Oleo-Mac GS 410 CX - podělte se se mnou o zkušenosti



host - 81.136 (?)
15.2.2015 20:40
Aj Stihl má už úzkorezné reťaze šírky 1,3 mm a sám ich používam. Jani02 bude presne vedieť o aký typ reťazí ide. Čo som ich skúšal tak určite sú v reze porovnateľné s reťazami VPX od Oregonu. Rýchlosť v reze závisí hlavne od správneho nabrúsenia podľa typu dreva. Ja brúsim reťaze pilníkom s vodítkom o jeden stupeň nižším tj. Pilník 5,2 s vodítkom 4,8. Takto sa mi to zdá najlepšie. Jaro Š.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.140 (?), 15.2.2015 12:33
Určite dostanete. Ja ich tiež používam. Na občasné použitie na drevo do krbu a sadu doporučujem Dolmar PS35 C, PS420 SC. Ak si chcete kúpou urobiť aj radosť a viete oceniť výhody profi tak potom D 4605, 5105. Pokiaľ Vám ide o maximálnu životnosť a blbovzdornosť píly tak potom 460, 500. Jaro.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.73 (?), 15.2.2015 19:00

Loni jsem si pořídil Dolmar PS 500 C.  Na internetových diskuzích jsem si pročetl co se dalo.  Při nákupech spotřebního materiálu ke staré pile jsem si na prodejnách vyzkoušel několik pil.  Nakonec jsem se rozhodl pro farmu D 500.  Nevěděl jsem však, že tato pila je i blbuvzdorná. Nevím,  možná   mohu být i klidnější. Snažím se mít ostrý řetěz a dle návodu čerstvou směs.  V lese se však řetěz ostří hůř než v dílně, náhradní řetěz a pilníky mám také. Nakonec i ten náhradní řetěz se dá doma zapomenout.

S výběrem pily jsem spokojen.  Je o něco těžší než profi modely s podobným obsahem válců.  Stihl a HQ mají lepší servisní síť.  Každý má však své požadavky uplně jiné a musí si vybrat sám.  

F A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.136 (?), 15.2.2015 20:47
Ono tou blbovzdornosťou som hlavne myslel konštrukčné predimenzovanie stroja ktoré priamo vychádza z profi tried. Poctivejšie prevedenie píly vo farm triede nie je. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 15.2.2015 15:48

Vyjádřil bych pochyby k řetězům od Stihl jako lepších, kdo má zkušenost s novým modrým řetězem od Oregonu VXL rozhodně by toto nenapsal. Kolega Stihlák na své MS 362 používá pouze tento Oregon, protože jak sám říkal déle vydrží. Moje zkušenost s řetězy od obou výrobců s tímto tvrzením souhlasí, Oregon se mi zdá při řezání naprosto vyrovnaný, při broušení rovněž a díky delším zubům, vydrží víc. Jinak jak tady kdosi zmínil hobby Solovku, při řezání se mi ruka mezi brzdu pohodlně vejde, v tom problém není, problém je zastaralý filtr s velkým špiněním ale hlavně výfuk, je z tenkého plechu a velmi rychle zrudne díky katalyzátoru. V noci to má výhodu, že si na řezání můžete svítit wink přes den ale pozorujete i negativa v podobě pálení plastů v okolí výfuku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.75 (?), 15.2.2015 16:06
O které hobby solovce je řeč?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 15.2.2015 16:10

Tyto OREGON® řetězy mají několik skvělých funkcí jako jsou antivibrační VIBE-BAN (snižuje stupeň vibrací), pokročilé LUBRILINK (napomáhá lepší přilnavosti oleje, prodlužuje životnost) a LUBRIWELL (jednoduchým otvorem ve spojovacích článcích dokonaleji rozvádí olej). Řada VX přidala mnohem větší rychlost a zároveň zachovala skvělý a hladký řez. Modré zuby znamenají nejrychlejší OREGON® řetěz s označením "X".  Písmeno "L" znamená dlouhý řezací zub. O 33% delší zub prodlužuje životnost řetězu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 15.2.2015 18:20

Tak k těm řetězům. Když se nazvou věci normální nějakým cizím slovem, tak to vypadá lépe. Víte co to je Vibe-Ban? Je to mírné zvednutí zadní části zubu tak, že když zub přijde do řezu, tak je v počátku řezu, kdy se sklápí dozadu tlumen vrstvou oleje. Myslíte, si, že toto zuby řetězu STIHL nemají? Že řetězy STIHL nemají nic na vodících zubech k rozvádění oleje? A co jsou ta vybrání na vodících článcích? A co přináší řada VX?  Použití lepšího materiálu (patentované oceli) umožnilo změnu broušení z dosavadních 60°na 55°! To umožní větší řezivost (menší řezný odpor) při zachování životnosti ostří! Ale STIHL leta používá ocel, která umožní broušení na 50°již léta. Proto pro všechny opakuji: Řetězy Stihl jsou skutečně kvalitnější než řetězy oregon. K Powersharpu neříkám nic, nemám zkušenosti. Oregonu ale připisuji + za řeznou soupravu Micro Lite (lišta a řetěz 95VPX- 1,3 0,325), celkově užší než běžná 1,3. Ale i tak bych uvažoval dát na svou 420 soupravu PICCO, kdyby nebyla v 3/8.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.136 (?), 15.2.2015 20:40
Aj Stihl má už úzkorezné reťaze šírky 1,3 mm a sám ich používam. Jani02 bude presne vedieť o aký typ reťazí ide. Čo som ich skúšal tak určite sú v reze porovnateľné s reťazami VPX od Oregonu. Rýchlosť v reze závisí hlavne od správneho nabrúsenia podľa typu dreva. Ja brúsim reťaze pilníkom s vodítkom o jeden stupeň nižším tj. Pilník 5,2 s vodítkom 4,8. Takto sa mi to zdá najlepšie. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 15.2.2015 23:05

Jaro, tím dosahuješ větší podbrus, něco jako když by jsi na brusce nastavit úhel ještě menší než 50°. Vodítko Stihl je dělané na přesah pilníku 10%(cca 50°) zatímco Oregoňácká mají přesah 20% což je blíže 60°. Tebou nabroušený zub bude hladovější, ale asi bude mít menší výdrž. V praxi to asi nebude moc vadit, když to po každé nádrži lízneš. Pozn. Když jsem jel v sobotu přes Žilinu, tak jsem se díval, jestli neuvidím někde ty tvoje buky.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.140 (?), 15.2.2015 23:34
Raz som kúpil celú sadu na brúsenie od Oregonu v peknom červenom púzdre, no po nabrúsení reťaze mi to nejako nerezalo podľa mojím predstáv. Tiež som si všimol že pilník je vo vodítku viac útopený a samotné vodíko zo sponami sa mi nejako neosvedčilo. Reťaze Stihl majú od výroby menší uhol ostria ako udáva výrobca pre ich brúsenie. Týmto mojím riešením som sa chcel čo najbližšie k tomu priblížiť. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika