Motorová pila Stihl - Husgvarna



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?)
21.4.2009 21:58

Jsou to technicky a časově vzdálené pily. Modely HQ splňují přísné emisní limity, které výrobcům hodně zkomplikovaly výrobu i servis. Mimo této přednosti je to nízká spotřeba. Neoslovuje mě boční beznářaďový napínač, které je robustní do strany a nepůsobí nijak odolně a spolehlivě. Design pil je pěkný, ale vystupující kryt svíčky působí zastarale. Zatím těžko hodnotit možné slabší stránky těchto pil z ohledem na bezporuchovost a dlouhou životnost. Naopak MS 230 je prověřený model a to je zase největší výhodou této pily. Spotřeba paliva i použitá technika odpovídají průměru u hobby pil, i když kovové uložení ložisek/klikovky do víčka, které tvoří malou klikovou skříň je lepší řešení, než např. plastové díly na starší farm řadě HQ. Hmotnosti pil jsou podobné, výkon je u předvýplachů nižší, což je vysvětlováno důrazem na vyšší kroutící moment. Osobně bych si z těchto pil asi nevybral, kdybych neměl jinou volbu, tak do ruky šikovnější MS 230.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 90.168 (?), 21.4.2009 14:47

Do váhání můžete přidat i Dolmar PS 420C (já osobně bych měl jasno - lepší a přitom levnější).   Z vašeho výběru MS 230 - sice celkem drahá a zastaralá, ale osvědčená pila.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 21.4.2009 21:58

Jsou to technicky a časově vzdálené pily. Modely HQ splňují přísné emisní limity, které výrobcům hodně zkomplikovaly výrobu i servis. Mimo této přednosti je to nízká spotřeba. Neoslovuje mě boční beznářaďový napínač, které je robustní do strany a nepůsobí nijak odolně a spolehlivě. Design pil je pěkný, ale vystupující kryt svíčky působí zastarale. Zatím těžko hodnotit možné slabší stránky těchto pil z ohledem na bezporuchovost a dlouhou životnost. Naopak MS 230 je prověřený model a to je zase největší výhodou této pily. Spotřeba paliva i použitá technika odpovídají průměru u hobby pil, i když kovové uložení ložisek/klikovky do víčka, které tvoří malou klikovou skříň je lepší řešení, než např. plastové díly na starší farm řadě HQ. Hmotnosti pil jsou podobné, výkon je u předvýplachů nižší, což je vysvětlováno důrazem na vyšší kroutící moment. Osobně bych si z těchto pil asi nevybral, kdybych neměl jinou volbu, tak do ruky šikovnější MS 230.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.194 (?), 22.4.2009 11:03

Děkuji za názor.

Čím víc o tom uvažuju, tak se taky přikláním k ty MS 230 a asi nakonec ji pujdu koupit, dokud je jeste v akci. Navic výhodou je to, že cca 300m od nás je zastoupení STIHL včetně servisu, což taky není úplně od věci.

M.Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.165 (?), 21.9.2009 20:47

ja osbne sem si koupil pilu ms 441.je to neskutečny stzroj dobře reagujici.,až zni jde strach, před tim jsem mel homelite 1,5,kw, a ta byla taky super mam ji jako spiš odvětvovaci piku.,tadyto snad skousne neco většiho, až se pustim do nečoho dam, bližši info co a jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 0:22

Poprosil by som o podrobnejšie vysvetlenie konštrukcie MS 390,viem že je to starší model.  Hlavne o uložení ložísk kľukovky... ako to je stým "plasťákom"?    Na moje potreby je profi   zbytočne drahá a ani ju nevyužijem...                                                                                                                                                                                                                                Ďakujem      BC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 22.9.2009 9:03

Dle mého, motor je celokovový, tedy i s tzv. víčkem aby se dalo nějak dostat na kliku a z tohoto kusu železa trčí na obě strany konce klikové hřídele. Pro spojku na jedné straně a setrvačník na straně druhé. Tento kus železa - motor je vsazen do plastového skeletu pily a od spodu přišroubovaný. Za sebe říkám, že bych si tuto pilu dnes už nekoupil a to hlavně kvůli váze, ale nejen proto. Několikadenní praktické zkušenosti s 390 mám, ale jen několikadenní.  A co bych si já koupil, když ne 390? Třeba 270. To je jen moje úvaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 9:37

No áno... vyzerá lepšie aj ja som po néj pozeral, ale zase je podstatne slabšia.  Jednu pílu s obsahom 45 vlastním a chcel som niečo silnejšie. Tak teraz neviem čo mám kúpiť 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 22.9.2009 9:52

Koukněte třeba na Solo 656, Dolmar 6400, nebo Solo 665. (Než je zavrhnete jako "neStihl", tak si zjistěte co to je za pily...)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 10:03

STIHL predajcu aj servis mám pod nosom a preto radšej túto značku... je tu aj HQ ale ten prístup v predajni ma odradil "niečo také ako čo tu chcete".A to som bol zobrať akciový leták, že si to doma v pokoji preštudujem.           BC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jao - (28) - 177.251 (?), 22.9.2009 19:27

to 32.185   môžte sa podeliť o info v ktoromže meste sa k Vám takto správali? Ja som dnes bol v HQ-BA, kupoval som krovak a objednal akciovu pilu 455 a vcelku spokojnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika