Problémy po delším odstavení stroje se spalovacím motorem



host - 44.93 (?)
14.10.2016 20:23

bunny nechcem sa do Vás navážať, zväčša máte rozumné názory, ale pokiaľ som ja teoretik tak by ma zaujímalo že koľko poznáte pilčíkov ktorý robia z 1-2-3 mesiace starou zmesou.Dal by som Vám aj takú kvízovú otázku - keď prídete ku nádobe z benzínom a otvoríte uzáver - ozve sa psss - čo z nádoby unikne ?

za A - voda usadená na dne paliva

alebo za B - prchavé extrémne horľavá, najhodnotnejšia zložka paliva.

  No a poviem vám novinku.Ono aj v železnej banaske je z vnútornej strany povrchová úprava.

  Hlavne na jar je 95% práce servisu čistenie palivovej cesty.Od malých vrešťadiel až po veľké mašiny a štvortakty.A pravda je že je to čím ďalej tým horšie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 26.74 (?), 14.10.2016 18:00

Ja vím :-)a ještě kupují benzin verva 100,kde nejsou biosracky, olej husqvarna ls + a vše o.k.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.34 (?), 14.10.2016 19:16

Pane xx.26.74, michaci nadoba je fajn, a nie je to neznama vec. Michaci nadoby vsak menej presne na mensie mnozstva ako vami zmienovany 1 litr. Pan sa dotazoval na 0,45, litra, ktore mu vraj vydrzi dlho, tak by mu stacilo 0.25litra zmesi. Jaky dotaz, taka odpoved. 

BTW: odmerky sa daju pouzivat, pouzivaju sa, ale na mensie mnozstva benzinu ako napr. 0.25litra je plastova injekcna striekacka lacnejsia(=levnejsi), presnejsia a pohodlnejsia na pracu. Jej problem niekedy býva, ze je na smiech pritroublym tarajom. S tym nic nenarobime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.10.2016 19:31

áno máte pravdu, pán už je tak z tých príspevkov tu o čerstvej zmesy, zničených karburátoroch, zadretých motoroch, bio zložkách zmagorený (myslím to v dobrom), že už by bol schopný aj miešať pol litra benzínu, aby predišiel problémom. príspevky o injekčnej striekačke tu boli už pred jeho dotazom a ja zase miešam najmenej 5 litrov, pred tým 20 litrov, teda poznámka, že "od oka" nebola na mieste.  najlepšie bude, keď navšívi pár predajní rôznych značiek a opýta sa ľudí priamo tam, alebo susedov okolo seba, chalupárov a pod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.93 (?), 14.10.2016 20:23

bunny nechcem sa do Vás navážať, zväčša máte rozumné názory, ale pokiaľ som ja teoretik tak by ma zaujímalo že koľko poznáte pilčíkov ktorý robia z 1-2-3 mesiace starou zmesou.Dal by som Vám aj takú kvízovú otázku - keď prídete ku nádobe z benzínom a otvoríte uzáver - ozve sa psss - čo z nádoby unikne ?

za A - voda usadená na dne paliva

alebo za B - prchavé extrémne horľavá, najhodnotnejšia zložka paliva.

  No a poviem vám novinku.Ono aj v železnej banaske je z vnútornej strany povrchová úprava.

  Hlavne na jar je 95% práce servisu čistenie palivovej cesty.Od malých vrešťadiel až po veľké mašiny a štvortakty.A pravda je že je to čím ďalej tým horšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.10.2016 20:54

opýtam sa vás ináč, koľko poznáte pilčíkov, ktorí merajú injekčnou striekačkou olej do benzínu? neviem ako vy, ale keď som bol dieťa a otec otvoril bandasku, tak zasyčala. vtedy biozložky neboli. to bolo iné syčanie ako dnes? :D tiež vám poviem novinku, používám bandasky od nemrznúcej zmesy, teda podľa vás by som mal mať už píly a krovinorez ko. alebo to na tie staršie stroje neplatí? tam sa nič neupchá? zmes sa neochudobní? 

to ste boli vy, ktorý mi minule tak oponoval a tvrdil, že čínsky piest a valec do píly nikdy? minule som mal o tom debatu s mechanikom, ktorého poznám roky. odpovedal máme originál, máme čínsky drahší, máme tento lacnejší. keď chce niekto čínsky, tak je úplne v pohode, ale treba dávať pomer 1:40 a osobne neodporúčam do profi prevádzky, lebo jeden sa mi po mesiace vrátil zadrený (čo predstavuje cca 500 m3, teda zadrenie po cca 900 metroch), ale ináč sú v pohode. boli ste to vy, ktorý tvrdil, že tam sú vôle a v žiadnom prípade? lebo pri všetkej úcte k vám, k vaším znalostiam, keď v takej veci človek, ktorý mi pozerá do oči a povie toto, tak nemám dôvod mu neveriť a vy budete len táradlo. ak nie a iný mechanik, tak beriem späť.

čistenie palivovej cesty môže znamenať, že to ľudia dajú do nečistej bandasky a nie je to len vecou benzínu a keď si prečítate môj úplne prvý príspevok na túto tému, ta mňa hnevá ako dokážete (nie len vy) urážať ľudí, ktorí majú praktické skúsenosti a sú iné ako tie vaše (nie len vaše). prečítajte si príspevky pána, ktorý sa podpisoval ako HQ257 (tuším) a jemu tiež servisák vytrvalo oponoval a musel mať svoju pravdu, snáď to nie ste vy. 

ináč všimli ste si, že všetci, ktorí tu uviedli, že používajú aj staršiu zmes, tak aj uviedli stroje, aké majú, aby druhých neuviedli do omylu?rovnako sa im dostalo urážok. 

dnes som sa celý večer usmieval. niekto tu zakopal pod čiernu zem karburátor na stihl hobby a celkovo kvalitu píly. povedali mu to v servise. sused celý večer takou malou stihl (skutočne neviem model) rezal drevo. ročne takto 44 m3 napíli (pre dva domy) a tá píla mu ide v pohode. 

ja vás nechcem uraziť ako vy o brzdovej kvapaline, ale kvalitný mechanik nemá čas počas dňa sedieť a písať na nete a otravuju ho este aj doma ľudia a rady od nekvalitneho, by sa mali brat s rezervou. kazdopadne verim, ze sa snazite poradit podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia, rovnako ako ja či iní tu napísali podľa svojho vedomia a svedomia svoje vlastné skúsenosti a prax. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 14.10.2016 21:32

Problémy s neprůchodnými karburátory mají stejně tak motorky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.10.2016 21:40

ale teraz kecáte :D veď na fóre sa jasne píše, že je to spôsobené tým že na pílach sú malé trysky a membrány a neviem čo, čo je daň za emisie (+biozložka) a aj preto sa to upcháva. ale to potom znamená, že by sa aj na starých pílach ako hq40. hq372xp, stihl 026 krov. dolmar ms340 to malo upchávať a ono sa to nechce upchať :D viete si predstaviť ako málo už tie píly používam, keď len pripravujem palivo cca 20-30 pm ročne?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 14.10.2016 20:39

Tak jsem si to pročetl.Já si myslím že čerstvá směs není přece o tom, že jsem si dojel pro čerstvý benzín.Ten si koupím do 5 L nádoby a mám ho třeba přes zimu(zbytek)Do něj jsem dal stabilizátor.Směs si míchám čerstvou třeba po litru když do toho dám 2% oleje.Dělám to proto, že mi to doporučil návod k obsluze a a proto že si myslím že benzín za určitou dobu ten olej zdegraduje a ten olej pak málo maže.Nemůžu si dovolit dělat pokusy co který motor vydrží.Není pro mě problem dát 1 cl/1%oleje klidně do litru po měsíci navíc, nechápu jak někdo může tvrdit, že olej nalitý do benzinu před rokem maže stejně, protože on to tak dělá a nic se mu ještě nezadřelo.Ale to je zas můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 14.10.2016 23:23

O té degradaci si to jen nemyslíte, to je fakt. Jen dodám, že se dají koupit ne dramaticky drahé 2 t oleje pro ředění 1:50, které už stabilizační složky obsahují (Divinol). Takže když náhodou namícháte víc, nic strašného se neděje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 15.10.2016 6:46
Nepotřebuju stabilizovat olej. Kupuji 5L benzinu a ten stabilizuji. Hlavně pro motor Honda GSV, pro sekačku, vertikutátor.Z toho si pak míchám směs pro pilu, křovinořez.Vždy do 1,5l pet tj. 3cl oleje.Půl litru mi namíchá i naše malá Janička, když jí řeknu že ta čárka je 1cl/1%.Věřím, že tak to dělá mnoho dalších lidí a kdyby se ten pán, co s tím namícháním má problémy, protože si je vymýšlí, obrátil na souseda, tak mu těch jeho 2.8888dcl za flašku vína 3x do roka odleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika