Přilba k motorové pile



Stránky: 1,  2   
host - 9.22 (?) 
2.11.2013 17:54, zobrazeno: 16753x

Zdrávim, chtěl bych se zeptat s jakými přilbami do lesa máte nejlepší skušenosti?Případně které nedoporučujete.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 196.190 (?), 2.11.2013 18:08

Spíš bych doporučil brýle - štít. Snad jen blbec se praští hlavou o svislý stojící strom. A ten co leží na zemi (pokácený) už mi neblíží - hlavě. Je dost nízko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.68 (?), 3.11.2013 8:06

Snad jen blbec si při kácení vzrostlého stromu nevezme kvalitní přilbu. Zeptejte se dřevařů, co umí udělat ulomená suchá větěv padající z výšky káceného stromu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.125 (?), 3.11.2013 21:11

ja len doplnim..
cez prilbu na rozdiel od stitu neprsi, nesnezi mi za golier a nemam vlasy plne pilin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.2 (?), 3.11.2013 21:15

Až uvidíte u někoho od pily prořízlý "kšilt" přilby tak pochoíte proč... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.11.2013 21:20

Viděl jsem kamaráda, co si k pujčené HQ nepůjčil přilbu a obtiskl si řetěz na čelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 2.11.2013 18:18

Nedoporučuji přilbu na motorkulaugh ale vážně, pokud budete trávit dost času v lese s přilbou na hlavě, tak doporučuji aby fakt seděla a obejít třeba hq, stihl a vyzkoušet a samo aby byla lehká, ale nejdůležitější je vyzkoušet a nechodit pak s rozedřenou hlavou od napínáků atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 2.11.2013 18:45

Mám přilbu Oregon-žlutou s drátěným štítem.Perfektne sedí, hluchátka slušně hluchají, dají se nadzvednout a zaaretovat nebo sklopit vzad na přilbu. Ale po roce se mi ulomil na boku plastový pant držící ji na hlavě (část vnitřního pavouka držící na týle). Synek mi to sice slepil lepicí pistolí, ale používám ji už jen tak na zahradě. Zatím drží. Ale z důvodu zlomu bych jí nedoporučil. Samotného nového pavouka jsem bohužel nesehnal :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 2.11.2013 20:34

Mám oranžovou čínu z aukra za 250Kč nebo tak nějak a funkci to plní taky, sluchátka mají teda krátký drátky a mírně zvedaj uši, ale není to nic co by nešlo přejít. Pásek co drží přilbu na hlavě má na čele látkový potah, aby to nedřelo a nastavit to jde na jakoukoli hlavu takže v pohodě, výhrady mám ale ke štítu, když se s ním dělá v poloze nahoře čas od času povolí pantšroubek na boku co drží pozici a štít sjíždí, musí se dát zase nahoru a druhou rukou dotáhnout onen šroub, to někdy vadí. Na řezání je štít a celá přilba stejně k ničemu, ale v lese při odvětvování je to fajn, suché větvičky lítaj rádi do oka a i do tváře to kolikrát štípne. Kdo jde do lesa jednou dvakrát za rok, tomu podle mě podobná přilba od číňanů postačí, osobně ji používám častěji a příště bych si asi připlatil skrz panty za Husqvarnu. Síťku berte plastovou, nerezaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.1 (?), 2.11.2013 20:34

Super helma je profi od Husqvarny. Stojí sice cca 1800kč, ale skvěle sedí, je dobře vidět přes mřížku a pěkně tlumí hluk. Mám ji v lese každý den už třetím rokem a pořád bez sebemenší vady. Ono je v celku jedno jestli helmu za 500, nebo za 2000, důležitý je hlavně chránit hlavu aspoň něčím, ale to si člověk uvědomí až ho klepne něco po hlavě :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika