Partner 738



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
28.5.2009 14:21
44.51: Pokud jde o řetězy, tak i 0,325" zná "zlepšovák," který je, oproti originálu, osazen pouze polovinou řezných zubů. Každopádně zásadní rozdíl pro uživatele je v dodržení dělení pro řetěz, řetězku, i rolltop lištu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 4.243 (?), 28.5.2009 11:27

Dovolím si jen poznámku. Setkal jsem se už s tím, že olej M6A byl dražší než olej M6AD. Jde o to koupit ten nejlevnější minerální motorový olej. To na lištu stačí a je jedno bude-li A nebo AD. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 28.5.2009 11:30
Nechci nějak zatracovat Aspen, ale dal bych tam raději novou čerstvě namíchanou směs, protože aspoň mám trochu větší přehled co tam liju. Jistěže pracovat by to mělo i s Aspenem. Olej – pán píše že to má zbytky čistého oleje, tak jestli to má zahodit? Ekologům se to asi nebude líbit, ale pile ano, obzvlášť při příležitostném řezání. Pan tazatel mne předběhl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 28.5.2009 14:21
44.51: Pokud jde o řetězy, tak i 0,325" zná "zlepšovák," který je, oproti originálu, osazen pouze polovinou řezných zubů. Každopádně zásadní rozdíl pro uživatele je v dodržení dělení pro řetěz, řetězku, i rolltop lištu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 28.5.2009 15:35

K těm řetězům - pokud je na pile osazen řetěz 0,325 1,3 mm (síla vodícího článku řetězu a šířka drážky lišty) a je tam správně zvolen s ohledem na výkon a kroutící moment motoru, tak je to lepší varianta, než 3/8 1,3 mm. 0,325 se lépe brousí, je vhodnější pro kácení a krácení dřeva i z pohledu životnosti. 3/8 1,1 a 1,3 mm řetěz je vhodnější pro přesné řezy na spec. pilách a nutností na pilách, kde to vyžaduje jejich výkon, neboť větší řetěz by byl o značném snížení rychlosti řetězu, tím snížení řezného výkonu a nárůstem vibrací. Vhodnost řezné soupravy testuje výrobce a u těch špičkových je většinou zvolena správně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 28.5.2009 16:37
Pan Andy, jistě, menší počet řezných zubů v záběru na určitém průměru kulatiny se rovná menšímu potřebnému výkonu motoru. Ale stejně tak hobbyřetěz který má menší počet řezných zubů oproti normálnímu hobbyřetězu (bezpečnostní řetěz) má také menší potřebný výkon a Partnerky jsou z výroby osazeny zrovna těmato řetězy s menším počtem řezných zubů. Já měl na mysli srovnání normálních řetězů 325 – 3/8, kdy 325 má ve stejné délce více řezných zubů a tím spotřebuje větší výkon. Pan JS, nicméně řetěz 325 potřebuje při řezání například 30 cm průměru dřeva větší výkon než by potřeboval 3/8 hobby a to z důvodu že je v záběru více řezných zubů. Proto se mi zdá že na uvedené pile HQ je řetěz 325 vzhledem k jejímu výkonu trochu „nadhodnocen“ Něco jiného je když vidíme na nejsilnějších pilách např. Jonsered řetěz 325.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika