Partner 738



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
28.5.2009 9:30
10w-40 můžete použít, ale je to zbytečně drahé, což asi víte. Bioolej není špatný, ale pokud budete řezat nárazově, tak opravdu raději ne. Lišta je sice dlouhá, ale to jen pro efekt. Výhodou není možnost řezání staletých dubů, ale větší pohodlí - nemusíte se tolik ohýbat, když řežete dřevo na zemi. K tomu beznářaďovému napínání řetězu jen tolik - napínat s citem, lze to snadno strhnout. Dělení řetězu je 0,325", které (zjednodušeně řečeno), je o fous lepší pro slabší pily nebo 3/8", které je o fous lepší pro silnější pily (cca > 50 ccm). Při změně dělení řetězu je nutno vyměnit roll top lištu i řetězku aby měly taktéž stejné děleni.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 96.38 (?), 27.5.2009 13:44
Tak už jsem rozhodnutý ke koupi, ale naposledy váhám mezi H235e za 4990 s řetězem, olejem a dvd a P740 za 4400. Prodejci hq mi tvrdí, že ikdyž má 235ka menší výkon, tak má větší kroutak než partner a že hq bude z těchto dvou lepší. Mám opět brouka v hlavě. Chtěl bych už něco koupit dnes odpoledne, nejpozději zítra. Prosím jeste naposlady o rady. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 27.5.2009 16:35

Když se na to podívám čistě z pohledu toho, že obě pily jsou vlastně novinky, tak bych volil 235. Navíc je téměř o 1kg lehčí (4,7kg / 5,5kg) a lze na ní používat řetěz 0,325 1,3 mm, což je velká výhoda z pohledu srovnání s 3/8 1,3 mm. Záleží, zda na ten řetěz bude stačit výkon, resp. kroutící moment pily. Ale předpokládám, že to není, jak u dřívějších hobby HQ, kde byly osazeny 0,325 1,5mm řetězy, které někdo i nyní považuje za moc velké u pil s výkonem kolem 2,5kW!!! Ale uvedl jste, že se Vám více líbí, nebo větší dojem udělala Partnerka, tak to berte jen jako názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 27.5.2009 16:38

Kupte partnera! Vždyt ty nové HQ jsou plastaky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 27.5.2009 17:50
Jasně, HQ jsou plasťáky, zatímco partner mají titanový monoblok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 27.5.2009 19:45

Tak to ste řekl vy né já!

Jinak jestli jste řezal s tou HQ o které se tu mluví tak víte že Partner je to samé... A vzhledem k požadavkům majitele budoucího...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.99 (?), 28.5.2009 8:39

Děkuji všem za příspěvky, koupil jsem HQ235 v autorizované prodejně a zatím první dojmy jsou dobré. I to napínání řetězu bez nářadí se mi začíná líbit. První řezání plánuji na víkend pokud nebude teda pršet. Mohl by mi někdo jen stručně povědět jaký je rozdíl mezi zmiňovaným dělením řetězu? Taky mě překvapilo, že na tak slabé pile je lišta 38cm, ale tak snad vědí, co dělají. Další dotaz jako začátečník: můžu mazat lištu automobilovým olejem 10w-40? Po přečtení příspěvků zde na fóru jsem biooleje zavrhl a zbytků z auta mám hodně, samozřejmě nový, ne vyjetý. Poslední dotaz, co říkáte na palivo ASPEN? Dá se smíchat se směsí benzin+2T, třeba když mi v nádržce zůstalo třeba dvě deci aspenu a dál hodlám používat normální benzín?

Díky všem J.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 28.5.2009 9:30
10w-40 můžete použít, ale je to zbytečně drahé, což asi víte. Bioolej není špatný, ale pokud budete řezat nárazově, tak opravdu raději ne. Lišta je sice dlouhá, ale to jen pro efekt. Výhodou není možnost řezání staletých dubů, ale větší pohodlí - nemusíte se tolik ohýbat, když řežete dřevo na zemi. K tomu beznářaďovému napínání řetězu jen tolik - napínat s citem, lze to snadno strhnout. Dělení řetězu je 0,325", které (zjednodušeně řečeno), je o fous lepší pro slabší pily nebo 3/8", které je o fous lepší pro silnější pily (cca > 50 ccm). Při změně dělení řetězu je nutno vyměnit roll top lištu i řetězku aby měly taktéž stejné děleni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 28.5.2009 10:38
S výše uvedeným příspěvkem se dá souhlasit mimo řetězy. I tam by se dalo souhlasit, pokud je myšleno srovnání řetězu 325 s 3/8 profi (velký). Tazatel má ale zřejmě na mysli řetěz co je součástí výše uvedené Partnerky (pily), kde je řetěz 3/8 hobby. Ten má sice ve srovnání s 325 téměř stejný průřez, ale na stejný délce řetězu má méně řezných zubů a tím klade menší odpor. Pro nízkovýkonné pily je z pohledu zatížení stroje vhodnější. Aspen – osobně bych volil minimálně pro začátek čerstvý benzin a předepsaný olej, jak uvádí návod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.5.2009 10:56

On tam ten Aspen již byl, jak píše tazatel a to proto, že HQ dnes pracuje jen s Aspenem! Osobně mám poslední dobou dojem, že Aspen dělá více potíží, než čerstvý benzín s kvalitním olejem. Dolít do nádrže se zbytkem Aspenu běžné palivo, není problém a nic to neprovede, jen je nutno dát výrobcem předepsaný olej a poměr!

Chtěl bych být tím řetězem, být mazaný olejem minimálně za 100,- Kč/l, pane, to bych si vážil majitele a snažil se neotupovat a řezat i při vypnutém motoru! M6A je bohatě dostačující olej na řetěz a bioolej je zákonem předepsaný do lesa a v blízkosti vodních toků a nádrží. Často chalupáři v CHKO zapomínají, že řežou-li u chalupy na veřejném prostranství, mohou "flastr" za olej dostat také! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.99 (?), 28.5.2009 11:17

Přesně jak píše RadekB, ten aspen tam už je ze servisu z předvádění a je tam asi třetina. Namíchám tedy směs benzín+HQ XP ve správném poměru a doliju. Ten 10w-40 hodlám používat jen proto, že mi každý rok zůstává z autoservisu půl litru a dál už ho do auta nedolévám a další rok dávám zase nový. Takhle už mám doma pár litrů, které bych jinak odvezl na likvidaci. Lokality, ve kterých budu občas řezat, se v CHKO nenacházejí, tudíž by problém být neměl. Až mi olej dojde, budu kupovat M6A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika