Olej Stihl HP ultra



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 9.22 (?) 
16.2.2014 15:20, zobrazeno: 61606x
Zdrávím, máte někdo zkušenosti s tímto olejem Stihl HP ultra (zelený)? Děkuji za rady i tipy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 173.166 (?), 17.2.2014 18:50

Zdravo, jiný olej do benzínu nepoužívám, navíc z rozmařilosti kupuju 100 okt benzin (Verva) a to jak do pily Stihl (ms 250), Dolmar, Johnsered, i Solo tak do stařičké Terry... Max spokojenost, žadný čmoud, dobrý start..  Halt i já raději biftejčky, nežli škubánky..:-) Robi:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.67 (?), 17.2.2014 19:19

Neříká se halt ale holt. Halt je německy stůj.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 17.2.2014 19:26

Moje zkušenosti s Vervou jsou takové, že její aditiva štěpí přidaný olej a tudíž do dvoutaktu Verva nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.62 (?), 28.5.2016 7:46

Dobrý den, prosím Vás a jak jste na tuto věc přišel, že Verva štěpí olej? Děkuji Vám za info, je pro mě důležité, sám na ni řežu a seču roky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 28.5.2016 8:21

Je prokázané, že moderní benzíny po určité době uložení degradují přidaný olej a tím vlastně snižují koncentraci ve směsi. Zkoušky prováděl snad Stihl. Dalo se to najít na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.97 (?), 28.5.2016 9:05

Kazdy komercny benzin v ČR a v SR časom degraduje 2T olej primiesany v benzine pre 2T motory. Ale nie su to uslachtile aditiva, co to sposobuju, ale su to BIOGRCE nasilu pridavane do benzinu podla legislativy EU. Pan Standa_hk si asi omylom vybral akurat jeden z najkvalitnejsich benzinov (Verva), patriaci ku premiovym palivam v tychto krajinach s najmensim obsahom biogrcov.  Biogrce su ten šmejd. Ak si to chcete overit z dôveryhodnejsich zdrojov ako su tieto moje rečičky, tak si prečítajte zdrvujuce informacie napr. na strankach BriggsStratton v sekcii FuelFit, alebo napr. na webe firmy STP. Alebo u inych serioznych zdrojov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.127 (?), 28.5.2016 10:59

Každý olej časom oxiduje a degraduje. V uzavretom obale vydrží niekoľko rokov, ale už prístup vzduchu (kyslíka) postupne zhoršuje jeho vlastnosti.

Zmes s olejom by sa mala spotrebovať do 2-3 mesiacov. Ako správne uvádza autor príspevku nado mnou, biozložky v benzíne tiež výrazne skaracujú životnosť zmesi. Preto najlepšie riešenie je miešať si zmes v potrebnom množstve a používať vždy čerstvú. Čerstvú zmes nenahradí žiaden "super" olej. Ja osobne si miešam zmes v 0,7 l fľaši. Nahoršie je, ak si niekto na občané práce okolo domu namieša celú bandasku, ktorá mu "vydrží" celú sezónu.

Stih, Husqvarna, Dolmar... žiadne oleje nevyrábajú. Kvalitu oleja určujú špecifikácie, ktoré olej splnil počas testov. Pre 2T oleje sú to špcifikácie JASO a API. Je preto vždy vhodné zistiť si špecifikácie a neriadiť sa marketingovými blábolmi. Výrobcovia náradia ich však neradi zverejňujú.

Stihl HP Ultra JASO-FB - "nic moc"

Dolmar má v ponuke bežne olej JASO-FD

A kvalitný olej pre 2T vyrába tiež Mogul, typ Alfa 2T. Tiež JASO-FD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MaxS - (7) - 69.62 (?), 29.5.2016 9:18

Děkuji všem za reakce. Že olej degraduje v palivu po delší době, to samozřejmě vím a proto ředím jen to co potřebuji, jen mě zarazilo tvrzení že zrovna Verva je podle pana Standy nevhodná do 2T motoru, toto je pro mě zásadní věc, používám jej už delší dobu a zatím OK. Podle mě verva je dobrá díky tomu že neobsahuje biolíh ale jinou moderní biosložku, která je dražší a proto i Verva je drahá. Verva se nevyrábí v čechách a je společně s benzínem schel racing 100 dovážena z rakouské rafinerie. Informaci mám od pana Louly z benziny, dělá tam technika-ředitele jakosti. Proto je u něj delší skladovací doba a to 6 měsíců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MaxS - (7) - 69.62 (?), 29.5.2016 9:24

Jo už jsem to našel, místo bioetanolu je tam jakési ETBE, je to mnohem lepší ale dražší. Neobsahuje to žádný etanol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika