Pilový řetez stihl x solo pro hecht 44



host - 140.103 (?)
23.3.2016 3:51

Pro Stanislava bych měl bych dotaz, která že to značková pila osazuje na svoje 45ccm pily 1,5 řetěz, karburátor, řetěz a lištu čínské výroby???

Své jsem o tom napsal na stránkách dumachalupa.cz, je tam popsáno proč je lepší si připlatit na dražší modely, jaké to má výhody co se týče karburátorů, řezných sestav a zároveň je tam i zmíněn rozdíl 1,5 vs. 1,3mm řetěz. Pro info popisoval jsem 62ccm obsah, Hecht 44 má obsah 45ccm. Pokud model Hecht 44 stojí 2400Kč  a Hecht 956 stojí 5000Kč což je dvojnásobek, bylo by dobré před dalším osočováním z neznalosti si oba zmíněné modely vzít na dílnu a rozebrat znovu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
petrkopecky92 - (3) - 255.31 (?), 20.3.2016 15:33, zobrazeno: 5916x

dobrý den potřeboval bych poradit s výběrem pilového řetezu pro pilu hecht 44. nevím jestli pořídit řetezy od stihl nebo vzit solo děkuji

případě můžete doporučit jiné dle zkusenosti.řežu spilou 20 kubíků za rok

šířka článků 1.5mm

řetezka 7x,325

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.49 (?), 21.3.2016 10:50
Zdar na chechta je to jedno, ale stihl 1.5 nevim nevim nedělá náhodou 1.6??? laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.40 (?), 21.3.2016 12:31

Zdravim, o kvalitach retezu zde bylo receno snad vse.  Stihl samozrejme nabizi i 1,5 a dle meho nazoru lepsi nejsou. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 21.3.2016 12:40

Solo nedělá řetězy, vše co je na pilách osazeno co se řetězu týče je buď z číny, různé noname vytahující se bláto, které nejde ani nabrousit a u kterého hrozí přetržení a velmi vážné zranění (řetěz na mot. pilách maso neřeže ale trhá) pak kvalitativně lepší čínské značkové řetězy Kangxin apod. které stojí sice taky za houby ale oproti noname jsou o řád lepší a samozřejmě na nejvyším stupni jsou kvalitní značkové řetězy Oregon a Stihl.  Pro Solo, Husqvarnu, Dolmar, Makitu atd.  vyrábí lišty a řetězy Oregon. 

Hecht 44 je čínská mrcha za pár korun 1,5mm řetěz se pro tuto pilu vůbec nehodí, nejlépe by jste udělal, kdyby jste vzal pilu sebou do prodejny kde prodávají normální zboží Husqvarna apod. a tam zakoupil a vyměnil nejen řetěz, ale i lištu za 1,3mm, řetěz berte jen modrý od Oregonu (dělá nebo se dělal i obyčejný ale to jsou většinou doprodeje skladových zásob, sice jsou o třicet korun levnější, ale hůře řežou, hůř se brousí a tím pádem méně vydrží, že jde o ten správný řetěz poznáte podle modré barvy článků řetězu a nápisu Oregon na řetězu) lišta Oregon 1,3mm 0,325" cca 450Kč, řetěz k této liště cca 400Kč +/-  V případě zakoupení pouze řetězu 1,5mm platí to stejné co v předchozím případu, opět navštívit prodejny Husqvarna, Solo apod a koupit tam modrý Oregon 1,5mm v požadované délce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 22.3.2016 14:25

Zdravím, nenapadá mě jediný důvod proč měnit na této pile řezací soupravu. Šířka řetězu i délka lišty je příměrná k výkonu motoru, naopak stejné řezné soupravy montují renomovaní výrobci i na slabší pily. Konstrukce motoru je z kovu a je poměrně robustní, uložení ložisek a gufer je v těsných "dírách", motor je dělěn svisle podélně jako u profi strojů. Osazený karburátor je kvalittativně naprosto srovnatelný se značkovými pilami. To, že je sem tam "našroubovaný" šroub mimo závit, nebo se roztrhne nějaký silentblok, to je daň nízké pořizovací ceny. Chtěl jsem jen vyvrátit název "čínská mrcha", ten kdo jí takto hodnotil jí neměl ani v ruce a už vůbec né rozebranou. Ještě k názvu. Na této konkrétně máte nápis Hecht ale úplně stejná konstrukce ale v jiných barvách se může jmenovat úplně jinak. Klidně si kupte od Oreg. nebo od St. řetěz 325/1,5/myslím 66 a budete spokojen. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 23.3.2016 3:51

Pro Stanislava bych měl bych dotaz, která že to značková pila osazuje na svoje 45ccm pily 1,5 řetěz, karburátor, řetěz a lištu čínské výroby???

Své jsem o tom napsal na stránkách dumachalupa.cz, je tam popsáno proč je lepší si připlatit na dražší modely, jaké to má výhody co se týče karburátorů, řezných sestav a zároveň je tam i zmíněn rozdíl 1,5 vs. 1,3mm řetěz. Pro info popisoval jsem 62ccm obsah, Hecht 44 má obsah 45ccm. Pokud model Hecht 44 stojí 2400Kč  a Hecht 956 stojí 5000Kč což je dvojnásobek, bylo by dobré před dalším osočováním z neznalosti si oba zmíněné modely vzít na dílnu a rozebrat znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.73 (?), 23.3.2016 19:40

Zadavatel vlákna se ptá: zda a jaký řetěz stihl x solo pro Hecht 44. Stačí vzít řetěz do prodejny Stihl a zkušený prodejce mu řetěz prodá. Diskuze se dále rozšířila o tuším kvalitě hechtek. Už o tom bylo napsáno hodně. Hechtky mají to co žádné jiné pily: někdy i Opačný chod řetězu. Vlastní zkušenost. Kromě toho, že mají vysokou kouřivost. nevalitní provedení plastových dílů. Pochybné provedení bezpečnostních a hygienických prvků. Podle mne, je to pila vhodná někde na chatu, kde se dotyčný obává krádeže pily a to na pár metrů ročně,  nebo pohotovostní do auta.Hechku jsem používal dva roky a po uplynutí záruky jsem si koupil kvalitní německou famářku 2,4 kW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.234 (?), 24.3.2016 1:00

kupte řetěz oregon, tím nic nezkazíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika