Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?)
26.11.2009 7:50

A ze se kotouce orovnavaji kamenem znate?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 4.122 (?), 24.11.2009 23:31

Zdravím všechny brusiče.Po výmněně předního ložiska(u brusného kotouče),které přesně pasovalo na osu rotoru tak i do odlitku příruby se vybrace kotouče téměř vytratila.Ložiska musí být uložena napevno ne aby byla uložena v gumové vložce.Jestli to tak vydrží, tak za dobré.Tak zatim.Ostrava není daleko já su z Valašska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.219 (?), 26.11.2009 1:02

Nevím, nevím... brusky Dolmar, Tecomec, Oregon 32653 ve všech provedeních, Carlton Profi-230 a pod. mají rovněž pružné uložení rotoru a nikdy s tím nebyl problém. A co jsem viděl tak i některé renomované značky úhlových brusek používají podobné uložení ložisek. Husqvarna má podobné uložení ložisek klikových hřídelí na celé řadě typů pil a taky jedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 26.11.2009 7:50

A ze se kotouce orovnavaji kamenem znate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 26.11.2009 9:12

Ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 31.3.2010 21:11

Ještě jednou k brusce Guede 2500Profi. Používám ji sice již cca 11/2roku, věděl jsem přitom, že ji budu muset věnovat ještě trochu času, abych byl plně spokojený s její funkcí - spíše přesností. Nyní v únoru, když se mi nechtělo nic pořádně dělat jsem se do toho pustil. Jelikož na tomto fóru je mnoho majtelů této brusky, sdělím své zkušenosti.

Je to v podstatě bruska Oregon. Rozklad dílů uveřejněných na oregonchain.com souhlasí vč. číslování dílů s rozkladem v přiloženém manuálu. Přestože jsou zcela jistě obě vyrobeny v Číně, je buska Guede vyrobena kulturou typickou pro výrobky do super-hyperkrámů.

Přesto jsem přesvědčen, že se ji vyplatí koupit a doma dodělat. Hlavním problémem je surovost odlitku, kde byly ponechány přetoky bez opracování i na funkčních plochách. Výsledkem je, že i po utažení šroubů natočení kyvného ramene a "kolíbky" svorce na řetěz, tyto nesedí a je nutno použít neúměrné síly k dotažení, aby se tyto části nepohybovaly.

Provedl jsem tedy zapilování všch přetoků na funkčních plochách. U kolíbky jsem použil barvu (začernil permanentní fixou), abych viděl hrby, které překážejí, aby kolíbka seděla na válcové ploše.

Dále jsem zjistil, že pouzdra čepu kyvného ramene nejsou zalisována, ale mají značnopu vůli. Vůle samotného čepu v pouzdrech by sice monla být menší, ale byla v podstatě vyhovující. Proto jsem pouzdra zalepil do otvorů Loctitem (pro větší vůle). Při lepení jsem pro jistotu nasadil čep.

Po smontování se bruska úplně změnila. Vymezení vůle kyvného ramene zajišťuje vysokou přesnost úběru.

Dále bych chtěl upozornit na potřebu nastavit polohu zadní čelisti svorce imbus šroubem M6, který je umístěn zezadu svorce s kontramatkou. V návodu to není uvedeno. Ten se nastaví tak, aby byla osa otáčení svorce přesně ve středu řetězu. Pak budou délky zubů na obou stranách řetězu stejné. Nastavení se provede pomocí měření délky zubu. Šroub M6 má stoupání 1mm. Proto je snadno odhadnutelé povolení nebo přitažení při změně řetězu u 1,3 na 1,6mm a p. Při správném nastavení, které jsem na mnou nejčastěji broušeném 1,6mm řetězu provedl při natočení 30°, jsem si na hlavě imbusu zapiloval rysku.

Dále jsem pod kontramatky šroubů dorazu kyvného ramene a dorazu řetězu vložil podložky z tvrdší gumy pro vymezení vůle těchto dorazových šroubů. Použil jsem gumové těsnění na vodovodní kuželky.

Do matky nastavení příčné polohy dorazu řetězu vložil kousek PE folie, aby se samovolně vlivem chvění neotáčela.

Je jasné, že u každého kusu budou potřebné dodělávky jiného rozsahu. Odstraní přetoků bude společné pro všechny.

Po tomto dodělání - byly použity všechny původní díly- se tato bruska může směle postavit vedle originálu Oregon.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 4.11.2012 16:59

Ctu a koukam, jako blazen.Dam 2,5 tisice za brusku a budu to doma tydny ruzne dodelavat.Zeptam se tedy jinak.Existuje bruska retezu za rozumny peniz, kterou si clovek muze koupit, nemusi nic predelavat a funguje?Kupovat si neco, ze tomu budu celou zimu chytat mouchy, to neni pro mne.Dekuji za radu.Predstavuji si masinu, koupim,upevnim na stul, nastavim jednoduse uhel, brousim, srovnam kamenem kotouc, nebo vymenim opotrebovany, brusku vycistim pri pouzivani, maximalne nekde neco namazu.prevod, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.205 (?), 4.11.2012 17:36

Já mám brusku na řetězy MAXX, 86W, 2950ot a brousí krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 231.64 (?), 4.11.2012 18:48
To by měla :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 6.11.2012 16:36

nevim nevim kdyz koupite shit levny budeto kničemu a kdyz koupite lepsí brusku která stojí 8k+ tak nevim nevim zda se Vám oplatí toje minimalně 150x broušení nepočítam naklady na cestu do servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 6.11.2012 18:33

Snazil bych se to vzit, tak nejak civilne.Nic typu-dodelej doma a za rozumny peniz.Dekuji za reakci.Co treba mini ostricka od Oregon?Nevite nekdo?Predem dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika