Pila Homelite super 2



Stránky: 1,  2   
host - 52.243 (?) 
18.8.2009 16:32, zobrazeno: 20523x

Dobrý den pánové, obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu. Dostal jsem od známého tuto pilu, s tím, že neví jesti funguje. Pilu jsem rozebral, vyčistil a složil, dal jsem nové náplně a pila po cca 15 minutách přemlouvání chytla. Ale chybějí jí nějaké díly a nevím kde bych je mohl sehnat. Proto prosím o pomoc. Sháním celý ten výfukový tlumič, případně nějaký jiný, který by tam šel a potom šponovák na řetěz. A také bych prosil o nějaké info o pile, jako obsah, výkon, max otáčky a tak všeobecně a také k čemu jsou ty dva šroubky s pružinou na karburátoru, jeden je myslím na otáčky, ale co ten druhý. Předem všem moc děkuji za pomoc a info. Zdraví Radek H.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 18.8.2009 18:31

Tuhle pilu bych ani neopravoval škoda peněz za díly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.243 (?), 18.8.2009 18:35

Ta pila je funkční, jen tam chybí ty dvě věci, takže škoda peněz to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.138 (?), 18.8.2009 19:52
Ten druhý šroubek je na nastavení bohatosti směsi a má vliv na volnoběžné otáčky včetně startování. Naštelování karbecu už tu bylo podrobně rozebíráno mnohokrát, ale pro pile které jsou standartně vpořádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.71 (?), 18.8.2009 20:05

Ahoj dřevorubci!       Ty dva šroubky, (jsou tam tři) L+H najdete na internetu! Jinak je zašroubujte (nedotahovat) a pak o 1,1/4povolte! oba! a pak podle potřeby L doladit s volnoběhem(třetí šroubek)!!  Opravny najdete na internetu podle okresů.   Přeji mnoho úspěchů!!!      M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.243 (?), 19.8.2009 13:48

Jinak Všem děkuji za drahocené rady, našel jsem u nás v Budějovicích jeden servis, tak tam zajedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.8.2009 20:07

Určitě lze díly sehnat, ale více bych to viděl na zeptání v servisech, kde jsou torza těchto pil. Můžete zkusit Drupol, ti mají některé starší ND, nebo poradí. Zde máte seznam dílů.  Tato pila je již x krát překonaná, ale potěší to, když jede :)).  Výkon byl cca kolem 1,2 kW, technická data někde mám, ale pro Vás je důležitější na co jsou šroubky na karburátoru. Jsou tam na optimální nastavení chodu motoru. Tato pila nemá vysoké otáčky a je třeba ji nastavit tak, aby dost čtyřtaktovala(nižší otáčky) při max. plynu. Přetáčení jí vůbec nesvědčí a značně klesne kroutící moment, pila se také hodně přehřívá. Přesné nastavení není složité a až bude pila schopná provozu, tak to uvedu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.145 (?), 18.8.2009 20:25

Za 800,.Vám nechám tu svojí na náhradní dily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.6 (?), 18.8.2009 21:32
Vlastnim podobnú výkonové slabšiu XL 2 rok výroby 1978! Stále funguje, minulý týždenˇsom nˇou porezal na metrovicu jednu haru bukového dreva, asi 11,5 m priestorových, zopar kusy mali priemer 42 cm, nasadil som novú sthil. retaz, pomalšie ale bez problemov. Pristavil sa náhodne kolega, ktory ten istý model niesol opravitˇ-otrhnutá štart.šnúrka, do nedˇalekej opravovne dolmar, istý zákaznik mu za výmenu jeho pily nukal okamžite vykonovo adekvatný novy Dolmar! Zaujimave.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.243 (?), 19.8.2009 13:34

Děkuji za nabídku, na náhradní díly bych jí bral, ale cena se mi zdá dost vysoká, nabízím 500 korun. Co Vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika