pily Castor



host - 4.125 (?) 
22.8.2006 21:45, zobrazeno: 25409x
Jaké máte zkušenosti s pilami Castor?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.153 (?), 1.12.2006 15:14

CP 460 a CP 510 ve střední kategorii univerzál prakticky na jakouko-li práci.. Rovněž prodávané pod značkou STIGA, ještě před cca 6ti lety, pod značkou HONDA...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.209 (?), 2.3.2007 16:26
Již črtnáct dní jsem šťastným majitelem nízkoemisní pily CASTOR CP 420. Měl jsem před tím malou Partnerku 351a musím uznat, že CASTOR je proti té Partnerce opravdu dělník a to má jen 40ccm..Skvělá je i malá hmotnost, nechal jsem si namontovat krátkou lištu 33cm a motor se může v řezu přetrhnou. Je s podivem, že pila má i výrazně nižší hluk a spotřebu.. K.H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 8.11.2010 19:44

Také si na Castora nemohu stěžovat, oproti Partnerovi je to makač, a bez problémový, to co jsem si užil s Partnerem to se zatím Castoru 510 vyhýbá, a to je prakticky v sezoně prořezávek a likvidace náletových dřevin stále v pernamenci.Je to možná kusem, ale problém se startováním za jakéhokoli počasí jsem nikdy nezažil, ani u pily ani u křoviňáku od stejné firmy 55D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.27 (?), 2.1.2019 15:50

Dobrý den koupil jsem Castor CP 460 u prodejce Trávníčka Hluboké nad Vltavou.Řezala krásně studená chytla špatně.když jem povolil nádrž potom chytla.Ale po delší době nešla do otáček a začala chcípat dokud byla v záruce tak mi ji seřídil.Ale stále se to opakuje tak nevím co tím.Je možné že by se ty šroubky L-H mohly samovolně točit? Posím o radu.Děkuji S Hanzal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.232 (?), 11.11.2007 19:19
Pilu Castor CP 420 vlastním půl roku a za tu dobu jsem ji použil snad jen 10 krát. Naprosto zásadní problém jsou však studené starty. V návodu se uvádí, že je potřeba aktivovat sytič a sepnout kontakt (tedy neprotáčet) a naostro nastartovat. V případě, že motor nenaskočí snižit sytič a starovaní dokočit. Nikdy mi pila nenaskočila napoprvé a ni napodruhé. V průměru tak 5-10 startů, ale někdy také 20. Když se pila rozběhne pak již probůém není. Také teplé starty jsou již bez problému. Zajímal by mě jaké máte Vy zkušenosti se studenými starty. Připomínám, že používám doporučené palivo i olej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.11.2007 19:35

Obecně bych doporučil se zaměřit na  sytičovou klapku - podívejte se když zatáhnete za sytičovou páčku - prostě zapnete sytič, jestli je sytičová klapka těsně uzavřená. Další problém může být v dodávce paliva(podtlak v nádrži, palivový filtr, odvzdušnění nádrže, hadička pokroucená nebo prasklá - i v nádrži, sítko v karburátoru - kontrola zda není zalepené a kontrola všech těsnění kolem karburátoru a dotažení šroubů - je možné, že impulsy pro čerpací membránu nejsou dostatečné díky netěsnostem ). Jestli jsem to dobře pochopil, tak do prvního zapálení je nutno tolik startovacích pokusů.. ? Jinak chybné nastavení karburátoru(chudě L) by způsobilo to, že po prvním zapálení by pila po vypnutí sytiče a opakovaném startu hned zhasla. Uvidíte, něco co jsem uvedl se vzájemně vylučuje, ale kontrolu je nutné provést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 14.11.2007 8:58
Záleží také na tom, jak dlouho je pila odstavená, protože pak chvíli trvá, než karburátor nasaje benzín. U pil s primerem tohle nebývá problém, ale u pil bez tohoto vybavení je docela běžné, že se musí po delším odstavením vícekrát zatáhnout. Pokud je to ale i při studeném startu např. po dvou hodinách odstávky, tak to už tak normální není a někde bude chyba - nejspíše nějaká netěsnost (jak už psal pan J.S.). J.P. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.211 (?), 17.1.2008 12:31

CP 420 používá nízkoemisního motoru STRATO CLEAN od ZENOAHU..Celkově tedy motor spaluje chudší směs oproti běžným motorům..Karburátor je chudě nastaven..Doporučuji v odborném servisu povolit trysku L... Trysku H nastavte tak , aby pila s řeznou částí točila max 13000..Karburátor je osazen hliníkovými blombami, které prakticky znemožňují neodborný zásah..Pokud servis toto učiní, pila startuje okamžitě jak studená, tak teplá...Problém vidím v tom, že pán nepořídil pilu v kamenné obchodě, ale přes e-shop...Jakkoli dobře napsaný návod k použití Vám pilu nepředvede a hlavně ideálně neseřídí...Prakticky každá pila - každý dvoutakt potřebude doseřidit pokud je nový...Je vhodné ho ještě doseřídit po naběhání několika motohodin..Obecně všechny nízkoemisní motory potřebují déle prohřívat po nastartování - řádově několik desítek s..Jinak hrozí poškození motoru... CP 420 doporučuji nyní přenastavit na zimní provoz..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.41 (?), 18.6.2008 18:48
Dobry den, koupil jsem z druhe ruky matorovou pilu CASTOR CP410 a nemam k ni navod k pouziti. Proto prosim: poradte mi nekdo, v jakem pomeru mam michat benzin s olejem? Jaky benzin a jaky olej jsou nejvhodnejsi? Predem dekuju za pomoc. Forejt PS: idealne odpovidejte na 48bart@gmail.com, prosim. Dik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika