Pila nestartuje Oleo Mac 952



Skrafty - (1) - 77.94 (?) 
17.7.2017 19:10, zobrazeno: 14598x

Dobrý den, potřeboval bych poradit s pilou. Jednoho dne jsem řezal s pilou měnší stromek, a na druhé straně stromku byla kovová tyč která podpírala stromek a já jsi ji nevšiml, a tím pádem jsem ztupil řetěz, a zbývalo mi tak 2cm dřeva tak jsem to chtěl dořezat, a neviměňovat řetěž. No, ale během toho co jsem řezal 2cm dřeva tak se z pily začlo strašně kouřit "Motor dostal zabrat", a pak se vypla. Připomínám že v pile byl benzín s olejem dobře rozdělen, a také mazání řetězu bylo. A po té co se pila vypla už nešla nastartovat tak jsem byl v Hechtu, a tam mi řekly že pila je zadřená, a že se nevyplatí ji opravovat že by pila vyšla na opravu okolo 3 až 4 tísíc korun. Tak jsem zajel do Mountfieldu, a tam mi řekly stejnou věc jako v Hechtu. Tak jsem se v tom pohrabal trochu já, a zjistil jsem že píst ve válci normálně klouže a nikde nezadrhávat. Tak mě napadlo že by mohla být chyba ve svíče. Vyndal jsem svíčku a zapojil do fajfky a koukal jisi přeskakuje jiskra, a nic. Takže jsem dal novou svíčku, a zapojil. A zkoušel jsem pilu nastartovat, a nic, ale když jsem vyndal svíčku tak jsem zatahl za startovací "Lano",a vyděl jsem že z válce vychází kouř. Takže jiskra proběhla no, a ted vůbec tedy nevím proč pila nechce chytnou jen tal mě napadlo jisi by nemohla být ucpaná hadička od benzínu, a tím pádem by do válce nejde tolik benzínu jak by mělo na odrazení pístu. Prosím poraďte. :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.25 (?), 19.7.2017 13:08

Ahoj, můj otec si koupil před lety OM 947 a musím říct že jelikož jsem si ji v tu dobu táké půjčoval tak dostávala fakt zabrat, jenže ona nezmar makala a startovala jako divá a cca 2-3 roky super. pak mi také jednoho dne chcípla a už nechtěla nastartovat. Nová svíčka také nepomohla a nakonec to byl ucpaný filtr paliva co je v nádrži, od té doby zase šlape.Každopádně že bys zadřel ještě silnější motor než má ta 947 i kdyby na jednom stromu, se mi fakt nezdá. jěště jsem před vice jak půl rokem přikoupil GS 440 a zatím na to jakou dostává občas v lese čočku, fakt spokojenost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.25 (?), 19.7.2017 13:15

ještě jsem tam zapmněl napsat že ten filtr se samozřejmě daval nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.67 (?), 19.8.2017 6:47

OM 952 mam uz 12 let. Predpokladam, ze u popisovaneho problemu staci vymenit membranu u karburatoru a bude slapat jako nova. Membrana je z gumy nebo kaucuku a po nejake dobe a zatezi dela problemy jako vyse popsane. Cena vymeny je zanedbatelna v servise bedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.242 (?), 21.8.2017 21:25

Vemte pilu za startovací šňůru a nechte ji viset pokud okamžitě sjede je malá komprese a bude mázlý píst stačí sundat výfuk a posvítit dovnitř hned to uvidíte Pokud bude mít píst na sobě rýhy bude záležet v jakým stavu bude válec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika