pila OM941 CX



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
27.1.2008 19:28

Přemýšlím také o jejím pořízení, často bych využil spíše lechčí pilu na trobné řezání i občasné odvětvování. Snad jen bych si dal pozor na nadměrné přetahování svotníku lišty. jinač Ostrý řetěz to je zákla, a do benzinu, jedině origo olej. Já do OM liji také záasadně jen čerství mix s jejich olejem, a nikdy jsem neměl žádný problém!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 166.20 (?), 17.1.2008 11:55, zobrazeno: 10788x

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto tipem pily, popř.na co dávat pozor atd.

Děkuji M.

P.S. taky jsem podlehl:-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 25.1.2008 20:42

Já takové reakce nemám moc rád, protože to Vám nepomůže. Doporučil bych se seznámit s návodem na obsluhu pily. Tam se m.j. dovíte, že máte řezat s ostrým řetězem, správně napnutým, řezná souprava musí být mazána olejem - dle prostředí, kde pilu použijete, ale minerál je méně problematický pro chalupáře. Pilu kontrolujte na dotažení šroubů - dle intenzity provozu a hlavně ty, které drží plastové díly skříně - rozdílným pnutím materiálu se šrouby válce povolují. Jinak nešetřete na kvalitě oleje do motoru, protože tím můžete hodně ovlivnit. Můj názor je ten, že pokud nebudete pilu přetěžovat, tak splní běžné nároky příležitostního uživatele pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 27.1.2008 19:28

Přemýšlím také o jejím pořízení, často bych využil spíše lechčí pilu na trobné řezání i občasné odvětvování. Snad jen bych si dal pozor na nadměrné přetahování svotníku lišty. jinač Ostrý řetěz to je zákla, a do benzinu, jedině origo olej. Já do OM liji také záasadně jen čerství mix s jejich olejem, a nikdy jsem neměl žádný problém!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 28.1.2008 8:26

Po přečtení všech příspěvků jsem měl chuť OM dát doma do pokoje za sklo, protože jsem měl strach že se pila snad nemůže ani použit kolik je všude psáno negativ, ale vidím že se najde i pár příznivců, kteří nakupují stroje OM a využívají služeb Mountfieldu.

Možná mě opravdu trochu nalákaly jejich akce, ale hlavně máme doma od Bédi bazén, používáme dvě sekačky 10 let a bez jakékoli údržby jedou na 100%, tak snad bude držet i pila, kterou jsem o víkendu zajel (snad dobře) na 8m3 dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 28.1.2008 12:21

Problém je ten, že to co Béďa vydává za profi pily a taky si je jako profi pily účtuje, jsou ve skutečnosti  pily na úrovni hobby a měly by stát max. polovinu (a jinde ve světě taky stojí ;-)

Jinak pokud se z plastového karteru vytahují štefty na uchycení lišty, tak je to jasná konstrukční chyba - a pila s touhle chybou by vůbec neměla projít zkušebnou (povolený řetěz se svlíkne z lišty a mlaskne vás do ksichtu :-/ )

Celkově plast na karter a jiné (tepelně) namáhané díly  není dobrá věc - stačí lehce přehřát a vlastnosti materiálu jdou do háje - nízká pevnost, deformace atd. To platí i pro kompozit plast + sklo/ uhlí..

Bohužel vývoj směřuje k co nejlevnější výrobě a spotřebnímu zboží, a s tim souvisí zhoršování kvality. Začíná už pomalu problém sehnat něco opravdu kvalitního, všude jsou jen samé náhražky :-( Teď nemyslím jen pily, ale výrobky celkově.  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.91 (?), 28.1.2008 13:41

Nemít štastnou ruku ve výběru, mužete mít i Husgv. a Stihlu. Ale pokud koupíte pilku kolem 15000 kč, přece jenom je ta pravděpodobnost menší. Možná přijdou i tam problémy, ale neměly by být tak zásadní.To varování ohledně řetězu, vychytá Vám to zachycovač a kryty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.168 (?), 28.1.2008 16:25

Jasně, vadný kus se objeví všude - přece jen to jsou stroje. Ale těch vytrhaných šteftů je jen tady v diskuzích víc než dost - to už asi nebude pár vadných kousků, ale slabina v konstrukci pily - projeví se i při malém přetížení..

Ad zachycovač - měl by zachytit "prásknutí bičem" u přetrženého řetězu, a to tak, že se kolem zachycovače ohne (kousne se) a tím se odstaví pohon řetězu. Takže i tak švihne, jen to švihnutí není pod tahem motoru. Jak se to bude chovat při sesmeknutí lze jen odhadovat - řetěz se o zachycovač kousnout nemusí hned - v tom případě to bude furt řezat... V každém případě bych na zachycovač nespoléhal a radši často kontroloval stav řezné soupravy ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 28.1.2008 18:40

No ja by som sa "plastových" píl trochu zastal. Mám doma aj "plasťáka "aj "horčičáka". Plast sa pokúšam bez úspechu zničiť už sedem sezón s toho 3sezóny pravidelnej práce nie len pre seba. Pod pojmom pravidelnej myslím aj také týždne že plasťák má oddych iba v nedeľu - keď som v kostole. Počas tejto doby som nezbadal, že by sa skrutky na úchyt lišty chceli pozrieť von z píly, alebo že by bočný plastový kryt menil teplotou tvar, polohu, alebo inak sa "neslušne" správal. Je to predsa termoset.

Ak obsluha bude pracovať s ostrou reťazou  a pílu bude používať na rezanie a nie ako pucku, tak potom  pre bežných chatátov, chalupárov a záhradkárov sú  modely  s plastovým telom dobrým riešením. Netreba sa toho obávať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 28.1.2008 18:53

To máte co přesně za pilu? Pod pojmem plasťák může být všelicos.

Jasně že dobře udělaný plast je použitelný, ale dobře udělaný kov si nechá líbit mnohem větší namáhání - v okamžiku kdy plast už jde do kytek, tak kov se ještě vesele směje :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 28.1.2008 19:17

Ále to mám iba takú obyčajnú hobby pilku Stihl 018. Nechcel som značku písať horevyššie, aby ma nepodozrievali s dealerstva a  reklamy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika