Pila Stihl 056 AV super



host - 125.137 (?) 
6.9.2007 21:16, zobrazeno: 16820x
Všiml jsem si, že se zde na fóru pohybují lidé co mají velký přehled a zkušenosti s pilami. Proto prosím o radu. Po lesácích tak 6 let používám výše zmíněnou pilku. Těžká kráva, ale mám to na palivo. Bohužel nemohu sehnat náhradní díly, natož někoho, kdo by ji dal do pořádku. Sháním hlavně ovladač plynu /úplně se rozpadl) a pístní kroužky. Mám jí rozebranou už půl roku na ponku a nejsem z toho. Nebyl by někde plán či rospis dílů? Předem děkuji za radu. J.D.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.9.2007 21:48
Podívejte se např. sem www.fz-agritechnik.de, zde jsem viděl pístní kroužky průměr 52 mm, ale to pokud se to nepovede jinak. Já  na takto staré pily ND nemám.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.137 (?), 6.9.2007 21:58
Děkuji za ochotu. Napadá mně jestli bych svojí otázku neměl tedy směřovat jinam. Totiž má-li cenu se v tom rejpat, zaplatit výbrus, vypilovávat ovl.plynu a to s nejistým výsledkem? Byla tato pila vůbec kvalitní? Vysoká spotřeba je normální nebo to byl důsledek vyčochtanosti? Prostě "Patlal" byste se s tím, či vyměnit? Promiňte, vím že obtěžuji. J.D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.9.2007 11:37
Vůbec neobtěžujete, toto je jeden z hlavních důvodů, proč ještě u mě převažuje chuť odpovídat. Můj názor je ten, že osobně bych pilu opravil když už pouze pro to, aby byla funkční (jinak to je v podstatě na nic), nebo si dokázal, že to umím. Očekávat výhledově, že se na ni budete moci spolehnout je sázka do loterie, další hledisko jsou investice, které se nemusí vrátit + čas a závěr může být stejně nespokojenost. Jen pro srovnání, je to jako opravovat např. Š 1000 MB. Poslouží, ale pro porovnání cen investovat do takového auta 10 - 15 tisíc, když samotné má cenu nižší je podle mě jednoznačně nevýhodné. Další věc je technická zastaralost, hmotnost - tato pila není pro Vás univerzální, protože v lese by Vás rychle unavila, snad jen na krácení. Raději našetřete a máte pokoj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.150 (?), 7.9.2007 19:49
 Pripájam sa ku JS. Táto píla má neuveriteľnú silu ale aj váhu,vibrácie a spotrebu. Cez to všetko je to aj kus histórie a krásnej techniky.Je to ešte stará poctivá robota.
P.s. Ak sa vám ju podarí spojazdniť pozrite si pod vzduchovým filtrom ako vyzeralo miešanie zmesy keď stál benzín 1,40 Kčs.
             Jani
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.68 (?), 16.5.2016 9:26

Škoda, že téma už je archaického data a zřejmě se už odpověď nedozvím.Zajímá mě, co jste myslel tím podíváním se pod vzduchový filtr?

Nedávno jsem tuto pilu totiž získal a s velkým nadšením ji dal do původního stavu.Je fakt těžká a velká jako tank, ale proti Contra je to pořád bobek :o).Prostě nádherný a poctivý stroj, téměř už veterán.Síly a chuti do otáček má přebytek.Nicméně po dořezání je pod karburátorem louže benzínu.Důvod neznám, protože karburátor je komplet vyčistěn, seřízen a membrány vyměněny.Gumové těsnění pod karburátorem je taky vyměněno.A pořád uchcáva a uchcáva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 16.5.2016 9:56

Zdravím, pokud by byl karburátor seřízen a odzkoušen na těsnost, tak by palivo nepropouštěl. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.97 (?), 19.12.2017 20:06
Zdravim, neporadil by nekdo kde sehnat navpilu stihl 056 av super ojnicni lozisko? Predevsim to s osazenim ma vnejsim krouzku. Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.97 (?), 19.12.2017 20:07
Upsal jsem se, jde mi o lozisko klikoveho hridele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika