Pásová pila



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 19.34 (?) 
11.1.2016 20:03, zobrazeno: 21913x

Zdravím  .Mám možnost koupit  pásovku  ,ale je na ni starý  ,těžký  ,hladný motor.Prosím o radu-jaký motor, na místo  toho starého  bych mohl použit?Pilu momentálně na  zkoužku požívám na řezání  palivového dřeva, běžných průměrů  a skladby..Průměr kol  je 60cm.Dík za  radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.102 (?), 11.1.2016 20:30

Myslím si, že pásovka je v podstatě dost jednoúčelový stroj, určitě není vhodný na řezání palivového dříví a slyšel jsem, že je to i stroj dost nebezpečný, že jde o prsty.  Mám ji několik let (menší) a v podstatě s ní řežu velmi málo -  jen věci, které mají být " křivé" a nejdou uříznout jinak. Nebo při úpravě materiálu na soustružení. U deskovitých materiálů ji zastoupí přímočará pilka. Motor by měl logicky odpovídat výkonem a otáčkami tomu původnímu. Nezapomeňte, že budete i řešit broušení a spojování prasklých pásů. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.34 (?), 11.1.2016 21:22

No  ,právě  ,že štítek na motoru je naprosto nečitelný, pro to  se ptám  ,co by tam mohlo pasovat.Broušení mi obstará  švagr, pásy jsem  si koupil bytelné americké, tam by prasknutí  nemělo hned  tak hrozit-tu pilu  mám totiž  doma už  delší dobu  jako, že uskladněnou, pač majitel  ji nemá  kde dát  ,jednu už doma má.Dřevo nečím  stejně řezat  musím a  brousit se  musí všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.34 (?), 11.1.2016 21:25

Nebo je nakonec lepší koupit cirgulu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 11.1.2016 22:11

Na "cirkuli" jsem skončil s řezáním paliva, jak se koupila pásovka. Teda to co se dá vzít do ruky. Ale pozor na řezání kulatin napříč! Co je aspoň trochu křivý se opře o stůl, ale čistý rovný válec umí paseku když se protočí. Je na ní motor 3 kW, ale stejně ji zapínám jenom na hvězdu, jestli jsem správně počítal, vyšlo mi necelých 1200 W. Nižší hlučnost, minimální prašnost oproti kotoučové.Co nevezmu do ruk, řežu řetězem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.102 (?), 12.1.2016 11:19

Je to Vaše zkušenost a Váš názor, máte to asi zdůvodněné. Já zas nedám dopustit na pořádnou cirkulárku s kolíbkou a co je na manipulaci moc velké, řežu motorovkou. Co jakž - takž unesu, strčím do cirkulárky, to považuji za nejméně namáhavé, rychlé a nejbezpečnější.

 Omlouvám se za odbočení z tématu, ale snad to tazateli pomůže v rozhodování. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 12.1.2016 11:40

Ono plno lidí informaci o pohodovosti práce na pásové pile s výkonem 3 kW nemá šanci si ověřit. Ceny takovýchto strojů začínají na 35 tisících a s doplňky za dalších 15 tisíc pak máte nejjednoduší "katr" typu pásová rozmítací pila.

Naopak plno lidí koupí použitou cirkulárku s 4kW motorem za cca 7 tisíc nebo novou HOP 60 za 14 tisíc, nebo Hecht/Sharks/Einhel s kolíbkou a bez stolu... do deseti tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.18 (?), 12.1.2016 17:19

Na tom bude dost  pravdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.102 (?), 13.1.2016 17:35

Díky za ozřejmění. Představuji si správně, že mám - li tak o průměru 15 až 20 cm metrový kus, musím jej vzít do ruky, zdvihnout tak do metrové výšky a držet, dokud těch požadovaných 30 cm neuříznu a pak posunout po desce k pásu na další řez? To mně přijde dost namáhavé. Nebo je pracovní deska tak široká, že na ní položím celý kus a posunuji jej do řezu a pak zase zbytek přitáhnu zpět? V obu případech mně ta kolíbka na cirkuli přijde jednodušší. Nebo je ta technikia řezání jiná?  Díky za vysvětlení. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.1.2016 19:21

Představujete si to jak Hurvínek válku. Doporučuju držet se minimálně 10 metrů od jakékoliv pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika