Pila Fuxtec - KS - 162



host - 48.252 (?)
22.3.2015 14:22

Ja mam od fuxteku starsi model cca 2 roky. Ze by se mi sypala, to se teda rict neda. Nechapu nekere reakce. Kazdy si muze dovoli neco jineho. Pila ukazala ze je za ty penize vyborna. A kdo vynda na pilu jen 5000 si koupi tuhle protoze neni cina jako cina. Koupil sem tam take krovinorez tam jsem rozkrap nadrzku, ale nestalo me to ani k. I s dopravou v reklamaci zdarmo!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 115.117 (?), 21.3.2015 9:14

Na tyto číny se dávají 45cm a dokonce i 50cm lišty s řetězem 1,5mm což k výkonu 2,3KW a využití celé délky lišty nejde ideálně dohromady. S osazenou 1,5mm samozřejmě taky uříznete špalek, ale není to ideál. Podívejte se co osazuje na svoje farmy např. Stihl nebo Husqvarna v podobných výkonech Husqvarna 445, 450 38cm lištu 0,325.  Stihl MS231,MS251 dokonce ještě menší 3/8" P.  Když koupím rozumnou lištu, podobnou kterou osazují značkový výrobci, pořád se cenově pohybuji na 5000Kč. Stihl MS 251 je za víc jak dvojnásobek 11700Kč. Do lesa podobné pily nejsou sice bůhví jaké terno, ale kdo nemá peníze na rozumný výkon a farm pilu a chce doma řezat palivové dřevo co mu dovezou před barák, pak je to podle mého daleko lepší volba než kupovat za 5000Kč značkovou Stihlku MS 171, Husqvarnu 236, Dolmar PS 32 kde oproti těmto pilám ano, na tuto činost je to "dělo".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 21.3.2015 11:30
Na 60 ccm Hechta osazují 3/8 1, 3 mm. To je souprava v kratší délce jako u těch značkových za 5000Kč, tak z toho se dá udělat obrázek, jaké jsou číny děla. O dalších problémech zejména spolehlivosti nemá význam diskutovat. No a tahat v lese takové těžké nespolehlivé dělo je výhra, když do 30 cm uřežu pilou za 5000Kč co potřebuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 21.3.2015 13:58
Tohohle krasavce na chvilku do ruky a dost jináč máte bíly prsty a nezapálite si cigáro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.3.2015 9:19

Tenhle krasavec má vibrace takové, že po půl hodině řezání naprosto bezproblémů si cigáro zapálím a pokud si nasadím obyčejné rukavice, pak při řezání o žádných vibracích nevím. Konstrukce je tuhá a pevná.  Má moderní uchycení brzdy, takže se při řezání netřepe, navíc je dobře funkční, filtrace a špinivost filtru minimální a velice dobrá, díky emisím euro 2 při mixu s Husqvarňáckým olejem Low smoke vůbec nečudí. Boční napínání řetězu. Dobře startuje, dobře řeže. Nastavitelné olejové čerpadlo a kovové kartry, nepřehřívá se jak některé maloobjemové plasťáky. Má to výkon 2,3KW a váhu 5,4Kg takže jen o 3 deka více než Husqvarna 450e. Obrovskou nádržku, takže dokáže řezat půl hodiny ve 100% nasazení. Nevím co by kdo chtěl za 4000Kč, já jsem pilu vyzkoušel a za ty peníze jsem velmi spokojen, dostal jsem přesně to, co jsem si zaplatil. Kdo nevěří, ať si pilku koupí, nezruinuje ho to. V lese vás ty 3deka trápit nebudou, tam je spíše problém obratnost, Husqvarna je zkrátka díky madlu obratnější a další neduh při práci v lese je dobíhání řetězu, pila po ubrání plynu ještě chvilku protáčí řetěz a delší dobu dobíhá, tak je potřeba větší opatrnost na to, aby člověk nezavadil dobíhajícím řetězem o nohu, což při odvětvování zdržuje.  Na domácí práce jako řezání na koze, mi max. vyhovuje, jsem za ty prachy spokojen.  Více o této pile popisuji na sousedním foru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 22.3.2015 9:59

Ideál zákazník než se mu začne krasavec sypat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.252 (?), 22.3.2015 14:22

Ja mam od fuxteku starsi model cca 2 roky. Ze by se mi sypala, to se teda rict neda. Nechapu nekere reakce. Kazdy si muze dovoli neco jineho. Pila ukazala ze je za ty penize vyborna. A kdo vynda na pilu jen 5000 si koupi tuhle protoze neni cina jako cina. Koupil sem tam take krovinorez tam jsem rozkrap nadrzku, ale nestalo me to ani k. I s dopravou v reklamaci zdarmo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.202 (?), 17.10.2016 19:44

dobrý den chtěl bych se připojit k diskuzi pila fuxtec ks 162 jako dřevorubec kterému rukama prošly husqvarny stihl jonsered jsem viděl tuhle pilu v akci a sám si ji i vyskoušel mohu konstatovat pokud teda ten pán za ni dal cca 5000 kč z mého hlediska udělal dobrou volbu lišta 38 řetěz 325 kterou osadil byla v skutku na příparavu palivového dřeva celkem dělo naprosto s klidem ji srovnávám v rychlosti řezu i záběru k jonseredu cs 2152 nebo husqvarně 350 pokud pile dáte co potřebuje bude vám šlapat i čína je na každém jak se ke stroji chová jsou dřevorubci co mají pilu 3 i více roky a jsou dřevorubci co mají pilu třeba jen měsíc a tak samo je to i u lidí co potřebují pilu jen na pořez palivovky nebo i její přípravu když někdo chce šetřit tak se nemůže divit že mu stroj nejde přece proč by dal za olej husqvarn 350kč když tam může nalít třeba jen M2T za pár korun to se potom nemůže divit že se mu to rozsype co se týká pily ks 162 ja osobně bych na přípravu palivovky tuhle pilu bral 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.150 (?), 3.10.2017 7:08

Dobry den,

asi pred rokom som kupil Fuxtec ks 162. Moje skusenosti su velmi zle, ale netykaju sa samotneho chodu alebo vykonu stroja. Uz druhy krat idem reklamovat starter. Po par startoch (dle navodu a s ohledem na easy starter startujem pomalicky a naozaj opatrne) sa vylamu kolicky, ktore drzia tie cierne dierovane plasty, nasledkom coho sa pravdepodobne cela konstrukcia starteru oslabi a starter praskne. Mozem po

fuctec starter
fuctec starter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.77 (?), 21.10.2017 22:04

mohu potvrdit problémy se startérem z předchozího příspěvku. Pila sama o sobě mi funguje dobře, výkon stačí ale startér je fakt slabina. Je to takové silonové (plastové) kolečko, které se ožvatlá už po pár startech a také se vylamuje zarážka vratné pružiny. Pracuji s ní jen občas na zahradě, mám ji rok a startér jsem měnil už minimálně 5x (stojí 700,-). Startuji s maximální opatrností, tak do poloviny délky škubáku, ale stačí aby pila jednou "kopla" zpět a je po startéru. Už jsem s ní ztratil trpělivost a ohlížím se po jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 29.3.2018 8:30

O problémech se startérem jsem sice slyšel, ale absolutně nevěřím, že by někdo s občasným používáním měnil startér 5x ročně. Moje pila má za sebou zatím odhadem 50-80 zatáhnutí, což je málo, ale nějaké opotřebení či ožvatlání kolečka tam vůbec není - včera jsem to měl rozdělané a schválně kontroloval.

Chci však psát o jiné věci - pila šlape výborně, ale tekl z ní hodně olej. Začal jsem to řešit a našel jsem na YT video nějakého rusáka, který únik oleje z čínských pil řeší a podle něj to zkontroloval a opravil.

První krok je, že se musí utěsnit hadička oleje v průchodu z olejové nádržky. Sedlo hadičky se začistí od přetoků, zdrsní skelným papírem a nanese se vrstva motorového tmelu odolného olejům. Takto se hadička nasadí a sedlo je utěsněno.

Druhý krok spočívá v kontrole a případné opravě olejového čerpadla. Je v něm malá gumička, která musí být správně orientována. Má zkosení a na jedné straně břit, který při tlačení oleje dotěsňuje komoru čerpadla. Pokud je nasazena opačně (můj případ), tak sice olej tlačí, ale zároveň propouští do prostoru kolem čerpadla.

To jsou 2 hlavní úniky oleje z čínských pil - platí to nejen na Fuxtec, ale na všechny čínské pily, které jsou stejné konstrukce (Hecht, Fieldmann, Riwall Pro a spousta jiných).

Další doporučení se týká všech, kteří by si tuto pilu chtěli koupit. Zapomeňte na české zastoupení Fuxtec. Někdo se u nich asi zbláznil a za pilu nyní chtějí nesmyslných 6980,- Kč. Já ji koupil v Polsku a vyšla mě na cca 3100,- Kč. Polský Fuxtec za ni chce (zatím pořád) 499,- zl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika