Nová D 6100, rady do začátku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 232.120 (?) 
21.1.2016 19:50, zobrazeno: 31432x

Zdravím, z pily do 7000 Kč se vyklubal tenhle macek :-).

Už se na mě směje doma. Mám pár dotazů. Mám na tom lištu 45 cm a na ní řetěz s označením 686 a číslem 25. Dali mi ktomu ještě jeden "dolmarácký", ten samý a pak od oregonu, ale na řetězu je číslo 21. Nepoškodí se tímto řetězka? Jaký řetěz je tedy nejvhodnější?

V sobotu jdu poprvé s pilou do lesa. Na mazání lišty mám m6a (nový) a do motoru mám dolmar 1:50. V prodejně mi říkal, že se po záběhu nemusí nic nastavovat, jen jestli budu chtít to vyladit, at se stavím. Po kolika nádržkách to mám nechat seřídit?

Pila vypadá výborně, zítra ji nastartuju (nemám tedka benzín). Jakej by měl následovat postup prvního startu? Mazat budu 1:50 (možná o kapku víc, tak do těch 1:47 :-)). 

Jestli máte nějaké užitečné rady, jak zaběhnout pilu, jak se k ní chovat a jak se postarat o její nejdelší životnost, tak sem s tím. Budu Vám nejenom já velmi vděčný. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 161.166 (?), 21.1.2016 20:18

Já dávám do benzínu navíc stabilizátor (Honda, Brigs, atd.). P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.109 (?), 22.1.2016 7:07

...já bych postupoval podle návodu k pile a rad prodejce, které měl poskytnout při prodeji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 22.1.2016 20:19

Pokud chceš mít po prvních hodinách provozu pilu o pár let starší, maž jak píšeš, válec se hned odrbe a pila pojede jak šlak, otázkou je jak dlouho.Novou pilu zajíždím klidně na poměr 1 ku 25,deset nádržek, pak poměr daný výrobcem, dosud jsem nic nepokazil.Kecy o nadměrné karbonizaci jsou hloupost.Až vyjedeš těch deset nádrží, bude nutno upravit bohatost směsi, pila půjde líně do otáček, protože je nastavená od výrobce (bohatší směs, tedy vice benzínu k poměru nasátého vzduchu motorem).

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.79 (?), 22.1.2016 22:11
Dolmar má na Slovensku v ponuke aj modrozelený syntetický 2Tolej za super cenu 9 eur/ liter. Ja kupujem 100 okt benzín od Scheelu, olej 1:40 a 1 ml VIF super benzín auditiv na 1 liter benzínu. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 22.1.2016 22:11

Prodejce mi říkal hnedka 1:50, ale je logický trošku tomu motoru ze začátku dopřát.. Ale 1:25? To už je snad přehnaný, ne? Na to se zajíždí staré čezety :-). Nechci, abych jí zadřel, ale nechci jí po pěti nádržkách mít plnou karbonu (a to taky výkonu nepřidá). Máte někdo ještě nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 22.1.2016 22:25

Prodejce tě rád uvidí když co nejdříve zajdeš pro novou pilu.Ten poměr oleje je dán u Sola a ti s Dolmarem spolupracovali na vývoji, karbonu se obávat nemusíš, je to jen reklamní trik, horší je (servanej)nikasil od chudé směsi, když se motor nestačí domazat.Jsou to servisní zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.147 (?), 22.1.2016 22:34
Doposud jsem všechny pily zajížděl podle návodů. Nijak jim neublížilo, že jsem se návodem řídil a naopak jim prospělo, že se nedostával nespálený olej z válce do výfuku. Poměr doporučeného oleje 1:50 je s rezervou a není žádný důvod přidávat víc oleje. Stejně tak jsem zajel 6100. Mazaný motor podle návodu v záběhu nezestárne ani se nadměrně neopotřebuje. Návod ani neobsahuje postup pro záběh motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 22.1.2016 22:34

Jirka Kohoutek je starý praktik takže dejte na něj.

Moje další rady jsou prvních alespoň 5 nádržek špalkujte dřevo, jehož průměr není větší jak polovina délky lišty, dalších 5 nádržek ve dřevě, jehož průměr není větší jak délka lišty. Poté se pila považuje za zaběhnutou.

Osobně jsem po záběhu pily cestu do servisu / k prodejci/ na doseřízení bohatosti směsi podle otáčkoměru absolvoval.

Nevytáčejte zejmena novou pilu bez zatížení zbytečně naprázno, dbejte VŽDY na ostrý řetěz a používejte čerstvou palivovou směs.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.78 (?), 23.1.2016 10:02

Podľa môjho názoru.Je potrbné prvú nádržku vypáliť s čistým olejom potom postupne pridávať benzín tak 50:1 až na koniec pri 51 nádržke to bude 1:50.

 Samozrejme netreba zabudnúť na prírodného liečiteľa a posilniť pílu vesmírnou energiou.A je vhodné aj vytvoriť nad pílou piramídu aby stále doplňala pozitívnu energie z vesmíru.

 Ale teraz vážne.Ku každému stroju je pribalený návod na použitie.V ňom je napísané čo a ako máte robiť..Bodka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika