Otazka pro znalce homelitek



skoli - (3) - 104.18 (?) 
4.1.2018 20:27, zobrazeno: 3020x
Zajimalo by me jestli má tato pila nějaký smysl/hodnotu, teoreticky je funkcni a stará cca30let, mam ji šlechtit jako veterána, nebo dát do šrotu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.242 (?), 4.1.2018 20:46

Pouze citovou a pro nějakýho sběratele nemá brzdu tím pádem na používání nebezpečná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.190 (?), 7.1.2018 22:16

To bude Homelite 903/913. Pila cca ze sedmdesátých let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.162 (?), 8.1.2018 14:38

pani píla - či skôr babička.

...je ešte z doby, keď sa veci robili poctivo na funkčnosť a výdrž... plastová je tam snáď len benzínová hadička.

Pripadá mi podobná XL-923 modelu ktorý som dával dokopy. Prvý štart som skúšal ešte v polosurovom stave bez lišty a reťaze, a tak ma ten zvuk 'chytil', že som neodolal pár krát ju poštekliť. Pri rýchlom poklese otáčok tak ostrého motora z čias, kedy šlo o výkon (v katalógu ho preistotu neudávali) a nie o emisie a ani hluk neprekážal, sa spojka zotrvačnosťou odskrutkovala a len som zaregistroval, ako lesknúci sa zvyšok rotoval okamih na zemi kým zmizol v nedohladne spolu s ostatnými dielmi - našiel som len úlomok jedného mosadzného závažia tak 50m ďaleko a som rád, že som nič z toho neschytal.

Na ebay sa na ne dá kúpiť ešte stále skoro všetko... Na občasné použitie tam, kde by to už malá píla s krátkou lištou nedala, je stále ok, 80+cm našpalkovala bravúrne.

Asi by nebol problém najsť jej nového majiteľa trebárs cez web chainsawcollectors.se alebo ebay či bazos - bolo by škoda ju dať do šrotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika