?), 26.4.2017 10:02

Nevěřím vám. Před třemi lety jsem si opatřil 5l směsi pro doutakt. Pro poruchu obou strojů se to odložilo. Loni jsem asi polovinu spotřeboval ve vyžínači. Letos tři roky stará směs použita ve vyžínači zatím nezpůsobuje žádné problémy. Celou zimu, jen tak pohozený vyžínač v garáži, po doplnění paliva, chytl na třetí potažení za šňůru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 27.4.2017 7:24
A proč by neměl chytit?Proč třeba já bych si měl opatřovat najednou 5 litrů směsi?Mám čistý benzin a směs si míchám.Jen tak nic nepohazuju, protože jsem si na to musel vydělat.I to je důvod, proč bych tu starou směs vylil.Znal jsem pána který snědl 8 let starou domácí konzervu s klobásama.Hlad neměl a ani na to nezašel. Pokud by vás zajímalo jak na tom jsme s tím mícháním a jak je důležité to pořekadlo.že Opakování je matka moudrosti tak si zalistujte v tomto vlákně třeba sem a pozorně si to přečtěte xxx.xxx.106.62 (?) 21.5.2014 21:51 Je tam mimo jiné třeba i toto- V nouzi lze použít správně cejchovaná malá štamprle na gořaklu z hospody, ale to opravdu v nouzi. Jedna malá 0,2 decilitrová štamprle na litr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 27.4.2017 7:32

V nouzi lze použít správně cejchovaná malá štamprle na gořaklu z hospody, ale to opravdu v nouzi.

Nedělejte z toho cowboyku. Jak jsou asi cejchované ty rysky na flaškách s olejem, co myslíte? Míchání směsi není analytická chemie, pokud nepoužíváte homeopatický poměr 1: 100. Pokud uživatel není mamlas (99% stěžovatelů je) a neudělá hrubou chybu, směs bude v pořádku odměřená v podstatě čímkoliv. Stejně je to vlákno na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.81 (?), 27.4.2017 11:39

I vy jeden slovíčkáři. Nikdo vám neřekl, že si máte koupit najednou 5l směsi. Napsal jsem jak to dělám já., to je vezmu prázdný pětilitrový bidonek, zajedu k pumpě natočím 5l naturalu95, dovezu domů,, vleji potřebné množství správného oleje a je to. Nebyl to návod pro vás, ale jen info, takže bych se vystříhal hloupých komentářů. A protože nemám pro každou věc nějaký jednoúčelový závěs, či stojan, tak to fouknu do kouta tak aby to nepřekáželo. Je rozdíl pohodit a pohodit. V tom vašem případě se zřejmě jedná o skládku. Umím si věcí vážit, protože jednoduše na rozhazování nemám. A je to jedno o co jde. Ruční nástroje minimálně po sezoně očistím a svým způsobem uložím pod střechu, aby byly mimo dosah povětrnostních vlivů. Ty štamprlky bych vynechal, zkuste si opatřit několik kousků z různých zdrojů, nemusí to být ani od různých výrobců a uvidíte jaké úchylky vykazují, když to přeměříte obyčejnou stříkačkou, samozřejmě injekční, ne hasičskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 27.4.2017 15:42

Jestli jsem to napsal nejasně, tak jsem odkazoval na článek 21.5 2014,který tu byl taky napsán.Tam se píše o těch štaprlkách.Začíná to //Mnohým lidem dělá problem//Tam si plete pisatel decilitry s centilitrama.Nebo si snad myslíte, že jsem takový trdlo, že bych nalil do litru benzinu 2deci oleje?

Jinak, já si koupím 5 litrů a nenaleju do všeho olej, sekačka a traktor směs nepotřebuje.Křovinák a pila ano.Nevím, proč by to měl být hloupý komentář?Nerozumné je tady lidem vyprávět něco v tom smyslu, že jsem tam nalil sra.ky a vono se tomu nic nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Moon - (22) - 128.23 (?), 26.4.2017 22:48

Dobrý večer.

   Co Vám mám říci na každodenní práci. I já mám mašinky, které používám jen občas. Doliji, pracuji a všechno OK. Žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 27.4.2017 7:45

Já se pana Moona ale zastanu. Stroje mám v obyčejné dřevěné kůlně. Letos na políčku pracováno s dvoutaktem UNI s rotavátorem. V jedné obci jsem při nedávném sázení malých habrů použil motorový vrták s dvoutaktem.  Dále pak čtyřtakt mulčovač a včera jsem letos prvně vytáhnul dobře 20 roků starou sekačku od Bédi se čtyřtaktem. Ve všech nádržích zbytky benzínu z loňska. Jen jsem dolil čertvější nakoupený v letošním roce. Oba druhy benzínu mám v samostatných kanystrech velikost 5 litrů. Do obou benzínů používám stabilizátor. Všechny strojky nastartovaly a šlapaly zcela bez problémů. A ještě něco, bacha na to vykopávání, aby to nedopadlo opačně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.230 (?), 25.4.2017 6:32
Moon, v manuálu je ke staré směsi napsáno zcela jasně a i pro cizince srozumitelně, jak starou směs má ten či onen používat. Bohapustá výmluva je, že přijde onen osvícený Vašimi názory a tvrdí, že směs je čerstvá. A zapomene dodat, čerstvá byla loni na podzim. A servisák je darebák, že si vymyslel tak nákladnou opravu. Manuál je doslovný překlad a tak si Paramo či Benzinu strčte za klobouk. Oni nakonec řeknou, že v uzavřené nevětrané nádrži a že se má postupovat podle konkrétního manuálu strojku. Vy budete tvrdit, že nemáte problém a jak dlouho máte pily mimo provoz a jak dlouho Vám leží namíchaný mix, pilou se živíte, nebo ne? Tyto problémy mají zejména občasní uživatelé benzinových strojků a po delším odstavení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.230 (?), 25.4.2017 6:36
Moon, potřebujete přečíst manuál, je doslovný překlad a Vy s pilou děláte denně, tak možná pochopíte bohapustou výmluvu. Vymlouvá se kdekdo, že benzín je čerstvý a on je v motoru od podzimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika