Pila Hitachi CS 33EB maže až moc



Stránky: 1,  2   
host - 72.154 (?) 
5.4.2017 18:45, zobrazeno: 7953x

.4.2017 17:52, počet návštěv: 21
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Zakoupil jsem novou, nepoužitou pilu Hitachi CS 33EB za velmi výhodnou cenu. Prozatím jsem spokojen, pro mé účely dostačující ale ze dvou věci jsem zklamám: v porovnání z křoviňákem Hitachi CG 4O se kterým jsem dlouhodobě velmi spokojen (funguje naprosto perfektně už asi 6 roků) mi pila připadá skutečně jako dětská plastová hračka(chybí tak pouze stroboskop).No ale vyvoj, odlehčování, optimalizace spěje neustale vpřed, tak co se asi dá čekat... Druhý problém pily je nadměrné mazaní řetězu, olej je všude a zamkovou dlažbu před garaží mám skoro jak v dílně 80 let. Regulační prvek na pile jsem žaden nenašel ale zjitil jsem, že kanálek pro přisun oleje i drážka postrádá jakékoliv těsnění, lišta je na tupo přiložená k plastu a olej který se nedostane do lišty stéká po krytu z pily ven. Viz obrázek. Zvažuji vystřihnou tenké gumové těsnení a kanálek s drážkou utěsnit po obvodu. Je to reálné?

Dík za každou radu.

Hitachi CS 33EB mazací kanálek a drážka
Hitachi CS 33EB mazací kanálek a drážka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.158 (?), 5.4.2017 20:12
Mno, Hitachi umí vyrábět pily, jako Husqwarna gramofony. Na fotce je vidět vodorovnou rysku na plastu v úrovni horního zapuštění šteftů. Plast je měkký a deformuje se. U dobře vyrobené pily se deformace plastu stane po dlouhé době, případně přetahováním matic. Těsnění způsobí, že lišta bude ležet na gumě, bude se uvolňovat a vy budete rvát matice a dotahovat na krev. Cena byla velmi výhodná, tak o co jde, že? Nebo jste kupoval pilu na řezání? Mno, já bych si koupil o trošku silnější a o hodně kvalitnější pilu od skutečných výrobců motorových pil. Toto už teď víte taky, tak se pily rychle zbavte, dokud je použitelná na střešní latě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.238 (?), 6.4.2017 9:24

Len niekoľko poznámok

kúpili ste si pílu za veľmi výhodnú cenu

na efektnej zámkovej dlažbe je nerozumné používať stroj na ktorom je stratové mazanie

priloženie lišty na tupo ku plastovému bloku je dnes štandardné a plne funčné riešenie

pokiaľ ste si ozaj lištovými skrutkami vytiahli dosadaciu plochu v tom prípade budete potrebovať zohnať za výhodnú cenu nové kartre

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.158 (?), 6.4.2017 10:31
Mno, měl bych také několik poznámek 4 z 5 přetahují matice, zejména v pracovním zaujetí v lese Plast pod lištu osvědčené pro čistě hobby plech je jiná káva pod lištou Vypínejte motor, když neřežete Místo gumy bych použil plech s otvory, jak je na krytu lišty Vymačkaný plast je konec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.154 (?), 6.4.2017 16:04

Tak to jste mne potěšili...

Když je to tak, tak v návodu by snad měl být uveden utahovací moment matic lišty, ale tam nic není. Jak mám poznat co je dost a co už moc dotažená matka. Holt je to bordel!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.154 (?), 6.4.2017 16:53

Doplňuji svou předchozí reakci. Opět jsem prohlížel pilu a zjistil že upevňovací šrouby lišty maji osazení o které by se lišta měla opřít při utažení šroubů. Tak jaké vymačkaní plastů??

upevňovací šrouby lišty
upevňovací šrouby lišty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 6.4.2017 17:42

Otázkou také je,  jak hustý olej používáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.158 (?), 6.4.2017 19:26
Vymačkání je viditelné. A osazení sahá přes lištu a kryt? To byste lištu ani nedotáhl. Osazení šteftů bez závitu nemá vliv na opření lišty. Štefty jsou bez závitů z důvodu snadného nasazení lišty na štefty a plocha bez závitu se nevymačkává. Osazení vymezuje lištu na šteftech nahoru, dolů. Lištu tlačí na plast tlak matic. Poškodit plast dokáže i vysoká teplota od tupého řetězu se přenese na lištu a na plast. Ocelová podložka pod lištou chrání plastovou část skříně teplotně a tlakově. Ostrý řetěz není nutné tlačit do řezu a namáhání uchycení lišty je minimální. Není zcela jasné, zda olej teče kolem lišty, nebo řežete chvilku a dlouho necháte motor v chodu na volnoběh. Měl byste eliminovat další vymačkávání plastu citlivým dotahováním matic a netlačit pilu do řezu. Ocelový plech pod lištou rozloží tlak i na vystouplé vymačkané plochy, teď viditelné, jako podlouhlý otvor v liště, který se vytlačuje do plastu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 6.4.2017 19:41

Tím osazením je myšlena asi ta část, která už je v plastu a která má výrazně větší průměr než nezávitovaná část šteftu. S teplotou a ostrým řetězem nejde než souhlasit. Přehřátí je zabiják plastových karterů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 6.4.2017 20:34
Velký závit v plastu, to rozšíření je utopené tak půl milimetru, na něj lišta teď ještě nedosedá.Později se o to rozšíření zastaví a nedosedne na mazací kanálek těsně, jak by měla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika