Pila hecht



host - 168.81 (?)
30.1.2019 22:41

Mám taky pilu Hecht 45 od konce roku 2014 a taky jsem tu o ní psal. Tedy vlastně o její užitné hodnotě/cena. I s „obskurními výpočty“ kolik stojí piv.
Takže něco o dalším mé Hecht 45. V mezidobí jsem nechal opravit (srovnat) lištu a nabrousit řetěz (no poprvé, měli akci). Ale řetěz už je dost mizerný. Rád bych si pořídil nový za cca 200,- (tak až ho potkám).
Také jsem měl závadu. Závada začala už na podzim. Potřeboval jsem přeříznout jen pár kousků a pile neklesaly volnoběžné otáčky. Teď po novém roce jsem potřeboval řezat, tak jsem zahájil opravu. Už nešla ani nastartovat. Nebudu napínat. Jsem nedbalý a v pile byl benzín asi rok. Po nalití čerstvého (Stihl 1: 50 od kamaráda) chvilku kouřila (pěkně promazaná) a pak zas jako nová.
Tak dřevo mám už skoro na příští zimu (topím asi běžně). To je šestá sezona pily. No, nekupte to za ty peníze. JG
PS: Ptal jsem se na broušení ve značkové prodejně pil. Řekli mi „samozřejmě“. Před tím ale říkali, že Hecht ani nebrousí. Tak se Hecht polepšil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 168.81 (?), 10.6.2018 12:08

Chce se mi napsat, přesně tak. Ale napíši podobně. Protože mám Hecht 45 za něco přes 2 tisíce (a tak dávám olej 1 : 40 a dobrý) a soused má HQ za 12 tisíc a nikdo mu jí neumí nastavit. Tak už raději ani neřeže. Jinak stejně. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.2 (?), 6.8.2018 11:24

Ahoj vespolek,

jako vlastník malého lesa jsem potřeboval koupit farmářskou motorovou pilu... využil jsem akce na Hecht 46.. nyní ještě dva dny sleva z 3500 na 1900, tak Vám s dovolením napíšu můj názor po třech dnech práce a asi 10-ti pokácených smrcích...

Jelikož nemám 10 tis na novou Stihl nebo ještě víc €€ na Husqwarnu, několik týdnů jsem studoval recenze a procházel inzerci na starší kusy těchto renomovaných značek, ale nic se mi nezalíbilo. Využil jsem akční slevy na Hechtku 46 s 45ccm, 2,7HP, 40-tkou lištou... a mohu pochválit. pokácel a pořezal na metrové kusy jsem s ní i smrk průměru 60cm (suchý!). Jen upozorňuju, že je těžká, do té doby jsem měl také čínskou - Talon, která byla o kilo lehčí a přes 5 kg je to znát... a byl jsem předem varován problematickým prvním startem... tak první hodina byla krušná :-), pila funguje, nedusí se, má síly dost. I kdyby vydržela jen dva roky záruky, tak se mi vyplatí... a proto považuju tuto pilu za aktuálně nejlepší koupi s poměrem cena/výkon, byť jde o čínský výrobek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.73 (?), 19.8.2018 10:23

Poměr cena/výkon budiž. Ale co poměr cena/výkon/komfort/bezpečnostní a hygienické prvky/kvalita?. Pilu Hecht 45 mám doma, ale stejně jsem si pak koupil skutečnou farmářskou pilu. F A 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.168 (?), 30.1.2019 20:57
Mohu jen souhlasit.Pracuji v lese jako těžař s jako hlavni pilou husqvarna ale jako rezervní sem si pořidil hecht 46. Na tento nápad me přivedl kamarad že prý je to čínský šmejd. Ale pilu mám už 3ti rok kdy pila zaskakuje za svého kolehu pri kácení nebo jí používám na začištění podrostu a prořezech. Pila funguje bezvadne měl sem trochu problem s mazanim řetězu vyměnil sem teměř hned lištu a hecht řetěz kteý byl nevyhovující za oregon jinak je pila super chytá jako víno na prvni zatah se sytičem stale má sílu a hladký chod. Nařezal sem sni cca170 m3 silné smrkove kulatiny a zacistil tak 3hektary lesa ktomu nejaký prořez a dokonce sem na ni nasadil odkornovač který by mel byt jen na pilu profi. Vše skvele snesla a vydržela, na pilu za 1800kč v akci skvely vykon vydelala mi uz 10 naaobek své ceny. Takze ať to ukončim žádný činsky šmejd ale skvela pila na svou cenu a mohu ji kazemu jen doporučit. Největší problem vidím v lidech kteří neumí s pilou zacházet a pokud ji nedokazou nastartovat tak je to zmameni sní ani neřezat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 30.1.2019 22:41

Mám taky pilu Hecht 45 od konce roku 2014 a taky jsem tu o ní psal. Tedy vlastně o její užitné hodnotě/cena. I s „obskurními výpočty“ kolik stojí piv.
Takže něco o dalším mé Hecht 45. V mezidobí jsem nechal opravit (srovnat) lištu a nabrousit řetěz (no poprvé, měli akci). Ale řetěz už je dost mizerný. Rád bych si pořídil nový za cca 200,- (tak až ho potkám).
Také jsem měl závadu. Závada začala už na podzim. Potřeboval jsem přeříznout jen pár kousků a pile neklesaly volnoběžné otáčky. Teď po novém roce jsem potřeboval řezat, tak jsem zahájil opravu. Už nešla ani nastartovat. Nebudu napínat. Jsem nedbalý a v pile byl benzín asi rok. Po nalití čerstvého (Stihl 1: 50 od kamaráda) chvilku kouřila (pěkně promazaná) a pak zas jako nová.
Tak dřevo mám už skoro na příští zimu (topím asi běžně). To je šestá sezona pily. No, nekupte to za ty peníze. JG
PS: Ptal jsem se na broušení ve značkové prodejně pil. Řekli mi „samozřejmě“. Před tím ale říkali, že Hecht ani nebrousí. Tak se Hecht polepšil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.109 (?), 6.2.2019 16:45

Prosím Vás - nepíšte nezmysly.Žiadny rozumný težař by tento stroj nevyužíval.Pokiaľ niekto dostane do ruky značkový stroj a vie ako funguje akú má váhu, výkon a komfort tak vie čo je Hecht a jeho klony zač.

 Len tak na okraj - kde ste zohnali odkôrňovač na Hecht.Ja som do teraz videl len také ktoré pasujú na ten ktorý stroj, poťažmo značku.Na hecht som ešte nemal tú česť tento prípravok vidieť.

  Do capa. Pokiaľ niekto chce klamať tak by to mal robiť tak že sa tomu aj dá veriť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.254 (?), 8.3.2019 11:38

Máte pravdu, ale zde píší lidé, kteří pilu třeba rok nepoužili. Jejich požadavky na pilu jsou úplně jiné, tam je rozhodující, jen aby to nějak řezalo. Proč by na to kupovali pily v cenách desítek tisíc? Byli by blázni, nebo snobové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.243 (?), 16.3.2019 11:01

Prečo kupovat Hecht za 250 €,ked kupite napríklad Hitachi za 200 €? Niekedy sa dá kupit značkové náradie s velkou zlavou za cenu neznačkového, alebo i lacnejšie. Ked nákup neponáhla, oplatí sa počkat a hladat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.21 (?), 17.3.2019 14:09
Zdar by mě zajimalo kterej hecht stoji 250 éček a jaká hitaška 2kila. laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika