Pila pro ženu



host - 140.103 (?)
22.2.2016 11:12

Toulavý medvěd je problém, ale dají se koupit odpuzující rolničky.

Tady bych měl pro slečnu menší upozornění. Ve zdejších lesích žije medvěd hnědý, pro člověka není nebezpečný. Na výlety do lesů sebou mějte vždy rolničku v kombinaci s pepřovým sprejem. Medvěd rolničky uslyší a uteče. Pokud cestou na zemi uvidíte trus, rozeznáte, že je od medvěda takto: Trus medvěda hnědého obsahuje ovoce, drobné kostřičky malých živočichů, rolničky a je silně cítit po pepři.

Video

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 115.117 (?), 20.2.2016 16:47

Tozáleží spíše na rychlosti úderu a místě dopadu, co mám vypozorováno, při úderu sekyrou jde zásek většinou do oblasti nártu a píšťale poškožený bývá většinou tak 2-5s úplně potichu v šoku z bolesti a následně vyje bolestí u mačety je častější zásek v oblasti kolene a tak zase napřed zavyje a následně je v šoku když vidí stříkat tepenou krev. Za mě slečno Pavlíno doporučuji mačetu, podle krvavých stop vás na sněho lépe najde náhodný kolemjdoucí wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.235 (?), 20.2.2016 22:44

Jj přesně tak, mačeta je vhodná volba!winkPřesto by přece měla slečna Pavlína jít za svým snem a pořídit si přece jenom tu řetězovou pilu a nejlépe nějakou silnější profi, práce s ní jí půjde od ruky a při zakoupení ochranných pomůcek hojně k dostání na trhu se jí nic nestane a po celodenní práci se jí bude dobře spát a ještě ušetří za posilovnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.239 (?), 21.2.2016 10:51

Pokud se ještě rozhodujete, zda a jakou motorovou pilu převážně na větve, je nejlepší jednoručka - pila pro arboristy. Používá se i obouruč, samozřejmě, je-li potřeba, má nízkou hmotnost a vibrace, ale hlavně řeznou soupravu vhodnou na tuto práci. Řezat větve klasickou pilou je nebezpečné, byť mnozí se budou křižovat, dušovat a bít v prsa, že není. Viděl jsem několik krvavých úrazů motorovou pilou způsobených obyčejnou větví, jeden jsem si udělal sám. Motorovou pilu bych Vám však nedoporučil. Ne proto, že jste žena, ale z důvodu, že je to komplikované a nákladné řešení. Motorová pila vyžaduje údržbu, přípravu paliva, čas od času servis. Do lesa s sebou táhnete kanystry a ochranné pomůcky, v létě nic příjemného být zakuklen proti poranění. Navrhuji opatřit si dobrou zahradnickou pilku (pohon lidskými svaly) s nejlepším pilovým listem, jaký seženete. Vyzkoušejte jak obloukovku, tak i třeba japonský typ - řeže se s ní k sobě. S opravdu dobrým pilovým listem, jako vyrábí např. Fiskars, jde práce rychle a bezbolestně a nejsou třeba velké svaly. K čištění větví můžete použít větší kuchyňský sekáček. Nenadřete se, jako se sekyrou. V posledních letech na práce, jež v dotazu popisujete, používám pouze ruční nářadí, dřív jsem řezal motorovkou. Podle mě nemá smysl zrovna při této činnosti pálit zbytečně benzín a pak vdechovat spaliny. Práce se strojem vypadá na první pohled snadná a rychlá, což ovšem není. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, nezapomeňte na bezpečnost. Zranit se osamotě v lese třeba jen sekyrkou může být osudné. Toulavý medvěd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.147 (?), 21.2.2016 11:57
Ruční pilou jsem dělal dřevo do roku 1987. Bez motorové pily je příprava dřeva dřina. Ochranné pomůcky nemá z těch jánařů ani jeden. Pevné boty, pohodlné oblečení. S mačetou, sekyrkou se můžete poranit brutálně a berete si na to nějaké ochranné pomůcky, já ne, neboť bych se uvařil při štípání dřeva. Jednoručku ne, je pro arboristy, je více nebezpečná, i když velikost mate. Právě, že ji můžete držet jednou rukou, nebo mizerně oběma, neboť máte ruce blízko u sebe, je více nebezpečná. Na výřezy na pasekách to chce lištu 35 cm a takovou jednoručku převážíte na lištu. Rukou jednoručku budete stále vyrovnávat a zvedat lištou na dřevo a unavujete si zbytečně zápěstí. Jednoručky levnější produkce jsou méně spolehlivé a mají nízký výkon. Ani obsluha a údržba není snadná, jako u dobré hobby pily. Jednoručku mám do koruny ovocných stromů v sadu. Do lesa na paseku pilu, hobby s lištou 35 cm, řetěz 3/8, 1.3 mm, výkon nad 1,4 kW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 22.2.2016 11:12

Toulavý medvěd je problém, ale dají se koupit odpuzující rolničky.

Tady bych měl pro slečnu menší upozornění. Ve zdejších lesích žije medvěd hnědý, pro člověka není nebezpečný. Na výlety do lesů sebou mějte vždy rolničku v kombinaci s pepřovým sprejem. Medvěd rolničky uslyší a uteče. Pokud cestou na zemi uvidíte trus, rozeznáte, že je od medvěda takto: Trus medvěda hnědého obsahuje ovoce, drobné kostřičky malých živočichů, rolničky a je silně cítit po pepři.

Video

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.181 (?), 22.2.2016 15:05

Vy srandista! Odkedy je Malá alebo Veľká Fatra v Čechách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika